Šikana na pracovišti

  • Re: šikana Martina 30.06.2011 22:00:06

   Ahoj to co se dějě tobě se dějě úpln ě přesně v práci i mě. Vůbec nevím co mám dělat. Jsem samoživitelka a mám strach o práci. Práce mě strašně baví, ale deptají mě tiše ty lidi v ní. Prosím napiš mi jestli ti někdo dobře poradil. Děkuji. Už to vážně nemůžu unést.

   • šikana lenka 20.04.2012 14:53:20

    Musíte umět prodat svou práci i slovně. Slušnou a sebevědomou formou, jako to dělají kariéristi. Cokoliv uděláte, tak o tom mluvte.
    Chvalte se. Zdůraznujte, že už máte tento úkol hotový a včas. A dva dny před termínem.
    Říkejte to nahlas před šéfovou a ostatními. Zajděte za ní do kanceláře každý den a referujte jí o tom, co jste udělala a že jste před termínem. Dělejte to takhle nějakou dobu i když Vám řekne, že Vám věří, že to máte splněno. A uvidíte, že Vám dá časem pokoj. Protože pochopí, že Vás kritizuje neprávem, že Vy máte svou práci splněnou a navíc se bráníte. Takže si na Vás nebude tolik dovolovat. A taky jí to začle lízt na nervy, takže si řekne, že Vám radši dá pokoj.

    Zkuste to, určitě to bude fungovat.
    Hodně štěstí přeje Lenka

    • šikana lenka 20.04.2012 14:59:14

     Nakonec Vám ještě dá prémie, protože jí dojde, jak skvělého má pracovníka.
     Tohle Vám nemůže uškodit, jen pomoct. Jednak budete mít aliby před ostatními.
     Vzdyt Vy přece pracujete dobře a přesně a včas máte práci splněnou.
     Taky stoupnete u ostatních, že už její chování nebudete přehlížet. Takže stoupne Vaše autorita.
     Šéfová následně nebude moci říkat, že Vy pracujete špatně, nebo hůře než ostatní kolegyně. Naopak, bude vidět, jak Vám na práci záleží, že se snažíte, snaha se také cení. Když Vás šéfová pochválí, tak jí poděkujte a řekněte, že si jí vážíte a ceníte.
     Trošku kariéristický přístup, snad Vám nebude proti srsti. Můžete to brát s lehkou nadsázkou.

     Hodně štěstí přeje Lenka

     • Re: šikana Pavla 05.03.2015 16:20:06

      Jsem teprve ne dlouho v práci a má nadřízená nastoupila do práce až po mě a bojí se ještě o něco víc nadřízeného.Když se něco děje,hned dojde za mnou a začne mě šikanovat i když jsem nic nevyvedla a vyhledává jenom na mě to špatné.Jak se mám cítit v práci,když mi moc práce nejde od ruky jako ostatním.Nevím si rady.Poradí mi někdo?(pomalu se bojím,že když se otočím,že tam bude stát ona a zas mi něco vyčítat,že dělám něco špatně.Bojím se abych nepřišla o práci.

     • Re: šikana Sabina 06.03.2013 00:24:38

      Pracuju v obchodě přes deset let a chválení se tam moc nenosilo. Byla jsem na několika místech. Kor v dnešní době, kdy je nezaměstnanost. Kolegyně šikovné nejsou chválené a méně šikovné jsou kritizované. Ale chvála žádná. Nevím, jakou má slečna nebo paní Lenka praxi - je jen studentka a tudíž praxi žádnou nemá. Nebo má štěstí, že je v práci, kde jí chválí. Je jednoduché radit, ale praxe je trošku jiná. Záleží na tom, jaký je vedoucí.

    • Re: šikana Sabina 06.03.2013 00:48:12

     Myslím si, že na podlézání musí mít člověk povahu. Někdo to umí, má to v krvi a jiný ne. A ta šéfka to pozná. Kdo to neumí, neuspěje. Také záleží na povaze vedoucí. Nemohu moc souhlasit s tím, že snaha se cení. Dělala jsem za ostatní kolegyně v bývalé práci a ostatní kecaly a já snažila se, jak to šlo. Vedoucí to neviděla, protože nechtěla. A že ostatní méně dělaj taky neviděla. Nevím,co proti. mě měla, snad jen to, že jsem byla s angínou nemocná. Ona nebyla 20 let nemocná. Ač jsem se snažila, nezalíbila jsem se jí. Vyhrožovala výpovědí a diskutovat nechtěla. Dokonce jsem pro ní byla nemakačenko a komunistka. Odchod byl pro mě vysvobozením. Souhlasím s paní, jak tady psala, že proti blbosti nezmůžete nic. Navíc jde v práci o kolektiv, do kterého buď zapadnete nebo ne.

