Nízké TSH- o jakou poruchu št žlázy jde? - Nemoci a léčba

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
  • jija
    10.08.2012 17:20
    jija
    Nízké TSH- o jakou poruchu št žlázy jde?

    Dobrý den, asi půl roku mám různé potíže- fyzického i psych charakteru. Absolvovala jsem řadu vyšetření a to i na št. žlázu, se kterou by mohlo vše souviset. Zjistilo se, že proti št. žláze vytvářím protilátky (anti TPO 359,31 a TG 205,19), dále pak hranice TSH byla nízká- místo minimální 0,27 byla 0,11. Dr mi jako diagnózu určila následující: Chronická autoimunitní thyreoiditida v nezvětšené žláze, TRAK negativní. Nechala bez terapie, po měsíční kontrole TSH v normě- 0,37. Ovšem z dalších výsledků, tentokráte na kardiologii po pěti měsících (dělají testy na št. žlázu v základním vyšetření), opět TSH nízké, a to 0,01. Dr mi tvrdila, že mám sníženou funkci št. žlázy, na kardiologii mi ale tvrdili, že nízké hormony TSH znamenají naopak zvýšenou funkci št žlázy. Prosím o info, co je tedy v mém případě správná diagnóza. Koukala jsem na internet a pokud se tam píše o snížené funkci št žlázy, TSH je narozdíl od mého vysoké... Také prosím o info, zdali lze léčit onemocnění št žlázy pomocí alternativní medicíny. Děkuji moc, Jitka

Reakce

  • Anonymní příspěvek
    25.01.2013 13:28
    Anonymní příspěvek

    Najdi si jiné doktory. Nedoporučuji experimentování s alternativní medicínou! Můžeš si uškodit. A to dost.