Nevolnosti v těhotenství

• Nevolnost Kukačka 04.09.2011 17:32:33

Ahojky budoucí maminky,
    jsem tak ráda, když tyto příspěvky čtu, že nejsem sama. Protože, která nevolnosti nemá a neměla, tak nepochopí. Každý na mě kouká jak na citlivku, co všechno moc prožívá , ale mě je špatně ať je ráno, poledne, večer, noc, prostě kdykoliv. Běžné rady vůbec nepomáhají, prostě jeden den je mi dobře a z toho 6 dní b**ě.Stále zvracím, mám hlad a přitom neudržím v sobě moc jídla a když udržím tak je mi špatně. Jdu do 4 měsíce a tak ze srdce doufám, že to brzy ustane. Závidím těhulkám co si užívají těhotenství , protože já už se trápím z toho jak mě taky nic nebaví, nic nechutná, nic se mi nechce a prostě , aby mi dali všichni pokoj do doby než porodím. Jsem už trochu zoufalá....Napiště, mi prosím někdo , že je na tom stejně -ať si nepřipadám divná!!!

• Re: Nevolnost M.L. 10.01.2012 13:34:07

Ahoj. Jsem teprve v sedmém týdnu. Zle mi je poslední dobou neustále! Prý ranní nevolnost..haha..to musel vymyslet chlap.

• Re: Re: Nevolnost Andrea 04.06.2012 11:50:56

Ahoj holky, já jsem v 8.tt a je mi zle teprve 10. den ale zato celý den, ráno celé dopoledne, potom několikrát odpoledne a nejhůř je mi k večeru a celý večer. nezvracím pokaždé,jen tak 2-3x denně, ale zvedá se mi žaludek, četla jsem, že mám hodně pít, 2l vody denně, ale já vodu do sebe nedostanu, maximálně čaj a to mám problém jaký, černý, bílý a zelený mám ráda a ty prý jako těhotná moc nesmím max. 1 šálek denně, po holé vodě je mi zle. Nedovedu si představit, že mi tak bude špatně ještě měsíc dva co hůř celé těhotenství, už teď jsem zesláblá, nic nemůžu dělat, nic cítit (vaření, lednici, maso nedám do pusy) je to strašný. Koupila jsem si v lékárně zázvorová lízátka, ale moc nepomáhají. Kámoška brala nějaké tbl. Emesin, nemáte někdo zkušenost? v noci jakž takž spím, ale kdykolik když se procitnu je mi zle. Těhotenství jsem si takto nepředstavovala, kamarádka se ráno vyzvracela a bylo jí potom fajn celý den.

• Re: Re: Re: Nevolnost Marcela 19.06.2012 10:00:49

Ahoj Andreo,tak já sem v 6tt. a do té doby sem neveděla co jeto zle.Až ted neustálé napinky na zvracení hruza .A to sem při prvním těhotenství zvracela až do porodu každý den.Mně pomáhala ledová coca cola nic moc sem nejedla jen popíjela tu coca colu a ta zabrala vzdycky.

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost Ivka 23.01.2013 20:49:13

Já jsem teď v 7 tt a zle mi je 3 dny.....nezvracím a zatím to není tak hrozné,ale všem doporučuji - nechte si předepsat TORECAN,jsou to čípky do zadku,ale zabírají opravdu hned.......známá mi je zháněla a zabrali vždy pří zvracení(střevní chřipka,kocovina apod.....)

• Re: Re: Re: Re: Re: Nevolnost adela 29.07.2014 10:08:05

Ahojky, ten torecan je doopravdy dobrej jen nevim jestli ho muzou tehulky. jinak jsem asi 6 - 7 tyden a je mi neustale zle ale nezvracím asi jen 2 krat

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost lucie 05.07.2012 09:59:12

ahoj..já jsem v 8tt a je mi také špatně celý den...jestli to bude trvat celé těhotenství tak to rozhodně nepřežiju :-) je mi jedno pachy nebo tak..je mi b**ě furt ať něco cítím nebo ne...dvě děti mít určitě nebudu nikdy! budu ráda když přežiju to jedno :-) a nepomáhá mi nic.