 • Šikana na rekvalifikaci Stanislav 10.03.2011 17:42:12

  Dobrý den chtel bych se zeptat chodim na rekvalifikaci administrativi kam me pridelil pracovni urad.Vubec nedelam administrativu a delam za barem furt na me kricijou ze jsem neschopnej a ze jsem jak dement kdyz jim to vysvetluji furt na me krici vedouci toho baru ze jsem neschopnej.Muzou jsi to vubec dovolit kdyz jsem tam pridelenej pres urad prace?Predem dekuji za radu.

  Standa

  • Re: Šikana na rekvalifikaci jagi 18.09.2012 00:23:35

   mno, tvůj pravopis jim dává celkem za pravdu...

   • Re: Re: Šikana na rekvalifikaci Ari 23.03.2014 13:14:43

    Aby někdo křičel na dospělého, to se snad nedělá ne? Vše se dá řešit v klidu a promluvit si o požadavcích obou zúčastněných stran. To je prostě vyšší dívčí...

    • ŠIKULKA 18.02.2015 10:40:53

     Dobrý den,chtěla bych znát váš názor na mou situaci v práci.
     Pracuji v ženském kolektivu.Sama jsem spíše individualista,ale snažím se se všemi vycházet po dobrém a spolupracovat.Má šéfová mi však při každém hodnocení mé práce připomíná,že jsem v kolektivu neoblíbená,málo komunikativní...:,,Také jí osobně asi nemám moc ráda"...Je pravda,že jsem si k ní neutvořila důvěrný vztah jako k jiným kolegyním.Pokaždé na tuto otázku proč?...odpovídám,že ji beru prostě jako autoritu čili svou vedoucí.
     Začíná mě těmito dotazy ničit.Nejsem totiž tzv.stále se usmívací typ....bohužel.
     V kolektivu se cítím jinak dobře,práce se mi líbí,až na tu vedoucí.Četla jsem,že je běžné propuštění zaměstnance i z důvodu,že je svému zaměstnavateli nesympatický.Tím více mě to mrzí,když mi v závěru hodnocení vedoucí sdělí,že jinak je se mnou spokojená,že pracuji dobře.
     Děkuji za vaše rady :)

 • ŠIKANA NA FACEBOOKU miunka 24.09.2013 10:30:54

  DOBRÝ DEN CHCI SE OPTAT CCA PŘE 3MĚSÍCI JSEM DOSTALA OD JEDNÉ PANÍ NĚJAKÉ VYBAVENÍ DO BYTU I SE SEDAČKOU KTERÁ SE MY TAM ALE NEVEŠLA CHTĚLA JSEM JÍ PRODAT NA FB ZA 1500,- A TÍM TO ZAČLO NA FB SE OBJEVOVALO ŽEJSEM PODVODNICE A ŽE DAROVANÉ VĚCI PRODÁVÁM A PODOBNĚ ABY SI LIDI NAMĚ DÁVALI POZOR JENŽE TO ZAČALO KOMENTOVAT PLNO LIDÍ ZAČALO TO CCA PŘED TÝDNEM A ZAČALI MY CHODIT VYHRUŽNÉ ZPRÁVY ŽEMY PODPÁLÍ BARÁK VYŠTRACHALI NAMĚ TELEFONÍ TEL KTERÝ SDÍLÍ PO FB DÁLE Í MÉ FOTKY DÁVAJÍ PO SEX SEZNAMKÁCH ŽEMĚ ZMLATÍ TEĎ SCHÁNÍ MOJI ADRESU MYSLÍM ŽEJÍ SEŽENOU I KDYŽ TO NA FB NEDÁVÁM ANI TEL ANI ADRESU JSEM ZOUFALÁ JELIKOŽ MÁM 2 DĚTI VČERA RÁNO JSEM BYLA NA POLICII A PANÍ CO TOTO VYVOLALA JSEM NAHLÁSILA A JDE TO NA MĚSTO ALE TOJSEM NEČEKALA ŽE TÍM ROZPOUTÁM PEKLO AŽ MĚ CHYTNOU ŽEMĚ ZBYJOU A PODOBNĚ NEJSEM ČLOVĚK COBY SE BÁL ALE TEĎ UŽ JDE O HUBU A NEVÍM CO STÍM :-(

