Maniodepresivní psychóza - Duševní zdraví a psychologie

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
  • JanaD
    07.06.2013 16:32
    JanaD
    Maniodepresivní psychóza

    Dobrý den, už několik let trpím špatným ovládáním reakcí - sebeovládáním, často udělám nevysvětlitelnou věc a změnami nálad. Kolikrát se doma rozčílím úplně zbytečně a sama nevím proč je moje reakce tak silná. Z toho jsem zase milá, usměvavá a bez problémů, vše je krásné a v pohodě... Dnes jsem na internetu četla o Bipolární afektivní poruše. Po důkladném pročtení jsem zjistila, že mám spoustu z příznaků (asi tak 80%), které byly uváděny. Moje stavy mě dohnaly už do fin. tísně (neuvážené chování), dost jsem odradila i přátele (za poslední rok je to čím dál horší), občas propadnu alkoholu v depresi doma a z toho jsem nejaktivnější bavič párty, poruchami spánku trpím také. Proto jsem se objednala k psychologovi na konzultaci. Myslíte, že odhalí zda je to BAP nebo se mám objednat rovnou k psychiatrovi? Mám strach s dalším průběhem. Co se týče událostí z minulosti - bývalý přítel mě bil, a prošla jsem ošklivou autonehodou. A před rokem rozchod s přítelem (od té doby se začaly nálady stupňovat a změny jsou častější)...
    Děkuji za brzkou odpověď Jana

Reakce

    • Anonymní příspěvek
      26.02.2014 12:42
      Anonymní příspěvek
      Re: Maniodepresivní psychóza

      Bohůžel přesněji nevím jak zde zareágovat k dotyčným dotazům byť se snažím odpovídat ať už k Paní Janě či k Paní Veronice,tímto se omlouvám za mé špatně přiřazené odpovědi k danému tématu.

      Absolutně nesouhlasím z příspěvky Metius a v žádném případě nedoporučuji vysazování léků jak zde výše popsaný Metius radí.Vysazení léků musí být postupné snižováním dávek a vždy určené lékařem nikoliv lajkem jako je Métius.Nepozvolné vysazení spůsobí rapidní zhoršení stavu a navíc se dostaví další komplikace z vysazení.Vždy se nejprve poraďte se svím psychiatrem!
      Autorka naposledy.blog.cz
      Deprese-Stres-Diskuse

    • Anonymní příspěvek
      26.08.2013 13:11
      Anonymní příspěvek
      Re: Maniodepresivní psychóza

      Dobrý den, jak si po sobě mužete přečíst, sama jste popsala Vaše problémy, ty problémy si musíte vyřešit ne práškama. Pokud chcete poradit navštivte muj web kde pojednávám , jak jsem se dostal z depresí http://deprese5.webnode.cz/ poradím rád a zdarma. Přeji hezký den.

      • Anonymní příspěvek
        26.02.2014 11:53
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: Maniodepresivní psychóza

        Dobrý den Paní Jano ,nebojte se vyhledat lékaře.Doporučuji navštívit nejen jak sama zmiňujete psychiatra ale i psycholožku z kterou si budete moci zcela otevřeně popovídat o všem co Vás tíží nejen o muži ktrý Vás bil ale opravdu o všech starostech a trápení.

        Přeji Vám mnoho syl a lepších zítřků.
        Se srdečným pozdravem autorka naposledy.blog.cz
        Deprese-Stres-Diskuse

    • Ilona
      18.06.2013 08:32
      Ilona
      Re: Maniodepresivní psychóza

      Dobrý den jani, jsem přesvědčena o tom, že byjste se měla objednat k psychiatrovi a to pokud možno ihned. To, co popisujete, je skutečně předmětem léčení. Psychologa vynechte, tam můžete jít později. Pokud se na to vykašlete, určitě se to bude zhoršovat a deprese se budou prohlubovat. Mám bipolární poruchu, středně těžkou depresi.Je to podobné. U mne je původ v něčem jiném, ale beru léky a jsem klidnější. Nemějte strach, že by snad někdo poznal, že užíváte léky. Nic nepoznají. Budete stejně vypadat a budete klidnější. K žádnému utlumení nedojde. Já studuji, mám rodinu a práci. Nejsem otupěla, ,,mimo,, - nic takového. Držím palec

