Cukrovka - Nemoci a léčba

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
  • Administrator
    03.11.2010 10:01
    Administrator
    Cukrovka

    Máte cukrovku? Nebo se jí obáváte? Podělte se o své zkušenosti.

Reakce

    • kianid1357
      06.12.2010 14:22
      kianid1357
      Re: Cukrovka

      Cukrovku měl můj otec a dost silnou musel 3 krát denně si píchat.Pokud se každý tři hodiny nenajed tak dostal záchvat.

    • Anonymní příspěvek
      08.11.2010 16:52
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      chtěla jsem se zeptat je možné když jse hodně potím žemi teče pot počele že mužu mět cukrovku.

      • Anonymní příspěvek
        11.12.2010 11:14
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: Cukrovka

        Milá Jitko!!! Při zvýšeném pocení je to možné, aspoň u mě to tak bylo. Léta jsem se potila, byla jsem unavená až schvácená, stav se horšil. Pak přišla infekce, zapřičiněná zvýšenou hladinou cukru v krvi a cukrovka byla na světě. Konečně se na to přišlo. Nechte si udělat testy nebo si kupte v lékárně testovací proužky a budete mít jasno. Hlavně to neodkládejte, pocení je jedna z příčin cukrovky. Tak mi to řekla lékařka v lázních. Zdraví vás Vlasta

  • Anonymní příspěvek
    14.03.2017 08:55
    Anonymní příspěvek

    ahoj, chci se zeptat, bere někdo nějaký doplněk pro cukrovkáře??

    • Anonymní příspěvek
      17.03.2017 20:20
      Anonymní příspěvek
      Re:

      čauko, já i brácha bereme vitamíny pro diabetiky Clara

      • Anonymní příspěvek
        22.03.2017 10:13
        Anonymní příspěvek
        Re: Re:

        Ahoj, díky. Kolik stojí a kde je koupím?

  • Anonymní příspěvek
    03.02.2017 10:10
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den,
    chtěla bych Vás poprosit o vyplnění mého dotazníku. Díky němu chci zjistit jaké je povědomí lidí o cukrovce.
    Vyplněním by jste mi moc pomohli. Předem děkuji.

    https://povedomi-o-diabetu.vyplnto.cz/

  • Anonymní příspěvek
    30.01.2017 12:00
    Anonymní příspěvek
    Glukometr zdarma k OneTouch Select Plus

    Zdravím, našla jsem dobrou akci v e-shopu lékárna Typos - k nákupu 2 balení test. proužků OneTouch Select Plus zasílají glukometr zdarma. Postačí tedy koupit 2 ks a do poznámky objednávky napsat "Získat glukometr". Třeba tato informace někomu pomůže:)

  • Anonymní příspěvek
    10.01.2017 15:48
    Anonymní příspěvek
    Proužky FreeStyle Lite za 199 Kč

    Pokud používáte proužky FreeStyle Lite, mohlo by Vám přijít vhod, že jsou k dispozici za výprodejovou cenu 199 Kč. Mrkněte na web lékárny Typos. Jen pozor, jejich expirace je 01/2017. Přesto by je snad někdo ještě mohl využít.

  • Anonymní příspěvek
    21.12.2016 12:54
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Kde bych se mohl něco o těch vitamínech Clara dozvědět? Mám cukrovku a mohlo by se to hodit. Díky

    • Anonymní příspěvek
      30.01.2017 09:30
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Edo já mám dobrou zkušenost s Gurmarem, může se jíst i s ostatními léky co mám na cukrovku, je fakt že jsem se poradila s lekarem o uzivani a doporucil mi ho, tak zkus te se na gurmar tez zeptat.

    • Anonymní příspěvek
      16.01.2017 21:47
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Zdravím, já jsem si o nich něco přečetl na internetu a pak jsem se na ně zeptal svého lékaře. Ale určitě vám o nich něco řeknou i v lékárně.

    • Anonymní příspěvek
      09.01.2017 13:22
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Dobrý den, mně byly tyto vitamíny doporučeny kamarádkou, ale pak jsem se na ně zeptala v lékárně a tam mi o nich vše pověděli. Už je užívám dva měsíce.

    • Anonymní příspěvek
      28.12.2016 13:36
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Nám tyto vitamíny doporučili v lékárně, zkuste se na ně zeptat. A určitě o nich bude vědět něco i váš diabetolog.

    • Anonymní příspěvek
      28.12.2016 13:24
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Podívejte se semhttp://www.mediarepre.cz/produkty/36-dia-sortiment/105-vitaminy-a-mineraly-pro-diabetiky-clara-60-tbl. Já si je odtudobejdnávám a jsem spokojen.

  • Anonymní příspěvek
    02.12.2016 13:16
    Anonymní příspěvek
    cukrovka

    Jj, taky užívám vitamíny, jsou opravdu duležité. Vždy ráno jednu tabletku a pozbytek dne mám vystaráno.

  • Anonymní příspěvek
    21.11.2016 22:39
    Anonymní příspěvek
    pauzika

    Dobrý den,já využila dýně na věčný hlad a výrábím si svačinku minerální vždy po ruce a nevím,že by někomu nechutnala a křepelčí vejce k tomu a cukrovka je pryč,

  • Anonymní příspěvek
    18.11.2016 21:09
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka

    Taky užívám vitamíny, doporučil mi je můj lékař. Jmenují se Clara, jsem s nimi moc spokojená, stačí 1 tabletu ráno a vše co mi chybí, je doplněno.

  • Jurek
    03.11.2016 21:06
    Jurek

    Já užívám při cukrovce ještě vitamíny a minerály, které nám diabetikům chybí.