  • Re: ŠIKANA NA FACEBOOKU Sandra 09.12.2013 22:37:11

   Ahoj miunko,
   zkus se na chvíli zastavit a přemýšlet...Představ si ve svých myšlenkách že máš bílý čistý papír jako sníh,ale přesto přenádherný protože na něj nikdo nemůžeMUSÍŠ SE NA TO VELICE S****ŘEDIT, ZKUS SI PŘITOM SÁHNOUT NA SPÁNKY TAM KDE CÍTÍŠ TEP!!! PŘEČTI SI TOHO KLIDNĚ 3X DOKOLA-V TOMHLE TVÝM STAVU JE TO VELICE DULEŽITÉ,POKUD SE CÍTÍŠ BEZNADĚJNĚ A NECHCEŠ JÍT K ODBORNÍKOVI-TOTO JE POUZE ALTERNATIVNÍ METODA LÉČBY.Zkus si představit zábradlí kolem tohoto papíru
   Nikdo Ti neublíží, pokud nebudeš chtít.Prostě jim to nedovolíš!!!
   Ted vážně a reálně,neboj se a zkus si uvědomitže žít ve strachu nemácenu,bouchni si do zdi...dejsi facku a řekni si sama prosebe(třeba v duchu) nebo inahlas, jestli chceš býtpovažována lidmi zablázna,jestli chceš býtblázen, nebo jestli se jenomtak chováš:-) Bud vytrvalá,myslím že se ti za prvémstí tvoje vlastní myšlenkya zároven se bojíš sama osebe že tě bud někdošikanoval V DĚTSTVÍ,nebošikanuje právě ted-pokudano,obrat se prosím na linkudůvěry..jestli to tak není,můžeš mi napsat na email apopovídáme si.Nikdo Tineublíží,když nebudešchtít,ale musíš si sáhnoutaž na uplné dno, což užsis sáhla... dát sifacku,zvednout se konečně!!a začít s tím něcodělat:-) Zkus se nějakzabavit,to velmipomáhá...cvičení,zapřemýšlej co tě baví auskutečni to.Pamatuj sidrahá muinko,když užztratíš smysl života,mášpocit beznaděje,bojíš sesama o sebe i oostatní,neovládáš se..jeto tvuj varovnysignal!!!Nenech se ovlivnitsvětem.Svět je přeci tak,,krátký,, a tak krásný,,Rodina tě má určitě rádaa tvé děti těpotřebují.Bud silná,ty tozvládneš! A začni žítživot volný asvobodný,věřím ženechceš být na doživotízavřená v mozkovém vězení:-) Kdykoliv napiš,rádaporadím,pomůžu.cokoliv. Sláskou a porozuměním sesnažím být,pa S.

   • Re: Re: ŠIKANA NA FACEBOOKU Jana 27.02.2014 19:46:09

    Dobrý den,
    líbí se mi Vaše odpověd na téma šikana. Našla jsem si novou práci a jsou tam lidé, kteří do mě rýpou a snaží se mě vykolejit. Připadají mi jako pubertáci. Schválně mě provokují ale já jsem v klidu a to je rozčiluješ ještě více.
    Poradíte?
    Děkuji

 • Šikana na pracovišti fortuna 21.10.2010 11:43:26

  Mou matku v práci její šéfová neustále komanduje, kolegyně mojí mámy se shodují na tom, že už to hraničí se šikanou. Poraďte někdo šikovnou a účinnou obranu (kromě možnosti odejít). Obě jsou stejně staré (přes 60 let), moje máma je naprosto nekonfliktní typ. Šéfová ji nebuzeruje za chyby, žádné totiž nedělá. Prostě jen tak, nebo také za kvalitnější práci, než je běžné, možná v tom bude ten háček, ale nejsem si jistá, protože těch nesmyslných důvodů má spousta.

  Andrea

  • Re: Šikana na pracovišti lahcim 14.12.2010 20:35:59

   Mnohdy záleží na subjektivním pohledu k situaci. vyrůstal jsem v hokejovém prostředí, kde je tento typ "buzerace" úplně běžný způsob, jak si trenér léčí své komplexy. Také by možná pomohl teambuilding.