    • Anonymní příspěvek
      14.06.2013 09:50
      Anonymní příspěvek
      Re: Maniodepresivní psychóza

      Dobrý den,
      mám také psychické problémy.
      Nikdo mi tak dobře nepomohl jako pan doktor Chalupa
      z Riapsu na Praze 3, Chelčická ulice.
      Kotakt na internetu.
      S pozdravem
      Martina Nejedlá

  • Markéta
    17.09.2017 20:22
    Markéta
    Maniodepresivní psychóza s depresí a paranoiou

    Dobrý den,
    Můj děda trpí maniodepresivní psychózou spojenou s halucinacemi, paranoiou a depresemi. Dříve absolvoval pravidelné návštěvy u psychiatra, pravidelně bere léky. Při zhoršení svého stavu byl už asi třikrát hospitalizován v psychiatrické léčebně, pobyt tam mu velice prospěl.
    Poslední měsíc se stav mého dědy velice zhoršil, začíná se u něj nemoc dost projevovat. Bohužel došlo ke výměně lékaře a ten mého dědu už delší dobu na kontrolu nepozval. Naposledy jen lékař zavolal, zeptal se, jestli se děda cítí dobře (on samozřejmě odpověděl, že ano) a tak řekl, že kontrola není potřeba. Protože jakožto jeho blízká rodina vidíme, že by nejméně kontrolu potřeboval, snažili jsme se mu vysvětlit, aby si na kontrolu zašel - a on, v rámci své nemoci, samozřejmě odmítl. Spojili jsme se s jeho lékařem, ale ten nám jen řekl, že pokud mu pacient sám zdělil, že se cítí dobře, tak žádná kontrola není potřeba. Tato odpověď mi přijde u lékaře tohoto typu naprosto vedle a stejně tak u pacienta, který má psychickou nemoc, která potřebuje pravidelné kontroly.

    Poradíte mi, prosím, jak přesvědčil lékaře, aby mého dědu pozval? Neměly by tyto kontroly probíhat pravidelně?
    Děda si sám za lékařem nedojde a pokud mu to budeme dále navrhovat, začne nás osočovat, že mu chceme ublížit atd (kvůli své nemoci) - potřebovali bychom tedy, aby lékař pozval jeho.

    Děkuji za odpověď.

  • Anonymní příspěvek
    21.04.2017 21:33
    Anonymní příspěvek
    Relaxace a Meditace

    Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ?
    Mrknete na me videa na youtube a podporte me odberem , like a nebo komentem pod videem dekuji vsem kdo tak ucini !! :-)
    https://www.youtube.com/user/Romanroman63?sub_confirmation=1

  • Anonymní příspěvek
    18.04.2016 21:05
    Anonymní příspěvek
    maniodeprese

    Muž 38 let má všechny příznaky maniodeprese, je to už tak daleko, že se obávám, aby při tom jeho vzteku kdy všechno rozbíjí, neublížil člověku, je někdy tak zběsilý, že se bojíme o život.
    Byl několik let ve výkonu trestu, bral drogy, ted se snaží nějak žít, ale když si v hlavě vymyslí, že něco chce a nedostane to, tak začně běsnit.
    Pokud zavolám na něj policii, tak mu s tím nepomůžu. Léčit se nechce, k lekaši nepůjde.
    Vůbec nevím jak si s tím poradit.
    Hovořila jsem i s psychiatr. léčebnou, ti ho příjmou, ale on s léčbou musí souhlasit

  • violik
    24.07.2014 19:02
    violik
    může mánii vyvolat exotická dovolená ??

