Jak žít s člověkem, který trpí BAP? - Duševní zdraví a psychologie

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
  • Jajanik
    30.08.2014 11:19
    Jajanik
    Jak žít s člověkem, který trpí BAP?

    Dobrý den, dlouhá léta hledám odpovědi na mé otázky. Roky a roky. A tak zkouším různé varianty. Možná mi někdo poradíte... Moje maminka trpí Maniodepresí, Bipolární afektivní porucha. Bohužel tuto diagnozu objevili lékaři teprve před 3mi lety. Musím podotknout, že mamince je 59 a mě je 34. Z čehož vyplývá, že dlouhá léta jsme nikdo v rodině netušil o maminčině onemocnění. Její výkyvy nálad, nesmyslné agresivní chování vůči nám, střídající se s obdobími kdy byla zlatá, milovaná k zulíbání, se neuvěřitelně střídali. Nikdo jsme se v tom nevyznal. Přicházeli nesmyslné výčitky, nadávky, pocity viny a z toho všeho se zformovala moje a bratrova povaha a postoj vůči matce. Bohužel tento postoj se nezměnil s přicházející diagnozou. Myslím si, že bychom měli i my navštívit psychologa, který by s námi probral vše co nás tíží a trápí a co nám brání s maminkou komunikovat, chápat jí, žít s ní, pomáhat jí, rozumět jí.... Mám 1,5letou holčičku, za tu dobu se vystřídali 3 cykly a jedeme 4tý. Je mi z toho nanic, do breku, nechápu vůbec nic, hledám jen svoje chyby, proč se ke mě máma tak chová, proč nás vezme jeden den na výlet do Zoo a pak je mi za pár dní schopná psát vyčítavé maily plné smysl nedávajících vět. Bojím se i o svoje duševní zdraví, protože maminku mám moc ráda, ale moje nervová soustava už nezvládá. Prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste se s tím poprali? Musím ještě napsat, že můj táta spáchal sebevraždu, hlavním důvodem byla těžká rakovina tlustého střeva, ale domnívám se, že svůj díl na tom mělo i tohle nestabilní prostředí, v kterém se nedaří nikomu. Prosím vás o radu, děkuji.

Reakce

    • Petra Zlat.
      18.11.2015 11:53
      Petra Zlat.
      Re: Jak žít s člověkem, který trpí BAP?

      Dobrý den, vidím, že váš příspěvek je starší, ale reagovat stejně budu. Vaší mamince se dá pomoci. Existuje metoda Hlubinná abreaktvní psychoterapie, která má i možnost pracovat přes médium. Vždy je to individuální... tato terapie nachází a zpracovává traumata v minulosti a tím lidi léčí. Je to bez hypnózy.:-) vyhledejte si o tom více na internetu, nebo i přímo na mých stránkách.
      http://www.regresniterapiepraha.cz/co-je-to-hlubinna-abreaktivni-psychoterapie-hap/