  • Anonymní příspěvek
    04.10.2016 15:55
    Anonymní příspěvek

    s cukrovkou mi pomohl panMilan Schirlo, zabývá semediciálními houbami - má ieshop, kde má nejaké infohttp://www.mycomedica.cz/poradna.html

    • Starka
      25.10.2016 13:21
      Starka
      Re:

      Mně zase pomáhá úprava jídelníčku a hlavně vitamíny a minerály.

  • Anonymní příspěvek
    12.09.2016 14:47
    Anonymní příspěvek

    Jak uz tu nekteri psali...upravit jídelnícek a brát vitaminy a minerály...

  • Anonymní příspěvek
    17.08.2016 18:29
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka

    Zdravím,

    nejlepší prevence cukrovky je popsána zde: Nejlepší prevence cukrovky

    Martin

    • Anonymní příspěvek
      17.08.2016 18:30
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      Opraca:http://matecukrovku.cz/nejlepsi-prevence-cukrovky/

  • nayrouse
    10.08.2016 22:37
    nayrouse
    Zdraví s produkty Dr. Nona

    DIABETES – onemocnění látkové výměny, narušující výměnu sacharidů a vody v organismu, v důsledku poruchy tvorby insulinu ve slinivce břišní.
    Léčba diabetu musí být vždy provázena lékařem, s přihlédnutím na stav pacienta. Jako doplňující léčba, která má velmi pozitivní účinky.
    Vhodné produkty:
    Vnitřní použití – Gonseen 1 sáček na 0,5 l vody (pít 1 sklenici dvakrát denně), Fáze 3 (2 tobolky ráno po dobu jednoho měsíce), Ravseen po ukončení užití Fáze 3 (1-2 tobolky dvakrát denně po dobu 45 dní), Okseen (1 tobolka dvakrát denně po dobu 1 měsíce), Dakseen 1 plátek denně, Lovseen (2 tobolky ráno)
    Vnější použití – solné koupele jedenkrát týdně (teplota ne vyšší než 37⁰C po dobu 15 minut).

    Nákup těchto produktů můžete udělat v eshopu Nayrouse Cosmetic jako Zvýhodněný zákazník
    http://www.belea-fmcosmetic.cz/dr-nona-produkty-c-298.html

  • Anonymní příspěvek
    31.07.2016 03:48
    Anonymní příspěvek
    Pozitivní výsledky s aloe vera gelem

    Nevím, jestli je to mezi diabetiky všeobecně známo, ale kdysi provedl Dr. Agarwal rozsáhlou studii na zhruba 3000 diabeticích. Podával jim větší dávky aloe vera gelu společně s vlákninou a výsledkem bylo snížení cukrovky u 94% z nich. Podrobněji je to popsáno třeba tady:

    http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0002.html

    Třeba ta informace někomu pomůže.

    Martin

  • Anonymní příspěvek
    29.06.2016 09:14
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den,

    vyplníte mi krátký dotazníček o sladidlech, pokud je používáte?
    - má 8 otázek
    - nemusíte odpovědět na všechny
    - a zabere Vám to míň jak minutku

    Moc mi tím pomůžete, takže Vám předem děkuji :)

    Sabina Štěpánková :)

    https://www.survio.com/survey/d/J2H8W2V3S7F3A7S9A

    https://www.survio.com/survey/d/J2H8W2V3S7F3A7S9A

  • Anonymní příspěvek
    06.06.2016 08:49
    Anonymní příspěvek
    jídelníčky pro diabetiky

    Na zhubnutí doporučuju těm, co mají cukrovku i nadváhu, jídelníčky pro diabetiky na serveru kerbet.cz

  • Anonymní příspěvek
    25.05.2016 23:36
    Anonymní příspěvek

    Tak podle toho co tam je tak by to určitě zabrat mělo…

  • Anonymní příspěvek
    24.05.2016 22:11
    Anonymní příspěvek

    Mě by právě zajímalo jestli ho někdo používá, sám nemám zkušenost, ale našel jsem ho na internetu a celkem mě to zaujalo, je tam podle toho co píšou fruktóza, D glukóza, L-karnitin a vitamín B6.

  • Anonymní příspěvek
    20.05.2016 21:45
    Anonymní příspěvek

    Používáte někdo sprej Tri-Hypo který má řešit hypoglykemi?

    • Anonymní příspěvek
      22.05.2016 16:20
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Ten neznám, co v něm je, prodávají ho v lékárně nebo kde?

  • Anonymní příspěvek
    26.04.2016 22:49
    Anonymní příspěvek

    Dobře děláš, já to na sobě cítím tak snad budou ku prospěchu i tobě

  • Anonymní příspěvek
    17.04.2016 21:22
    Anonymní příspěvek

    Já vím no to je jasný. Už jsem si je koupila tak zkusím pravidelně brát 3:)

  • Anonymní příspěvek
    14.04.2016 17:53
    Anonymní příspěvek

    No jo tak ono je to dobrý je brát, protože třeba zrovna ty co jsou v té Claře jsou ty, které diabetikům nejvíc chybí a ono je to znát

  • Anonymní příspěvek
    12.04.2016 22:54
    Anonymní příspěvek

    Doktor mi teď říkal ať si nějaké vitamíny koupím, myslím, že zmiňoval zrovna tyhle Clara, ale já se na to vykašlala (stydím stydím). Když už jsem si to tady připoměla tak si pro ně asi do té lékárny skočím 3:)

  • Anonymní příspěvek
    23.03.2016 22:05
    Anonymní příspěvek

    Určitě jo, obsahují právě ty vitamíny a minerály, kterých mají diabetici nejmíň

    • Anonymní příspěvek
      27.03.2016 23:21
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Aha dobře tak já se na ně zajdu zeptat do naší lékárny jestli je mají, kdyžtak bych je zkusila. Děkuju za odpověď :-)

      • Anonymní příspěvek
        29.03.2016 23:06
        Anonymní příspěvek
        Re: Re:

        Není za co, ráda jsem poradila ;)

  • Anonymní příspěvek
    19.03.2016 16:08
    Anonymní příspěvek

    Já užívám "Claravitamíny a minerály prodiabetiky", dají sekoupit normálně v lékárněnebo se dají objednat tadyhttp://mediarepre.cz/produkty/34-zdrava-vyziva/105-vitaminy-a-mineraly-pro-diabetiky-clara-60-tbl

    • Anonymní příspěvek
      22.03.2016 23:12
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Dityno a cítíš se po nich líp? Myslíš, že to k něčemu je?