    Trpím bipolární poruchou a mánie jsem mívala mezi 40 až 47 rokem několikrát. Dnes se mi změnily v nesnesitelné úzkosti s bludy. Poprvé jsme před několika týdny letěli letadlem na Krétu a od vstupu do letadla mě polil pot a potřeba pohybu. Rozjela se mi během dne mánie a trvala 4 týdny (ještě 1týden po příjezdu). Nespala jsem, lítala po diskotékách přestala brát léky v noci plavala v moři a byla prostě štastná, že mi nic nebolí. Je možné aby tuto epizodu vyvolala změna podnebí? Jinak podotýkám, že mezi lidi nerada chodím a jsou týdny, kdy nejsem schopna vylézt na zahradu s hrůzou, že mi někdo vynadá, slyším sousedy jak mi pomlouvají i když tam nejsou atd. Děkuji za odpověď Viola

  • Anonymní příspěvek
    01.07.2013 13:41
    Anonymní příspěvek
    HPO/BAP

    Dobrý den,
    dlouhodobě trpím velkými výkyvy nálad, které se střídají velmi rychle. Prošla jsem i dvěma hospitalizacemi v léčebně během 1 roku, poté se můj stav stabilizoval. Nyní po vysazení AD a stabilizátoru Lamictal, opět procházím střídáním nálad a ztrátou životní energie, předcházelo tomu období cca 3 týdnů, které bylo manické. V léčebně mi byla přisuzována dignoza hraniční porucha osobnosti. Nyní, ale má nová psychiatrička se spíše přiklání k diagnoze bipolární porucha. Na to konto mi opět nasadila stabilizátor a Rispen. Zajímá mne, zda tyto onemocnění mohou být dohromady a nebo ne. Existuje nějaká možnost, která by to dokázala upřesnit? Opravdu se v sobě nedokáži vyznat a nevím, čím trpím, což je pro mne dost úzkostné.
    Děkuji za odpověd
    Veronika 24let

    • Anonymní příspěvek
      26.08.2013 13:08
      Anonymní příspěvek
      Re: HPO/BAP

      Dobrý den, sám jsem trpěldepresema a práškama jeopravdu nevyléčíte, pokuduž nejste uvázaná pouze kposteli, zde zanechávámodkaz na mé zkušenosti a jakjsem se uzdravil. Poradímzdarma vlastnímazkušenostma.http://deprese5.webnode.cz/

      • Anonymní příspěvek
        26.02.2014 12:14
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: HPO/BAP

        Dobrý den Paní Veroniko rozumím Vám ,já se sama za sebe přikláním k diagnóze HPO jelikož střídajícíse stavy nálad odpovídají emočně nestabilní poruše osobnosti. A též zmatenosti kdy se člověknevyzná sám v sobě,mluvím zde pouze zv.skušenosti nikoliv jako odborník.Myslím si že ani není tak důležité jakou máme poruchu ale jaké máme léky které jsou zcela na místě,tedy důležité společně s časem aby nám bylo lépe a snáze jsme se v sobě vyznaly. Důvěřujte doktorům a o svích obavách si promluvte s psychologem který Vám rád odpoví na veškeré Vaše otázky.Se srdečním pozdravem a přáním k vytrvalosti autorka naposledy.blog.cz Deprese-Stres-Diskuse

      • Anonymní příspěvek
        26.02.2014 11:40
        Anonymní příspěvek
        Re: Reaguji na příspěvek deprese5

        Dobrý den,dívala jsem se na Vaše stránky deprese5 a neschledala jsem na nich mnoho užitečného odpusťte mi mou upřímnost,tím Vás nechci zranit ale naopak,pracujte dál na jeho odsahu.Víte svou návštěvnost nezvíšíte tím že Vám zdrave.cz vloží odkaz na Vaše stránky ani tím že Vám ho tam vložím já na Deprese-Stres-Diskuse.Až budou Vaše stránky v pokročilejším stádiu lidé si Vás sami najdou tak jako si našly zdrave.cz či mé stránky naposledy.blog.cz kteří se zaměřujeme mimo jiné na problematiku lidské psychiky.Se srdečním pozdravem autorka blogu naposledy.