Šikana na pracovišti

• Možná prášky, stres, nebo jen od vás chce práci Eva 20.12.2011 19:30:04

Šikana na pracovišti dost častý pojem. Zažila jsem si svoje. Nutně nemusí nadřízené být pod vlivem prášků. Je to též člověk mající své problémy a starosti, to se může projevit. Dost možná chce jen, aby jste odvedla svoji práci. Těžko říct. Chci Vám nabídnout služby naší poradny, nově rubrika online poradna, základní výklad zdarma, nabízím,ale nenutím vás. www.alpany.blog.cz

• Re: Možná prášky, stres, nebo jen od vás chce práci jagi 18.09.2012 00:20:31

Jdi už s tou svou reklamou ho háje!!!:-P

• šikana Lucka 10.07.2012 18:09:43

Ahoj pracuju uz přes 2 roky jako prodavačka na pokladně nikdo nikdy proti me nic nemel,až najednou nastoupila nova manazerka a už ma proti me problemy.Začala me osocovat z toho ze kradu,uráži me ze se tvarim na obchode jako mumie a neusmivam se stale na zakazniky.prace me prestaval bavit do prace chodim s nervama co me zas rekne..Sak sme lidi tak by sme sa tak k sobe meli chovat ...

• šikana v restauraci lenka 20.04.2012 15:18:24

Pokud na Vás šéf křičí a nadává Vám i před zákazníky restaurace, je to dost neprofesionální. Patrně to bude nějaký blbec.Nebo má skutečně nějaké problémy.
    Když to nejde po zlém (ozvat se, ohradit se), tak to třeba půjde po dobrém.
    Mám jeden nápad. Bude Vás to stát bonboniéru. Ale za pokus to stojí.
    Pokud by se vás 5 kolegyn domluvilo a šly za šéfem společně pěkně ustrojené
    s bonboniérou nebo kyticí, a omluvit se mu, že víte, že ho v poslední době štvete,
    a že Vás to mrzí, a že se mu omlouváte. Že chcete začít znovu a líp. A to hned od zítřka a
    dát mu tu kytici se slovy, že si ho vážíte, a že je perfektní atd.
    Určitě mu tím stoupne jeho ego. A začne pak s vámi jednat slušněji. Vypadá to jako pěkné divadýlko, ale někdy je dobré situaci obrátit, nastavit druhému zrcadlo,
    trochu skousnout vlastní hrdost. At si uvědomí, co dělá špatně a že to jde taky jinak a slušně. Třeba má doma jen nějaké problémy a vylívá si to na vás.
    Třeba to zabere. Prostě po dobrém, omluva, malá pozornost, pohladit lidské ego.

Hodně štěstí přeje Lenka

• Franta 21.02.2012 18:52:51

To u nás máme partáka který má sešit a tam si zapisuje lidi že kecaj,chodí pozdě apod.Nic nemá ověřeno o čem kecaj většinou je to o práci že tomu druhému s něčím pomáháme a šup už je napsáno kecání.Sám si vyřizuje soukromé hovory,a kecá ne o práci víc než my.Dnes jsem mu to připoměl že by se měl chovat stejně jak to požaduje od nás,a hned mám peklo protože mistr kterému vše donáší je jeho kámoš.Už si hledám jinou práci protože neumím mlček a to co dělaj je už buzerace jedna za druhou.

• Re: Franta Dana 22.02.2012 11:02:53

Víte,co mne zaráží nejvíc?Že všude,v tisku,v médiích,na internetu,v různých článcích a reportážích,všude se píše a diskutuje o tom,jak je šikana závažná věc,jaké následky může mít na zdraví,a psychiku člověka,kdy šikanovaný chodí do práce se strachem,se staženým žaludkem,s úzkostí,nervozní,mnohdy i nevyspalý,protože může dlouhodobým stresem trpět poruchou spánku atd..ale nikde se nedovíte JAK účinně se proti ní bránit.Všude se dozvíte,že je šikana jen velmi těžko prokazatelná,dokazatelná a ve finále je vlastně jedno,jestli najdete odvahu si někde (zbytečně) postěžovat,nebo dál trpět.Stejně vyhraje agresor.Já jsem se alespoň o opačném případu nikdy nikde nedočetla.Dana