  • Anonymní příspěvek
    16.03.2016 21:44
    Anonymní příspěvek

    Chtěla bych vyzkoušet nějaké vitamíny pro diabetiky, můžete mi někdo doporučit co užíváte?

  • Anonymní příspěvek
    17.06.2015 14:18
    Anonymní příspěvek

    Za mě doporučuji Antipe.

  • Anonymní příspěvek
    17.06.2015 14:17
    Anonymní příspěvek

    Na Antipe jsem četl chválu, tak jsem vyzkoušel a skutečně se mi už dlaně ani chodidla nepotí. Super!

  • Anonymní příspěvek
    25.04.2015 15:32
    Anonymní příspěvek
    cukrovka

    Dobry den mam takový dotaz na cukrovku.Mam tet nivou prací jako brigádník a nevim jestli při cukrovce mohu dělat noční směny.Cukrovku jsem zjistil v lednu 2015 ma nekdo zkusenosti byl bych rad kdy by se nekdo ozval a jestli dela nocni smeny.Cukrovka se my vivinula tak ze musim brat inzulin 4deně.Děkuji za informace

    • Anonymní příspěvek
      03.07.2015 15:09
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovka

      Dobrý den,ja jsem při cukrovce 2 tipu,dělal asi 15 let noční směny.Co Vám chci napsat,cukrovku lečí (a když není moc stara i vilečí ) VODIKOVA voda.Je to nabeton enem to chce pít 1-2l.vodikové vody.Na inter.se prodavá Kolem 40Kč.za litr.Jak na to máte tak se to dá objednat.Slušně řečeno su to zloději.Jak Vám to pomůže ozvěte se.Moji adrs.mate.Zdravi Jozef

  • Anonymní příspěvek
    21.02.2015 19:31
    Anonymní příspěvek
    cukrovkaa

    Pomohu při léčení cukrovky, více informací pošlu mailem

    • Anonymní příspěvek
      26.12.2015 06:13
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovkaa

      Mam diabetes II.typu

      • Anonymní příspěvek
        03.01.2016 20:38
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: cukrovkaa

        Prosím o bližší informace o léčbě DM II.typu,děkuji

    • Anonymní příspěvek
      07.06.2015 02:19
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovkaa

      mám cukr přibližne do 6.8 ted mě otéká levá noha pár měsíci taková divná palivá bolest na cevním OK ,vzhledem k věku a nemoci, po dvou letech celkem že bezezměn , další kontrola za 3 roky??

  • Anonymní příspěvek
    16.01.2015 22:24
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka -lecba

    Dobry den, v rodine se nam objevila cukrovka a tak jsem hledal, co by se s tim dalo delat. Dle tohoto experimentu (viz okdaz nize) je cukrovka lecitelna a vylecitelna! Ikdyz dle lekaru tomu tak neni....A to "pouhou" stravou - raw food neboli ziva, syrova strava (nevarena) = ovoce, zelenina, orechy, semena (pozor leze pripravovat jidla, ktera vypadaji jako normalni varena jidla). Dokument je bohuzel v anglictine, ale snad to nekomu pomuze :

    https://www.youtube.com/watch?v=2pjkC71exKU

    • Anonymní příspěvek
      11.06.2015 09:49
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka -lecba

      Dobré redy a recepty pro cukrovkáře

      www.slinivkar.cz/recepty

    • Anonymní příspěvek
      21.02.2015 19:32
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka -lecba

      Poradím jak snížit hladinu cukrů, více pošlu mailem

  • Anonymní příspěvek
    19.09.2014 07:40
    Anonymní příspěvek
    HYPERHIDROZA

    DOBRY DEN,POTREBOVALA BYCH POMOC.TRAPI ME NADMERNE POCENI NA DLANICH A NA CHODIDLECH.POTREBOVALA BYCH PORADIT,JAK SE TOHO ZBAVIT.Děkuji

  • Anonymní příspěvek
    19.09.2014 07:36
    Anonymní příspěvek
    Hyperhidroza

    Dobrý den,potřebovala bych pomoc.Trápí mě nadměrné pocení na dlaních a na chodidlech.Potřebovala bych poradit,jak se toho zbavit.Děkuji

  • Anonymní příspěvek
    19.09.2014 07:33
    Anonymní příspěvek
    Hyperhidroza

    Dobrý den,potřebovala bych pomoc.Trápí mě nadměrné pocení na dlaních a na chodidlech.Potřebovala bych poradit,jak se toho zbavit.Děkuji

    • Anonymní příspěvek
      15.06.2015 20:16
      Anonymní příspěvek
      Re: Hyperhidroza

      Doporučuji vyzkoušet iontoforézu Antipe. Pocení ustoupilo už po 14ti dnech :).