• Re: Re: Re: Re: Re: Nevolnost Anabel 14.07.2013 14:55:57

Ahoj, jmenuji se Anabel a je mi také špatně. Jsem v 7 tt.
              A zkoušela jsi vychlazenou coca colu a meloun?? To mi pomáhá. Pokud piješ vodu, zkus přímo vodu ze studánky, ta se alespoň dá trošku popíjet na rozdíl od kupovaných a z kohoutku...
              Držím pěsti :-)
              Už mě to taky neba..

• Re: Re: Re: Re: Re: Nevolnost kají 30.12.2012 13:21:44

Ahoj,já jsem v 6 týdnu,je to masakr jak mi je zle,nemužu citit vůně,jidlo nic.. jsem jen o suchých rohlíkach. Říká se,že di 3 měsíce je zle a pak že by to melo odstupovat. Jako taky říkam duhe už nechci,je to masakr.. Tak přeji hodně štěstí... a at jste zdravé...

• Re: Re: Nevolnost Lucie 11.01.2012 09:40:58

Nic si z toho nedělejte, teď jsem začala číst, proč je všem těhotným špatně a narazila jsem na Váš příspěvek. Mě je také špatně a to celý den. Zatím to zvládám bez zvracení, to je asi ta lepší možnost. Stále hledám způsob, jak jíst či nejíst, pít hodně či málo, aby mi bylo dobře. Zatím nic nepomáhá.

• Re: Re: Re: Nevolnost bella 22.04.2012 16:48:41

ja to mam take tak...jsem z toho uplne na umreni...nevim cim se mam krmit a cim ne...jsem desne unavena..a pokud to ma trvat jeste 2mesice,tak to fakt asi nedam...

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost Kača 02.01.2014 02:04:30

Ahoj, ja jsem ve 12.tydnu a po druhe tehotna, myslela jsem si ,ze u druhyho uz si tuhle hruzu neproziju, uz měsic je mi spatne každý den skoro cely den,nejhorsi je to vecer, uz jsem z toho nervozni a ve špatne naladě. V 1. Jsem pila litry koly,ale ted kvuli kofeinu dám radsi studenou fantu,většinou mi to pomaha aspon na chvili,coz je vysvobozeni. Zeleninu,kterou normálně miluju,nemůžu ani vidět a čistá voda to samé. A na veškeré sladkosti němužu ani pomyslet.Ale pomáhá mi normálně se najíst ,třeba rohlík se sýrem a zapít to tou fantóu,to se mi pak na chvíli uleví. Čekám že by to každou chvíli mělo už přestat. To mě drží nad vodou a vás by mělo taky. Chce to asi pořád zkoušet,co sedne...Tak přeji pevné nervy a aby jste si to těhotenství i užili :-)

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost Bobule 28.05.2012 11:52:21

jsem ve třetím týdnu těhotenství. Je mi hrozně, návaly, motání hlavy až na omdlení. Naštěstí nezvracím a doufám, že nebudu. Nemáte nějakou radu jak tu nevolnost aspoň zmírnit?
            Díky

• Re: Re: Nevolnost Petra 20.01.2012 11:03:11

Já mohu potvrdit,že na nevolnost mě bohužel vůbec,ale vůbec nic nezabíralo!Při prvním těhotenství to bylo celkem ok.Zato když jsme čekali 2.mimi,byla to katastrofa.Vadilo mi i běžné mytí rukou mýdlem,o mazání krémy ani nemluvím.Když mě chtěl manžel pohladit nebo malý se pomazlit,zvedl se mi žaludek.Už jen jak jsem cítila,že se ke mě blíží.Nechtělo se mi ani mluvit,hýbat,chodit ven.Nejraději bych nebyla.Také jsem se moc těšila,jak si budu začátky těhu užívat a to "nejkrásnější období v životě ženy"si naposledy vychutnám.Po čase to trochu odeznělo,nevolnost byla snesitelná,ale rozhodně to nebylo ideální.Pro mě je nevolnost nejhorší z celého těhotenství a upřímně závidím té,které je po ráno malinko špatně,tak zakousne sušenku a je dobře.Už je to 6 let zpátky,tak jsem trochu pozapomněla.....nyní jsem v 6.tt a je to tu zase!!!!!!Budu bojovat,ale už je to opravdu naposledy!!!!!!:-)))Všem Vám držím moc moc palce,ať to zvládnete co nejlépe!

