revma

Autor Příspěvěk
Lída
27.10.2015 16:04:55

Re:

26.10.2015 15:29:45
Marie napsal:
Dnes jsem v televizi slyšela, že na revma pomáhá bobkový list. Takže vzhůru do vaření a nakládání! :-D
Kéž by něco opravdu fungovalo a vyléčilo by to revma...
Marie
26.10.2015 15:29:45

Dnes jsem v televizi slyšela, že na revma pomáhá bobkový list. Takže vzhůru do vaření a nakládání! :-D
Věra
26.10.2015 13:50:13

Re: biologická léčba

23.10.2015 15:16:42
Lída napsal:
Dobrý den,
trápí mě také revma. Máte nějaké zaručené triky, které pomohou?
Dobrý den, revmatoidní artritidou trpím přes 30 let. Po celou dobu užívám kortikoidy, snažím se brát jen nízkou dávku. Pokud mám větší problém, zvýším dávku léků. Před dvěma lety jsem byla zařazena na biologickou léčbu a od té doby se revma velice zmírnilo. Samozřejmě zdeformované klouby zůstaly, ale již takové problémy jako dřív nemívám. Obnáší to 1 x za 14 dní injekci do břicha nebo nohy. Hradí to pojišťovna, jinak bych si to asi nemohla dovolit, 1 injekce stojí 15 tisíc Kč.
Lída
23.10.2015 15:16:42

Dobrý den,
trápí mě také revma. Máte nějaké zaručené triky, které pomohou?
Aneta
22.10.2015 15:49:08

No, nemohu si ztěžovat. Mě teda zabírá spoustu mastí. Možná to už mám jako placebo. Ale Almiral rozhodně patří k těm silnějším.
Marie
21.10.2015 11:56:45

A co na Almiral říkáte?
Aneta
20.10.2015 16:03:47

No, já masti často střídám. Samozřejmě mám nesmrtelnou kostivalovou mast. Pomáhá mi i rozmarýnová mast. Domů mi rodina nosí různé americké a kanadské masti, pokáždé jsou jiné. Teď mám schodou okolností doma i Almiral, ale gely z lékárny často střídám, abych si na ně nezvykla.
Agáta
19.10.2015 15:07:39

Aneto, a čím si klouby mažete vy?
Aneta
16.10.2015 15:05:30

Me nevjvic pomaha elektricka decka a mazani
Marie
15.10.2015 09:38:17

Moje řeč. Já to vidím stejně. Navíc jsem si ještě vzpomněla, že když jsem byla malá, moje teta, která měla také revma, si zase naopak máčela ruce do odvaru z kopřív.
Verča
14.10.2015 11:50:29

Dobrý den, úplnou náhodou jsem zabrousila do této diskuze, nedá mi to, abych vám nenapsala svou zkušenost právě s gelem Almiral, o kterém tady píšete. Maminka trpí už dlouhá léta artritidou. Prsty už téměř nemůže používat, má je všechy zahlé směrem do dlaně. Neuřízne si chleba, má problém si ho namazat, ale také se napít ze skleničky. Mnohdy jí ruce velice bolí. Kolikrát se to už nedá řešit jinak, než práškama. Ale má svůj rituál, který ji od bolesti velmi pomáhá. A to je máčení rukou do odvaru z kostivalu. Ten celá rodina přes léto sušíme. A k tomu si maže ruce právě Almiralem. Na něj jsme narazili úplnou náhodou v lékárně, protože neměli přípravek, který jsme normálně používali a lékarnice nám doporučila Almiral. Od té doby nic jiného nekupujeme. Velice rychle zabírá, příjemně voní a myslím, že je i za docela přijatelnou cenu. Proto bych vám všem rozhodně doporučila Almiral i kostival, protože to jsou dva nejsilnější pomocníci při boji s revma. Alespoň tedy pro mojí maminku.
Marie
13.10.2015 16:20:15

Prý proto, že v sobě mají látky, které mohou způsobovat bolesti svalů. Stejně tak prý i brambory nebo paprika. Pokud máte pocit, že nesmíte žádnou zeleninu, tak se nelekejte... Dobré jsou naopak zelené rostliny, různé saláty a tak podobně. Nebo prý cibule a česnek je dobré. A dokonce jsem i někde četla, že dřív na to jedli sirový celer. Prý vytahuje zánět z kloubů. :-D :-D
Agáta
12.10.2015 14:11:50

Paní Marie, já Vám opravdu velice děkuji. Už lékař mi doporučil omezit příjem masa. Snažím se, ale popravdě, bavilo mě to dva dny a třetí už jsem to nevydržela a dala si pořádný steak :-D. Jsem hrozná. Ale snažím se. Jinak nevíte, proč se nemají jíst rajčata a lilky?
Jinak Almiral používám vždy ráno, když je to nejhorší. Pokaždé se bolest zmírní, někdy dokonce odejde a to je vážně úleva :)
Marie
09.10.2015 13:53:42

Agáto, hlavně nepropadejte panice. I s revma se dá žít. Možná, že už teď byste mohla začít držet takovou naší dietku. Nejíst moc maso kvůli bílkovinám, hlavně se nedoporučuje kuřecí, protože prý obsahuje moc kyseliny močové :(. Dále se pak revma zhoršuje po lilku a rajčeti. Naopak jablka prý velice pomáhají. Každý den bys měla sníst jedno, ale víc. Citron s vodou je prý také dobrý. Pokud budete mít krizi a bolest nebude chtít odejít, udělejte si odvar z máty, heřmánku a meduňky. Já si v tom namáčím ruce. Je to velice příjemné a myslím, že to velice pomáhá. Když ani to nezabere, musím sáhnout po chemii... dělám to nerada, ale zase mi to pomáhá. A opravdu asi nejlepší je ten Almiral... Tak vám držím palce.
Agáta
08.10.2015 09:49:40

Děkuji za zájem :)
Nevím, jsem z toho v rozpacích. Takhle mě ještě nikdo neprohmatal. Čekáme na výsledky krve. Doktor říkal, ať to zatím mažu nějakým gelem. Almiral mi schválil. Pak uvidíme co dál, ale nejspíš rehabka...
Marie
07.10.2015 16:41:36

Agáto, jsem zvědavá jak Vám to dopadlo. Určitě napiště :)
Martina
06.10.2015 09:59:36

Já také používám Almiral. Ale občas si koupím i něco jiného. Každopádně Almiral vždy zabere velmi rychle a působí dlouho. Bez těhle "otupováků" bych to nedala...
Agáta
05.10.2015 14:47:07

Tak jsem si ho v sobotu koupila. Trochu jsem doufala, že když si to jednou, dvakrát namažu, přejde to. :( bolest se ale vždy druhý den vrátí. Ale zase musím říct, že s Almiralem jsou ty rána snesitelnější, alespoň od doby, kdy začne účinkovat. Zítra jdu k doktorovi, tak uvidíme :(
Marie
02.10.2015 11:59:54

Ano, je :) dokonce si i myslím, že je cenově výhodný. Ostatní podobné gely jsou docela o dost dražší.
Agáta
01.10.2015 11:40:46

A je volně prodejný bez předpisu?
Celkem záznamů: 48

Přidat příspěvek k tématu revma

* Povinné pole

Zdravě.cz na Facebooku