  • Anonymní příspěvek
    01.12.2013 18:46
    Anonymní příspěvek

    Dobrý večer, žádám o radu:
    mojí o několik let mladší kamarádce (16 let) byla diagnostikována cukrovka I. typu. Stejně jako každý rok má být jeden víkend Vánoc u nás. Moc o tom nechce mluvit, proto se ptám tady: Velmi dobře znám její stavy, o kterých už teď víme, že šlo o hypo nebo hyperglykemii. Když vím, o co jde, jak ji tedy v konkrétní situaci můžu pomoct?? Na druhou stranu - jak moc musí být hned ze začátku přísná dieta? Jak je to s cukrovím? co jí můžu o vánocích nabídnou a co ne? Ona tvrdí že všechno, ale dělá to tak vždycky (má i jiné zdravotní problémy a nikdy je ve společnosti nechtěla přiznat). Moc děkuji za odpovědi. Dana

    • Anonymní příspěvek
      21.02.2015 19:33
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Poradím jak snížit hladinu cukrů

  • Anonymní příspěvek
    29.11.2013 16:16
    Anonymní příspěvek
    Léčba na dálku

    Nahttp://tvojanjeljirko.blogspot.cz/ Vám rád poradímohledně vašeho zdraví. Nadálku dokáži zjistit stavvašich vnitřních orgánů,nedostatek vitamínu a jinédizfunkce. Také léčí ačistím na dálku.

    • Anonymní příspěvek
      30.12.2013 16:21
      Anonymní příspěvek
      Re: Léčba na dálku

      napište mě prosím podmínky léčby na dálku děkuji Šarlingrová

  • Anonymní příspěvek
    26.09.2013 10:02
    Anonymní příspěvek
    cukrovka v ontario

    zdravim z canady-ontario. nasel jsem tadytu website , a mam cukrovku , beru prasky apo-metformin . tak jsem hledal lecbu a nasel jsem . jsem to koupil v bulk barn tady ve meste. = canary seed alpiste = da se to objednat ve statech , tady se to nikde v obchodech neprodava. kamarad nasel informace - se to pestuje v 3 provinciich = alberta . Saskatchewan , Manitoba , exportuje se to asi do 12zemi . je to www.alpiste.com , nebo napiste na google.cz = canary seed alpiste video . to jsou seminka , ja ted zacnu si to delat. 8 polevkovych lzic do litru vody do hrnce = zamichat = nechat stat 10hodin , = po 10hodinach dat do mixeru , rozmixovat = rozmixovane se precedi nejake platno , a rano a vecer vypit sklenici te vody .az to budu uzivat , napisu znovu jak to na me funguje . pavel

  • Anonymní příspěvek
    03.08.2013 06:53
    Anonymní příspěvek
    cukrovka

    je mi 51 před 4 měsíci mi zjistili cukrovku 2 od té doby jsem zhubl o 17 kg dříve jsem měl 88 a měřím 172 je to normální

    • Anonymní příspěvek
      11.06.2015 09:52
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovka

      www.slinivkar.cz/recepty

      Tady je skrytý celý princip, proč a jak s cukrem, mnoho receptů.

    • Anonymní příspěvek
      21.02.2015 19:34
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovka

      Poradím jak snížit hladinu cukrů

    • Anonymní příspěvek
      09.09.2013 10:27
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovka

      Myslím, že Vám mohupomoci, podívejte se na tytostránky:http://stopkova.kyani.net/r/eu/en mám tyto výrobkyosobně vyzkoušené, můžetesi je tu i objednat. Napřípadné dotazy odpovím naskypu: kvetinka1617 dožádosti napište Kyani, neboemailu: kvetinka1617@seznam.cz

  • Anonymní příspěvek
    17.08.2012 17:11
    Anonymní příspěvek

    Mám pro Vás cukrovkáře dobrou zprávu, min. zajímavé články a také produkty, které vám můžou pomoci - stačí si vše pročíst zamyslet se a uvidíte, že je vše možné dát do kupy.
    ozvěte se na: vacskra@seznam.cz

    • Anonymní příspěvek
      02.10.2013 13:43
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Zpráva pro cukrovkáře (chci ji vědět ).

    • Anonymní příspěvek
      29.12.2012 23:09
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Aktivní diabetik je pacient, který se udržuje v kondici vhodnými sportovními aktivitami, správným stravováním, a v neposlední řadě pozitivním přístupem.Preventivní edukační kampaní Aktivní diabetik se Všeobecná zdravotní pojišťovna rozhodla podpořit léčbu diabetu v České republice. Kampaň Aktivní diabetik se zaměřuje na zlepšení životního stylu diabetiků.
      Součástí edukačníkampaně jsou internetovéstránkyhttp://www.aktivnidiabetik.cz/, kde se pacienti dozvědípotřebné informace o tomtoonemocnění a jak mupředcházet. Mohou seinspirovat tipy na správnéstravování nebo na vhodnésportovní aktivity

  • Anonymní příspěvek
    17.06.2012 21:02
    Anonymní příspěvek
    co mozná nevite o cukrovce

    AHOJ diabetikum chybí chrom a vanad.Vanad se chova jako inzulín a pomáha při metabolismu cukru v tele.zkuste shindeliho mineráli a nebo koloidní mineráli.zadny alkohol a vhodny je téz olej z kukuricnych klíčkú ráno na lacno po lzičce.MOZNÁ BUDETE PO 2 MNESÍCÍCH PŘIJEMNĚ PREKVAPENI JAK JDE CUKR DOLÚ.CHCE TO JEN CHTIT A MÍT PEVNOU VÚLI A VÝSLEDEK SE DOSTAVÍ.NEMUSÍM PŘIPOMÍNAT PRAVIDELNOU KONTRLU GLIKÉMIE.

  • Anonymní příspěvek
    15.01.2012 14:38
    Anonymní příspěvek

    Mam cukrovku 8 let a nastesti jsem u nemecke zdravotni pojistovny,ktera mi plati vse i jehly(1100ks + 370ks rocne),je nepochopitelne,ze CZP plati jen 100ks jehel rocne a dokonce i na techto strankach ctu toto : -jehličky inzulínového pera jsou určeny k opakovanému použití opět do doby, než se jehlička otupí a diabetik cítí bolestivý vpich!-Jak muzete pacienty navadet k takovym prasarnam?JEDNA SE O JEHLY NA JEDNORAZOVE POUZITI!!!CZP usetri jen na jehlach u jednoho pacienta cca 8000,-kc rocne.Lekar s klidnym svedomim rekne pacientovi,kdyz si je nechcete kupovat,tak musite 1 jehlu pouzit 10x resp. u Lantusu 3x.Je to neuveritelne.Normalni clovek si umyje i pribor po jednom jidle a CZP a lekari navadi pacienty k 10x pouzivani nesterilnich jehel.FUJ stydte se!