• Re: Re: Re: Nevolnost Tera 25.01.2012 13:18:23

Ahojky holky,já jsem v 7tt je to s mou nevolností ještě horší než nim.týden...Teďka ráno vstanu a zvracím až do odpoledne..Neudržím nic v žaludku...Je to mazec...Odpoledne něco zblajznu a vyipiju....Takhle jsem si těhu.nepředstavovala...Já jen doufám,že ty moje stavy nedělají miminku špatně a že po pár měsících to bude lepší... Takže mísám zdar.....!!!!!!!!!! :-))

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost Petra 23.02.2012 17:27:12

Tak děvčata,z 6.týdne jsem se "prozvracela"do 12.a je to stále stejné!!!!!:-(Minulý týden byl asi nejhorší,to stačilo jen se pohnout a šla jsem.....Nevolnost je celodenní a úplně nejhůř je mi večer.Když se přesunu do postele,je vyhráno.Noci také nic moc,ale aspoň nezvracím.Je to opravdu vysilující,někdy si říkám,že už to nevydržím.Chodím na různé diskuze,kde bych našla nějakou radu,ale na mě snad nezabírá nic:-(((Musím doufat,že po ukončení 1.trimestru bude lépe.Nebude to asi ze dne na den,ale uvítám i malinkaté zlepšení.Všem těhulkám co se cítí obdobně posílám hodně moc sil.

• Re: Re: Re: Re: Re: Nevolnost ef 27.02.2012 13:05:58

Ahoj, taky si to "užívám". Mám hrozně překyselený žaludek a hledám únik od nevolností. Zvracím max. 1x denně - naštěstí. Ale ten pocit na zvracení mám celý den. Naštěstí mě to netrápí v noci, takže se snažím spát co nejdéle. Možná mi zabírá okurkový salát s mlékem a slané tyčinky. Dnes provedu další pozorování .)

• Re: Re: Re: Re: Nevolnost Pavlína 09.02.2012 14:23:59

Ahojky těhulky, jsem v 9 tt a přeji si zážít co to je cítit se dobře. Zvracím od rána do večera. Vadí mi vše. Hlavně vůně sprcháču, aviváž, lednička no prostě je to děs. Jsem těhotná podruhé a v prvním těh. jsem to nezažila. Prý se to po třetím měsíci zlepší. Tomu se mi ani nechce věřit. Už aby to bylo. Takže ranní nevolnost je ještě dobrá. Ale celý den už je opravdu vyčerpávající. Na druhou stranu ten zázrak za to stojí ne? Musíme být šťastní, že jsme těhotný. Tak to zvládnite a utěšujte se, že nejste sami. Moje doktorka mi říkala, že čím je hůř tím líp se plod vyvíjí. Asi útěcha,ale je povzbuzující. Mějte se krásně.papa

• Re: Re: Nevolnost Nikola 24.01.2012 13:58:28

Kukačko: To mě se taky nic nechce , nic me nebaví , nic se mi nechce delat , jen spát , jemi kazdý den spatne a zvracím :(( nevím , jestli to vůbec prejde do tech 9mesícu jsem v 8tt a mám to uz asi 2-3týdny :((

• Re: Nevolnost Janča 20.09.2011 21:20:28

Ahoj,tak Ti píšu abys věděla, že v tom nejsi sama. Tvůj článek jako bych psala já a to jsem teprve na začátku 3 měsíce. Ráno , v poledne, večer pořád je mi špatně. Navonět se, nebo si jen umýt ruce mýdlem je pro mě katastrofa. Jím málo, často, pokud možno zdravě, ale je to k ničemu. Pořád je to stejné. Mám blbou náladu a už bych to chtěla mít za sebou. Zbytek rodiny trpí se mnou, nemůžu ani uvařit ,aby mi nebylo špatně. Mají teď skoro hladovku. Tak nám nezbývá než vydržet a doufat, že se to zlepší. Držím Ti palce a sobě taky. Janča

zpět
Celkem záznamů: 122

Zdravě.cz na Facebooku