Šikana na pracovišti

Autor Příspěvěk
Ali
26.02.2012 12:11:52

Re: Re: Franta

22.02.2012 11:02:53
Dana napsal:

Re: Franta

Víte,co mne zaráží nejvíc?Že všude,v tisku,v médiích,na internetu,v různých článcích a reportážích,všude se píše a diskutuje o tom,jak je šikana závažná věc,jaké následky může mít na zdraví,a psychiku člověka,kdy šikanovaný chodí do práce se strachem,se staženým žaludkem,s úzkostí,nervozní,mnohdy i nevyspalý,protože může dlouhodobým stresem trpět poruchou spánku atd..ale nikde se nedovíte JAK účinně se proti ní bránit.Všude se dozvíte,že je šikana jen velmi těžko prokazatelná,dokazatelná a ve finále je vlastně jedno,jestli najdete odvahu si někde (zbytečně) postěžovat,nebo dál trpět.Stejně vyhraje agresor.Já jsem se alespoň o opačném případu nikdy nikde nedočetla.Dana
Byla jsem šťastná, že jsem nastoupila do práce. Jsem sama se studující nedospělou dcerou. Mám za sebou těžké období, do práce jsem se těšila, teď ale přežívám a čumím jak mazaně lze šikanovat. Nechápu proč? Šéf na mně vyřval,že mě tam nechce a od té doby mé práce pravidelně vrací. Vždy mazaně. Jednou proto, podruhé bude to tak, potřetí to tak nemůže být.. a mi pak ujíždí termín. Není obrana, není únik. Dávám se dohromady od pátečního odpoledne do neděle. Bude mi padesát. Práci nenajdu, ale stojí mi to za to ničit si zdraví? Před ním jsem v klidu, nebrečím, nenadávám. Začala jsem si fotit to co mi vrací a vidím úmysl mě dostat pryč. O to je to horší, že se jedná o člověka, který má zkoušku z odborné způsobilosti. Od kolegů jsem slyšela, že nejsem první koho tak deptá. Mám věk, zkušenosti, ale je to nepředstavitelně deprimující. Možná, kdyby se změnil zákon o úřednících, a ten, kdo je na vedoucí funkci by musel umět a prokázat, že umí jednat s lidmi..aspoň bych si mohla myslet - na každého jednou dojde. Přestávám mít chuť se prát a bojovat. Dostávám se do pozice nemůžu.. Poraďte.
Dana
22.02.2012 11:02:53

Re: Franta

21.02.2012 18:52:51
Franta napsal:
To u nás máme partáka který má sešit a tam si zapisuje lidi že kecaj,chodí pozdě apod.Nic nemá ověřeno o čem kecaj většinou je to o práci že tomu druhému s něčím pomáháme a šup už je napsáno kecání.Sám si vyřizuje soukromé hovory,a kecá ne o práci víc než my.Dnes jsem mu to připoměl že by se měl chovat stejně jak to požaduje od nás,a hned mám peklo protože mistr kterému vše donáší je jeho kámoš.Už si hledám jinou práci protože neumím mlček a to co dělaj je už buzerace jedna za druhou.
Víte,co mne zaráží nejvíc?Že všude,v tisku,v médiích,na internetu,v různých článcích a reportážích,všude se píše a diskutuje o tom,jak je šikana závažná věc,jaké následky může mít na zdraví,a psychiku člověka,kdy šikanovaný chodí do práce se strachem,se staženým žaludkem,s úzkostí,nervozní,mnohdy i nevyspalý,protože může dlouhodobým stresem trpět poruchou spánku atd..ale nikde se nedovíte JAK účinně se proti ní bránit.Všude se dozvíte,že je šikana jen velmi těžko prokazatelná,dokazatelná a ve finále je vlastně jedno,jestli najdete odvahu si někde (zbytečně) postěžovat,nebo dál trpět.Stejně vyhraje agresor.Já jsem se alespoň o opačném případu nikdy nikde nedočetla.Dana
Franta
21.02.2012 18:52:51

To u nás máme partáka který má sešit a tam si zapisuje lidi že kecaj,chodí pozdě apod.Nic nemá ověřeno o čem kecaj většinou je to o práci že tomu druhému s něčím pomáháme a šup už je napsáno kecání.Sám si vyřizuje soukromé hovory,a kecá ne o práci víc než my.Dnes jsem mu to připoměl že by se měl chovat stejně jak to požaduje od nás,a hned mám peklo protože mistr kterému vše donáší je jeho kámoš.Už si hledám jinou práci protože neumím mlček a to co dělaj je už buzerace jedna za druhou.
Eva
20.12.2011 19:30:04

Možná prášky, stres, nebo jen od vás chce práci

Šikana na pracovišti dost častý pojem. Zažila jsem si svoje. Nutně nemusí nadřízené být pod vlivem prášků. Je to též člověk mající své problémy a starosti, to se může projevit. Dost možná chce jen, aby jste odvedla svoji práci. Těžko říct. Chci Vám nabídnout služby naší poradny, nově rubrika online poradna, základní výklad zdarma, nabízím,ale nenutím vás. www.alpany.blog.cz
Martas
30.11.2011 21:24:22

Moje nadřízená si proste potřebuje vybíjet na někom komplexy.Je to ženská, která má všechno a přesto není šťastná. Jsem si jista, že žere antidepresíva jak lentilky, na jejím hlase je znát že není to vyrovnaná bytost, tak ji přehlížím... ať si dělá co chce. Když ji to uspokojuje... vždyť trestá jenom samou sebe...
Martina
28.11.2011 15:04:28