  • Anonymní příspěvek
    10.01.2012 16:47
    Anonymní příspěvek
    Reakce

    Vzkaz pro pana jurykx99 ozvěte se mi prosím na můj mail.Zabývám se alternativní medicínou,psychotronikou a klasickou medicínou a co se týče diabetu,tak to neni jen o prášcích a jen o úpravě stravy,neboť to je dost málo.
    Je to logický že to odnáší většinou prsty u nohou,resp. celé dolní končetiny,protože organismus bývá ve většině případech dost překyselený a ta kyselost se drží právě nejvíc dole.Dále otoky mohou být způsobeny vážnějším srd. onemocněním a momentálně neznám přesně váš zdravotní stav,tak by to bylo zavádějící doporučovat konretní postup.Pokud chcete pomoct,dejte vědět,rozebereme váš stav,stanovíme přesnou diagnozu a teprve poté je možné úspěšně léčit.
    Tetě hrozilo že si bude muset píchat inzulin,protože již 4 roky glykemie stoupala víc a víc a stav se zhoršoval,stavy malátnosti a hluboké únavy.Doktorka už pomalu ji připravovala na to že už jen prášky nebudou stačit.Vzal jsem si jí do parády,rozebraly jsme její stav a všechny nemoci,upravili jídlo,zahájily léčení a po dvouch týdnech začala glykemie překvapivě dost klesat z (11,5 - 16,2) až se dostala postupně na normální hranici 5,6 jednotek.Mohu ukázat i kazuistiku.Sama diabetoložka (z Plzně) se divila a chtěla vědět jak to vůbec dokázala.
    tady je kontakt na mě: huml.jan@email.cz

    • Anonymní příspěvek
      28.08.2012 16:09
      Anonymní příspěvek
      Re: Reakce

      Již 6.rok si píchám inzulín,4x denně,začala jsem na 18 a nyní mám 4,5 až 9.Za den to je celkem 56 j.inzulinu.Glikov.h..mám 4,7 až 5.Jako vedlejší produkt je přibývání na váze ,tak v průměru 1,5 kg za rok.Za těch 6 let je to již 10 kg.Prý asi každý 10.diabetik má tyto potíže.Jeden rok jsem brala Meridii,ta mi pomáhala,ale je již zakázáno ji pacientům předepisovat.Co mám dělat abych váhu snížila a již nepřibírala?

      • jarmilenka
        15.10.2014 14:52
        jarmilenka
        Re: Re: Reakce

        Dobrý den, Vášpříspěvek je starý 2 rokya pokud Váš stav trvá achcete ho řešit, podívejtese nahttp://www.molekularnivodik.cz/ a kontaktujte mě najarmilenka@centrum.cz .Molekulární vodík je veliceefektivní v léčbě cukrovkya ostatních"civilizačníchchorob", protože řešípříčinu vzniku nemoci. Jeto přírodní produkt,žádná chemie.

      • jarmilenka
        15.10.2014 14:37
        jarmilenka
        Re: Re: Reakce

  • Anonymní příspěvek
    02.01.2012 10:02
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den, zde jsem narazilana zajímavý článek ocivilizačních chorobách,číst můžete zdehttp://cs.publero.com/titul/panorama-21-stoleti/1-11

  • Anonymní příspěvek
    10.07.2011 19:55
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka

    Dobrý den, nevím zda je to možné, můj otec celý život trpěl cukrovkou. Moje kamarádka ke mě pořád chodín a tvrdí ,že její hodnoty glikemie jsou každýn den 22, 27. 30. A tak to jde každý den . Otec si píchal inzulín a když měl 11 tak to bylo asi nejvíc co měl. Nevím zda moje kamarádka nepřehání. Mám o ní strach, ale taky nevím co s tím.

  • Anonymní příspěvek
    26.05.2011 07:37
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den
    Jsem diabetička 1.typu a mám problém s váhou. Dietu dodržuji tak ,jak mám, poctivě vše vážím, jím hodně zeleniny a zdravých potravin, sportuji a přes to mi jde váha stále nahoru. Už si nevím rady. Moje diabetoložka mi teď snížila jednotky jídla na 15v.j. denně. Glykovaný hemoglobin jsem naposledy měla 5,04. Je mi 14, vážím 69kg a měřím 168cm. Budu moc moc ráda za každou radu.

    • Anonymní příspěvek
      07.05.2012 14:47
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      Vzkaz pro Terezu. Ahoj Terezko, vyzkoušej GlukOlive od Nutraceptu, je to 100%výtažek z listů olivovníku, takže přírodní sirup. Určitě ti vysvětlí jak to funguje. Já to kupovalal pro tatínka.

  • Anonymní příspěvek
    29.03.2011 11:46
    Anonymní příspěvek

    Dobrý den, prosím Vás zjistili mi zvýšený cukr a poslali mě do nemocnice na pozorovaní a léčbu.\ \prosím \vás jak dlouho tam asi budu co to obnáší ta léčba. děkuji

  • Anonymní příspěvek
    31.01.2011 09:16
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka

    Dobrý den, chtěla jsem se zaptat jak pomoct mamince při cukrovce. Nevám který typ má je jí 55 a byla jí zjištěna před rokem.Hlídá se nejí tučná,pavidelně jí. Při poslední kontole byla naměřena hodnota 8 a z žíly hodnoty 6. Je z toho neštastná.Chtěla bych jí pomoct ale nevím jak.Měří 158 a váží 59kg.Děkuji moc

    • Anonymní příspěvek
      26.06.2012 21:16
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      Také jsem se poučila od zkušených cukrovkářů.Mám cukr. 2. typu, hodnoty pod 6-8 a pod. Dietu moc nedržím, jím jogurt se skořicí, vařím čaj z pampelišek, podle výzkumů angl. univ. na PC jím denně mandle i se slupkou. Zatím se mi hodnoty nezvyšují. Zkuste to také.Začněte nejjdříve čajem na slinivku bř., a pak čajem Grešík na cukrovku, , kupuji ve zdravé výživě. Vše beru spontánně, ne pravidelně, kromě mandlí.