   • Furt je vse spatne Honza 03.05.2013 12:59:11

    Hojte delam u krav nahanece.mam hodne prace a docela male penize .stiham akorat sem flexi.... (napr. Tet sem mnel sluzbu (uklid mezi smnenou )delal sem o hodinu dele coz mi nikdo nezaplati.ale prace se musi udelat .a tet mi vzala premie za to ze sem neomyl umivadlo.za sefem co je nad ni nema cenu chodit.tak aspon 2 spolu pracovnice v poho ale 2 a 1 ne chodej donaset blbosti

    • Re: Furt je vse spatne Sandra 09.12.2013 22:42:54

     ´Radím okamžitou výpověd,ale chce to hodně odvahy pokud ji máš.Myslím si že to zvládneš,když si to sám uvědomuješ že je to špatné co ti dělají.Zkus jim říct svůj názor na danou situaci co tě tíží a když nenajdeš porozumění začni s tim něco dělat ale IHNED!JINAK TĚ TO OKAMŽITĚ ZRUJNUJE,POMALU ALE JISTĚ.VĚŘ MI ,několikrát jsem si to sama zažila.Kdyby jsi chtěl radu,napiš mi na email :-)Kdykoliv budeš chtít.pa S.

  • Re: Šikana na pracovišti kulimirka 26.12.2010 23:38:19

   na to je jediný odchod nebo říct nadřízenému!!

   • Šikana na pracovišti lenka 20.04.2012 14:30:52

    Možnost č. 1: Pohrozit: At maminka zajde za ní a v soukromí jí řekne, že to považuje za šikanu. Slušne a v klidu.
    A že očekává, že toho okamžitě nechá, jinak si bude stěžovat výš.

    Nebo druhá možnost: Jít na to lidsky: zajít za ní do kanceláře, že s ní potřebuje probrat jejich pracovní vztah. Ze by od ní jako od nadřízené očekávala profesionálnější přístup, kterého by si vážila. Vždyt spolu vždy vycházely dobře a neví, proč v poslední době si ji bere na mušku.


    Možnost č. 3: S ironií a asertivitou: Když nadřízená vchází od dveří směrem k ní, tak se usmát, frajersky se opřít o roh stolu a s úsměvem a trochu drze prohodit: A jéjé, už je to tady. Určitě zase jdete za mnou. Zase nějaký problém jako vždycky. A prohodit: Učený z nebe nespadl. Nebo : Kdo nic nedelá, ten nic nepokazí.

    Možnost č. 4: Malá léčka: vymyslet si, že si maminka koupila nové auto, nebo
    něco sedačku do obýváku, nebo něco podobného. Říct to před ostatními kolegyněmi.
    A nějakou dobu o tom mluvit, jak jí dobře slouží, jak je s ní spokojená.
    A když jí ta její šéfová přijde zase sprdnout, tak ji nechat, nic neříkat, jen si to vyslechnout.
    A když odejde, tak před ostatními kolegyněmi prohodit: Všimly jste si, jak se v poslední době do mě naváží? A několikrát to takhle udělat. A podruhé zase prohodit: To ale není možné, co jí na mě vadí, co proti mě pořád má?
    A třeba po týdnu říct: Ona mi normálně závidí to moje nové auto. (novou sedačku, vnouče, to že jsem zhubla, že má nový účes.... cokoliv, co by jí mohla šéfová a ostatní kolegyně také závidět). A čekat. Určitě se to k té šéfové donese. A ona toho nechá, protože jí bude záležet na tom, aby jí neklesla autorita na pracovišti a nebude chtít být za tu závistlivou. A taky proč by měla někomu něco závidět, vždyt ona je přece dokonalá,....
    To si určitě bude o sobě říkat.

    Chce to vyzkoušet všechny možnosti, a některá určitě zabere.I nadřízení jsou totiž jen lidi.
    Přeji hodně štěstí. Lenka

 • Sabina 05.03.2013 23:38:04

  Reaguji na příspěvek Lenky, která píše o pochvale od vedoucí. Pracuju v obchodě na pokladně v hypermarketu a pochválená jsem zatím ještě nebyla. Jsem tam rok. Zato kritizovaná jsem od jedné vedoucí stále. Myslím, že přehání. Když jí něco vadí, vytkne to a k tomu si přidá ještě několik připomínek navíc, které se mě konkrétně ani netýkají. Ale i tak je nepříjemné slyšet, že stejně tesťák uděláme b**ě. Nevím, co na to říct, jestli být radši zticha nebo se bránit. Ještě říkala, že kvůli mě dostane vynadáno od ředitele. A dělala drama z toho, že jsem si čuchla k mandarince. Ještě, že se tam vedoucí střídají. Jenom s ní bych pracovat nemohla. Ale ani ostatní vedoucí nepochválí. To se ještě dělá?

zpět
Celkem záznamů: 66
Zdravě.cz na Facebooku