• Re: Re: Franta Ali 26.02.2012 12:11:52

Byla jsem šťastná, že jsem nastoupila do práce. Jsem sama se studující nedospělou dcerou. Mám za sebou těžké období, do práce jsem se těšila, teď ale přežívám a čumím jak mazaně lze šikanovat. Nechápu proč? Šéf na mně vyřval,že mě tam nechce a od té doby mé práce pravidelně vrací. Vždy mazaně. Jednou proto, podruhé bude to tak, potřetí to tak nemůže být.. a mi pak ujíždí termín. Není obrana, není únik. Dávám se dohromady od pátečního odpoledne do neděle. Bude mi padesát. Práci nenajdu, ale stojí mi to za to ničit si zdraví? Před ním jsem v klidu, nebrečím, nenadávám. Začala jsem si fotit to co mi vrací a vidím úmysl mě dostat pryč. O to je to horší, že se jedná o člověka, který má zkoušku z odborné způsobilosti. Od kolegů jsem slyšela, že nejsem první koho tak deptá. Mám věk, zkušenosti, ale je to nepředstavitelně deprimující. Možná, kdyby se změnil zákon o úřednících, a ten, kdo je na vedoucí funkci by musel umět a prokázat, že umí jednat s lidmi..aspoň bych si mohla myslet - na každého jednou dojde. Přestávám mít chuť se prát a bojovat. Dostávám se do pozice nemůžu.. Poraďte.

• Re: Re: Re: Franta Slušnost 30.03.2012 14:20:10

šikana na pracovišti
          Z vlastní zkušenosti vím jak straštně je to těžké a deprimující,ale nikdo a nic vam v tomto státě plnem korupce nepomůže.
          Po prvé jsem se léčíla téměř jeden rok na psychiatrii.Myslela jsem si že nejsem dost dobra pro všechny lidi v této nejmenované fabrice.
          Ale pravdou se dneska člověk nemůže branit.
          Po pár letech z důvodu,kdy jsem opět byla bez prace,jsem nastoupila znovu na toto kritické místo plné šikany.Ale ani tentokráte jsem neuspěla .Opět ikdyž už ne od té samé osoby,jsem zažívala šikanu na tomto pracovišti znova a znova.Ted jsem doma bez prace.Pořád dokola si říkam,jak je možné,že s tím nikdo nic nedělá.???!
          A kde vlastně je ta meze,kdy obyčejný člověk má nejaká práva a kde je ta špetka morální lidské slušnosti???!!!!!!

• Re: Re: Re: Re: Franta Sáva 03.04.2012 19:46:12

Držím všem palce ať spory vyhrají

• Re: Re: Re: Re: Franta Sáva 03.04.2012 19:44:30

Ahojky nevím, kde hledat pomoc pracuji na jako státní úřednice na úřadu práce a to co zažívám od své vedoucí je prostě peklo. Kde už hledat pomoc, když i tam se děje něco takového. Mám nemocného muže v invalidním důchodu a jsem před penzí, ale ne zase tak, abych mohla odejít do předčasného důchodu. Práce, která se "přerozděluje" se přerozděluje převážně směrem k mé maličkosti. Za poslední rok a půl jsem byla přemístně 3x. Pokaždé se na mé místo protlačila mladá holčina, které okamžitě práci ubrali.

• Martas 30.11.2011 21:24:22

Moje nadřízená si proste potřebuje vybíjet na někom komplexy.Je to ženská, která má všechno a přesto není šťastná. Jsem si jista, že žere antidepresíva jak lentilky, na jejím hlase je znát že není to vyrovnaná bytost, tak ji přehlížím... ať si dělá co chce. Když ji to uspokojuje... vždyť trestá jenom samou sebe...

• Martina 28.11.2011 15:04:28

V současné době píši bakalářskou práci na téma mobbingu. Prosím o pomoc v podobě vyplnění dotazníku na této adrese:
    http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/nezadouci-jevy-v-pracovnich/
    Předem děkuji za Vaši ochotu a Váš čas.