    • Lenulajda
      15.03.2011 23:10
      Lenulajda
      Re: Cukrovka

      chcete-li své mamince pomoci přírodními prostředky české výroby, neváhejte mě kontaktovat mailem : jjaayy@seznam.cz nebo přes skype : lenkakolacna82. Naše produkty jsou čistě přírodní, bez kontraindikací s léky. Vhodné pro všechny. Ráda se vám budu věnovat.

      • Anonymní příspěvek
        26.03.2011 14:04
        Anonymní příspěvek
        Cukrovka

        Dobrý den.Chci jen doporučit že nemá asi cenu žádne "světové"produkty které zlepšuji zdraví diabetika kupovat jelikož co diabetikům pomůže je klid a rodiná pohoda a i pohyb v přírodě dle zdravotních dispozic dovolí.

    • Lenulajda
      13.02.2011 23:38
      Lenulajda
      Re: Cukrovka

      Dovolte mi nabídnout vám řešení vašich obtíží prostřednictvím čistě přírodních bylinných produktů české výroby. Jsou bez chemie , bez kontraindikací s léky, vhodné pro všechny. Neváhejte mě kontaktovat nejlépe přes skype lenkakolacna82. Ráda se vám budu věnovat.

  • Anonymní příspěvek
    22.01.2011 22:47
    Anonymní příspěvek
    Cukrovka

    Zdravím,včera zjistily mé neteři cukrovku má 3roky doktor nám zdělil,že to bylo na poslední..naměřily jí43,nemá někdo zkušenosti s cukrovkou u malých dětí,děkuji

    • Anonymní příspěvek
      20.06.2012 10:27
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      Dobrý den.Náš syn kterému je 7let na konci května onemocněl cukrovkou.Byli jsme v šoku.Při přijetí měl30.Ted se to dá uhlídat ale psychicky je to pro nás náročné i pro něj když na něho přijde splín ale musíme to zvládnout.

    • Lenulajda
      27.01.2011 21:45
      Lenulajda
      Re: Cukrovka

      Krásný den, chcete-li své neteřince pomoci čistě přírodními bylinnými produkty vyráběnými tady v česku , kontaktujte mne mailem jjaayy@seznam.cz
      Velice ráda vám poradím, jak na to, a budu se vám věnovat.

  • Anonymní příspěvek
    18.01.2011 18:17
    Anonymní příspěvek
    cukrovka

    Dobrý den můj otec má už 8 let cukrovku a začíná mít problémy s končetinami v noci jej velice bolí a ráno když má vstát je necítí.U lékaře mu pověděli že se to děje u lidí s cukrovkou,ale zatím to prý není nějak vážné, ale mě připadá že je to vážné měli by ho vidět po ránu když se rozhýbávý minimálně půl hodiny před tím než chce vstát a také si myslím že by se měli řešit již počátky příznaků a ne až jak se říká bude pozdě poradíte mi co stím? Nějaké koupele ,masáže? Další nějaké prášky?

    • Anonymní příspěvek
      20.01.2011 20:52
      Anonymní příspěvek
      Re: cukrovka

      Má uplně stejné příznaky jako otec p.Pavly, v noci nespim bolí mě prsty u nohou a nemám v nich cit, Ráno musim prsty v postely rozcvičit abych mohl vůbec vstat.Jsem diabetik 2 stupně už 15 let, dietu dodržuji a nekouřím už 18 let je mi 62 let!!Ma diabetoložka v diaporadně mi též řekla že to ještě není nic vážného abych jen dodržoval řádně dietu a bral poctivě tablety AMARYL 4mg , ale to vše dělam i tak poctivě! Prosím poradte co dělat aby ty problémy zmizely ,je to velice nepřijemné. děkuji a budu se těšit na odpověd'.

      • Anonymní příspěvek
        24.07.2012 12:52
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: cukrovka

        zkuste vecer osprchovat nohy studenou vodou co snesete mnelo by dojít ke zmirneni mravenceni v koncetinach

      • Anonymní příspěvek
        20.12.2011 15:12
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: cukrovka

        Vážení diabetici,jsemtakédiabetik.Diabetik-flink.Ležím v nemocnici kde mi léčínohu a čtu vše možné odiabetu na internetu.Mámtaktéž tupé až necitlivéněkteré prsty.Ale vím ozpůsobu jak tomu pomoci,chceto ovšem trpělivost avytrvalost.Můj kamaráddiabetolog tímto způsobemzachránil mnoho nohou.Pokudmožno čím častěji tímlépe aspoň ze začátku cožje třeba i 7x týdně večervykoupat nohy v odvaru zcibule.Rozřízněte několikcibulí,krátce povařte a vevodě cca 25st.teplékoupejte.Prosím buďtetrpěliví za týden ještěnic moc nepozorujete,alezhruba po dvou měsících užuvidíte a hlavně ucítítezměnu.A ještě jednu radu ata se týká bércovýchvředů avšech ran a ranekdiabetika.Prosím osobněvyzkoušeno.Majitelé psů tomají jednodušší.Nechte sityto rány vylizovat odpsa.Bércový vřed velikosticca 2-3ks padesátikorun bylzlikvidován zhruba za 6týdnů,došlo k naprostodokonalému zhojení a už senikdy neobjevil.Někdy jsoubabské recepty nadmedicínu,ale v žádnémpřípadě medicínunezavrhovat.S pozdravemK.Beneš

  • Anonymní příspěvek
    17.01.2011 14:52
    Anonymní příspěvek

    Nejsem sice lékař, ale mnoho lidem poradenství našeho centra pomohlo ke zlepšení dravotního stavu a také k prevenci celkového zdraví a vitalitě po všech směrech. Můj děda si musel píchat inzulín a po půl roce se mu hladina cukru tak ustálila v normě, že si ho už píchat nemusí. Sice cukrovka mu už zůstane navždy, ale průběh má určitě příjemnější. Napište mi svůj příběh a potíže na MNica@seznam.cz a individuálně to společně můžeme probrat. Nebuďte na své potíže sami. Těším se na Vás.

  • Ája
    03.01.2011 12:18
    Ája
    Cukrovka

    Já jsem diabetička 2.typu asi 2roky,jsem na prášcích a dietě,zatím jsem v pohodě. Jediný problém mám s hubnutím. Zhubla jsem asi 10kg a potřebovala bych ještě alespoň 5kg,ale už mi to nejde.

    • blesik
      06.04.2013 16:34
      blesik
      Re: Cukrovka

      Než mi diagnostikovali cukrovku, rozhodil se mi celý metabolismus a já, vždy celkem štíhlá, jsem navíc díky tomu, že jsem přestala kouřit a také dostala léky na depku, po kte
      rých jsem začala přibírat,nabrala za 3 týdny 22kg!!! Šílela jsem po sladkém a také jsem si ho začala dopřávat. Vše jsem zhubla, a to bez jojo efektu, během roku tak, že jsem najela na dietu pro diabetiky, ač jsem byla pouze diabetik s dietou. Požádala jsem dietní sestru v nemo cnici o rozpis diet pro diabetes, jsou různě přísné,začala jsem s tou na 250g glycidů denně a při výšce 164cm jsem po měsíci začala hubnout tak, že jsem po pár měsících postupně glycidy pomalu přidávala a tak sama zjistila na sobě, kolik si jich mohu dovolit, abych stále ještě hubla. Po dosažení své váhy jsem zhubla ještě raději 3kg navíc, které pak po přechodu na normální stravu jsem podle očekávání ještě přibrala a pak už jsem měla dál svou váhu i bez diety. Stravova la jsem se jako před přibráním, tedy normálně jsem se držela, nejedela sladké a tučné, jako celý život. Mně se tedy spíš zdá, že víc na tu váhu májí vliv snad skryté tuky, než cukr samotný, ale samozřejmě vše v minimálním množství. Alespoň v mé rodině jsme se museli hlídat celý život, abychom zůstali štíhlí.A to je rodičům 80let! základní rada na závěr: Nikdy nekupovat větší kalhoty, ale zhubnout do těch původních! Kromě poslední váhové tragédie jsem se tím řídila celý život. Je mi 60let, vdávala jsem se v 18ti s 58kg, dnes mám o 10kg víc a snažím se je udržet. Děláte dobře, že to řešíte, když člověk nabere tak, že už neví co s tím, tak mu to pak začne být jedno a naopak nějaké to kilo už neřeší: Ono už v té nadváze ani vidět samostatně není. Ale pak ty váhové skoky člověka jen deprimují a zdravotně ničí. Držím palce!

    • blesik
      06.04.2013 16:34
      blesik
      Re: Cukrovka

      Než mi diagnostikovali cukrovku, rozhodil se mi celý metabolismus a já, vždy celkem štíhlá, jsem navíc díky tomu, že jsem přestala kouřit a také dostala léky na depku, po kte
      rých jsem začala přibírat,nabrala za 3 týdny 22kg!!! Šílela jsem po sladkém a také jsem si ho začala dopřávat. Vše jsem zhubla, a to bez jojo efektu, během roku tak, že jsem najela na dietu pro diabetiky, ač jsem byla pouze diabetik s dietou. Požádala jsem dietní sestru v nemo cnici o rozpis diet pro diabetes, jsou různě přísné,začala jsem s tou na 250g glycidů denně a při výšce 164cm jsem po měsíci začala hubnout tak, že jsem po pár měsících postupně glycidy pomalu přidávala a tak sama zjistila na sobě, kolik si jich mohu dovolit, abych stále ještě hubla. Po dosažení své váhy jsem zhubla ještě raději 3kg navíc, které pak po přechodu na normální stravu jsem podle očekávání ještě přibrala a pak už jsem měla dál svou váhu i bez diety. Stravova la jsem se jako před přibráním, tedy normálně jsem se držela, nejedela sladké a tučné, jako celý život. Mně se tedy spíš zdá, že víc na tu váhu májí vliv snad skryté tuky, než cukr samotný, ale samozřejmě vše v minimálním množství. Alespoň v mé rodině jsme se museli hlídat celý život, abychom zůstali štíhlí.A to je rodičům 80let! základní rada na závěr: Nikdy nekupovat větší kalhoty, ale zhubnout do těch původních! Kromě poslední váhové tragédie jsem se tím řídila celý život. Je mi 60let, vdávala jsem se v 18ti s 58kg, dnes mám o 10kg víc a snažím se je udržet. Děláte dobře, že to řešíte, když člověk nabere tak, že už neví co s tím, tak mu to pak začne být jedno a naopak nějaké to kilo už neřeší: Ono už v té nadváze ani vidět samostatně není. Ale pak ty váhové skoky člověka jen deprimují a zdravotně ničí. Držím palce!