• Lucie 25.03.2011 21:15:18

Mám problém se svou kolegyní - vždy, když řeší nějaký osobní problém (což je bohužel dost často), tak to odnesu já - vadí jí, jak se na ní dívám, jak s ní mluvím - přitom se všemi jednám naprosto stejně a k ní (po všech těch zkušenostech) se snažím chovat ještě líp - když ji, velice slušně, upozorním, že někde udělala chybu nebo je potřeba něco změnit (musíme velice blízce spolupracovat), tak se z toho vždy nějak vymluví, ze mě udělá blbečka, následně mě seřve, co si to vůbec dovoluju a následuje nějaké poučení (rozumějte, mně je 23, ona je o 13 let starší, z čehož podle ní vyplývá, že jsem b**ý mladý kuře, který nemá o životě ani páru). Kdyby si stěžoval aspoň ještě někdo další, tak ustoupím, přiznám chybu a budu se snažit vše napravit, ale já se všemi ostatními vycházím naprosto v pohodě. Už opravdu nevím, jak s ní mám mluvit, protože cokoliv řeknu, to je špatně. Problém je také to, že se prostě neumím bránit - většinou mě nějaká odpověď napadne až půl hodiny po daném konfliktu. Ale na svoji obhajobu zase musím říct, že když už se snažím něco vykoktat, ona to stejně nechce slyšet, skáče mi do řeči a pořád vede tu svou. Pokud by snad měl nějakou radu, co dělat, budu moc ráda. Děkuji, L.

• šikana na pracovišti maarrket 22.03.2011 16:43:45

Pracuji v restauraci,na směně nás pracuje 5 holek a asi posledního půl roku nás šéf vyloženě buzeruje nadává nám do neuvěřitelně sprostých slov které nemůžu ani napsat,nejhorší na tom je,že to slyší i zákazníci,ale ti se tomu jenom hihňají a pak se i oni podle toho k nám chovají a když to posloucháte 14 hodin denně tak se to fakt nedá vydržet a když se aspoň někdy někdo ozve tak je to ješťe horší.Nejhorší na tom je že jsem tam už 5 let nikdy se nic takového neďelo a se šéfem jsme vždy vycházely dobře.Tak co mu hrabe???

• dotazník swa 16.02.2011 09:18:34

Dobrý den, prosím ovyplnění krátkéhodotazníku, který budepoužit do mé absolventsképráce.Dotazník se týkámobbingu na pracovišti.http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/mobbing-negativni-jev-na-pra/ Děkuji moc zaVaší pomoc.

• šikana od šéfa Štorcová 12.01.2011 19:06:13

Můj šéf mě neustále šikanuje v práci a stále mě nezdůvodně vyhazuje a sprostě nadává. Už je to opravdu nesnesitelné !! Přitom žádný důvod nemá, svou práci si dělám bezezbytku a dobře. Hlavním důvodem je, že on je alkoholik a není síla , která by z něj udělala člověka. Protože je nutné aby šel na léčení, což on nikam nepůjde a nikdo ho k tomu nedonutí !
    Jsem v opravdu zoufalé situaci, když pracujete jak máte a bojíte se cio zase bude. Už mám i černé myšlenky. děkuji

• Re: šikana od šéfa Zdeněk 14.01.2011 08:22:36

Pokud se k Vám někdo takto chová, je skutečně důležité upozornit nadřízeného nebo se poohlédnout po jiném místě. Rozhodně asi nemá cenu zůstávat v současném stavu.

• šikana na pracovišti novina 26.12.2010 00:05:45

Pokud se Vaše matka "neozve", zřejmě ten problém tady bude pořád, dost často to zabere. Pokud si nechá všechno líbit, ten druhý toho využije. To platilo vždycky a dnes je šikana třeba už na 1. stupni ZŠ. Nesmí se nechat od nikoho ponižovat.

zpět
Celkem záznamů: 58
|< 123 >> >|

Zdravě.cz na Facebooku