    • Anonymní příspěvek
      08.01.2011 00:03
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      10 kg je super, pokud si je zhubla pomalu.Je normální, že se hubnutí zastaví, i tloustnutí je v cyklech. než utrácet za podomní prodej velké peníze, zkus nejdříve zařadit do jídelníčku hořčiny, grepy neloupané, jíst jako pomeranč, ne vydlabat.také kysané zelí, ananas. chytré knížky říkají, sledovat měsíc, když couvá po úplňku, hubne se lépe. Když dorůstá tloustneme, pokud jsme na dietě, tak nehubneme. Leden a listopad je celkově špatný prý na hubnutí. hodně pít vodu bez bublinek pomalu jako kafe, pít meltu, kde je žito a čekanka, čistí a udržuje váhu, proto v nemocnici se podává ke snídani

    • Anonymní příspěvek
      07.01.2011 21:26
      Anonymní příspěvek
      Re: Cukrovka

      Ahoj, vím o skvělých produktech, které jsou čistě bylinné. Dost dobře se s nimi upravuje tělesná váha. Dokáží si poradit i s cukrovkou, ale bohužel ne 2.typu.Nemají žádné kontraindikace s léky Chceš-li je poznat blíže ozvi se na skype : lenkakolacna82. Nebo mailem jjaayy@seznam.cz , moc ráda ti je představím.L.

      • Anonymní příspěvek
        07.01.2011 23:52
        Anonymní příspěvek
        Re: Re: Cukrovka

        10 kg je super, pokud to jde pomalu. jak tloustnutí je v cyklech, tak i hubnutí. To je normální, že se člověk zastaví. chytré knížky říkají, že se lépe hubne po úplňku, když měsíc couvá.,lépe couvají kila, když dorůstá, rostou houby a kila. hodně pít, zařadit do jídelníčku, ananas, greepy, kysané zelí, hodně pít vodu bez bublinek, meltu, kde je čekanka a čaje hořké chuti. hořčiny podporují hubnutí. zkusila bych, než budu platit za třeba předražené aloe v gelu, nebo jiné podomní prodeje. zařadit běžné potraviny, které dobré životosprávě napomůžou.

  • Anonymní příspěvek
    18.12.2010 06:12
    Anonymní příspěvek
    hodnota cukru v krvi

    Jaká je správná hodnota cukru v těle? Má to vliv také na věk? Děkuji.

    • Anonymní příspěvek
      18.12.2010 12:02
      Anonymní příspěvek
      Re: hodnota cukru v krvi

      referencni hodnoty glykemie (tedy cukru v krvi) se uvadeji bud v kapilarni krvi (to je odbner z prstu, nebo v plnem krvi (odber ze zily nebo v plazme (coz je "cast" oddelena z krve)...

      Tady jsou referenční hodnoty - vždy brané na lačno!

      Glukóza v plné krvi (mmol/l)

      6 týdnů - 2 roky 3,3-5,4
      2 roky - 110 let 3,9-5,6

      Glukóza v plasmě (mmol/l)
      0 - 2 roky 3,8-5,8
      2 roky - 110 let 4,20-6,30

      Snad Vam to jako odpoved bude stacit.

      Hladina cukru v krvi (glykemie) neni ovlivněna věkem, akorát limity pro malé děti jsou trochu přísnější.

  • Anonymní příspěvek
    13.11.2010 12:06
    Anonymní příspěvek
    Těhotenství

    Ahojte,
    je mi 25 a cukrovku mám od 19 let. Posledního půl roku již neberu antikoncepci, protože jsme se s přítelem rozhodli,že bysme již chtěli miminko,ale bohužel zatím pořád nejsem těhotná. Bojím se,že mi cukrovka zabrání otěhotnět přirozenou cestou, je pravda že moje cukrovka nebyla vždy dobře kompenzovaná,ale ted mám již silnou motivaci..má s tím některá z vás diabetiček zkušenosti?

  • Anonymní příspěvek
    12.11.2010 20:19
    Anonymní příspěvek
    CUKROVKA

    Dobrý večer,já jsem diabetička už s ní žiji 21let.Jsem na inzulinové pumpě.I při cukrovce jsem porodila dceru a je zdravá má se k světu.Jen co mě tíží při cukrovce je to že jsem po těhotenství přibrala a to dost.Takže s váhou bych potřebovala pomoc,ale zatím jsem nenašla kdo by mi pomohl.

    • Anonymní příspěvek
      18.12.2010 12:23
      Anonymní příspěvek
      Re: CUKROVKA

      Rentao, jsme na tom podobne, ja brzy oslavim 20 let s DM. Muj synek se zda byt take v poradku :-) Diky Bohu!

      Mohu se zeptat, jakou pumpu mate a jak jste s ni spokojena? Vyuzivate senzory na sledovani glykemie?

  • Anonymní příspěvek
    04.11.2010 09:15
    Anonymní příspěvek

    ja cukrovku zatim nemam, ale maji ji oba moji rodice, tak me to asi taky ceka :-/ Nevite nekdo, jestli je cukrovka podminena geneticky?

    • Anonymní příspěvek
      18.12.2010 11:49
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Diabetes 2. typu je dany hlavne zivotospravou. Diabetes 1. typu byva casto dany geneticky.

    • kmotra
      09.12.2010 23:11
      kmotra
      cukrovka

      Pokud si budete hlídat životospprávu, přísněji se hlídat, cukrovka by snad nemusela příjít. Nebo ne v takové míře.

    • Anonymní příspěvek
      05.11.2010 18:55
      Anonymní příspěvek
      Re:

      Zdravím! Jistě nějaké genetické predispozice máte, ale můžete svůj zdravotní stav velmi ovlivnit! Jako prevenci vám mohu doporučit mimo vyvážený jídelníček a dostatek pohybu přípravek Vitalbren.Je to přírodní produkt z ovsa, který celkově vylazuje stav organismu. Vyrovnává hladinu glykemie, snižuje cholesterol, zlepšuje imunitu, vyprazdňování. Takže určitě doporučuji! Jako prevence diabetu 2.typu zcela výborná věc!