V současné době píši bakalářskou práci na téma mobbingu. Prosím o pomoc v podobě vyplnění dotazníku na této adrese:
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/nezadouci-jevy-v-pracovnich/
Předem děkuji za Vaši ochotu a Váš čas.
Martina
30.06.2011 22:00:06

Re: šikana

15.01.2011 16:21:14
Jamie napsal:
Mojí šéfce děsně vadí, že si umím zorganizovat a udělat práci. Věčně mě pak buzeruje, že už zase dělám věci, co nespěchají. Přitom některé kolegyně jdou na 2 hodiny na oběd a zbytek pracovní doby protelefonují s kamarádkami a to je naprosto v pořádku. Nebýt dalších kolegyň co mám ráda, dávno bych dala výpověď, ale kvůli nim pořád váhám. Přímá vedoucí mě nepodrží, bojí se o svoji pozici.
Ahoj to co se dějě tobě se dějě úpln ě přesně v práci i mě. Vůbec nevím co mám dělat. Jsem samoživitelka a mám strach o práci. Práce mě strašně baví, ale deptají mě tiše ty lidi v ní. Prosím napiš mi jestli ti někdo dobře poradil. Děkuji. Už to vážně nemůžu unést.
Lucie
25.03.2011 21:15:18

Mám problém se svou kolegyní - vždy, když řeší nějaký osobní problém (což je bohužel dost často), tak to odnesu já - vadí jí, jak se na ní dívám, jak s ní mluvím - přitom se všemi jednám naprosto stejně a k ní (po všech těch zkušenostech) se snažím chovat ještě líp - když ji, velice slušně, upozorním, že někde udělala chybu nebo je potřeba něco změnit (musíme velice blízce spolupracovat), tak se z toho vždy nějak vymluví, ze mě udělá blbečka, následně mě seřve, co si to vůbec dovoluju a následuje nějaké poučení (rozumějte, mně je 23, ona je o 13 let starší, z čehož podle ní vyplývá, že jsem b**ý mladý kuře, který nemá o životě ani páru). Kdyby si stěžoval aspoň ještě někdo další, tak ustoupím, přiznám chybu a budu se snažit vše napravit, ale já se všemi ostatními vycházím naprosto v pohodě. Už opravdu nevím, jak s ní mám mluvit, protože cokoliv řeknu, to je špatně. Problém je také to, že se prostě neumím bránit - většinou mě nějaká odpověď napadne až půl hodiny po daném konfliktu. Ale na svoji obhajobu zase musím říct, že když už se snažím něco vykoktat, ona to stejně nechce slyšet, skáče mi do řeči a pořád vede tu svou. Pokud by snad měl nějakou radu, co dělat, budu moc ráda. Děkuji, L.
maarrket
22.03.2011 16:43:45

šikana na pracovišti

Pracuji v restauraci,na směně nás pracuje 5 holek a asi posledního půl roku nás šéf vyloženě buzeruje nadává nám do neuvěřitelně sprostých slov které nemůžu ani napsat,nejhorší na tom je,že to slyší i zákazníci,ale ti se tomu jenom hihňají a pak se i oni podle toho k nám chovají a když to posloucháte 14 hodin denně tak se to fakt nedá vydržet a když se aspoň někdy někdo ozve tak je to ješťe horší.Nejhorší na tom je že jsem tam už 5 let nikdy se nic takového neďelo a se šéfem jsme vždy vycházely dobře.Tak co mu hrabe???
Stanislav
10.03.2011 17:42:12

Šikana na rekvalifikaci

Dobrý den chtel bych se zeptat chodim na rekvalifikaci administrativi kam me pridelil pracovni urad.Vubec nedelam administrativu a delam za barem furt na me kricijou ze jsem neschopnej a ze jsem jak dement kdyz jim to vysvetluji furt na me krici vedouci toho baru ze jsem neschopnej.Muzou jsi to vubec dovolit kdyz jsem tam pridelenej pres urad prace?Predem dekuji za radu.

Standa
swa
16.02.2011 09:18:34

dotazník

Dobrý den, prosím ovyplnění krátkéhodotazníku, který budepoužit do mé absolventsképráce.Dotazník se týkámobbingu na pracovišti.http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/mobbing-negativni-jev-na-pra/ Děkuji moc zaVaší pomoc.
Jamie
15.01.2011 16:21:14

Mojí šéfce děsně vadí, že si umím zorganizovat a udělat práci. Věčně mě pak buzeruje, že už zase dělám věci, co nespěchají. Přitom některé kolegyně jdou na 2 hodiny na oběd a zbytek pracovní doby protelefonují s kamarádkami a to je naprosto v pořádku. Nebýt dalších kolegyň co mám ráda, dávno bych dala výpověď, ale kvůli nim pořád váhám. Přímá vedoucí mě nepodrží, bojí se o svoji pozici.
Zdeněk
14.01.2011 08:22:36

Re: šikana od šéfa

12.01.2011 19:06:13
Štorcová napsal:

šikana od šéfa

Můj šéf mě neustále šikanuje v práci a stále mě nezdůvodně vyhazuje a sprostě nadává. Už je to opravdu nesnesitelné !! Přitom žádný důvod nemá, svou práci si dělám bezezbytku a dobře. Hlavním důvodem je, že on je alkoholik a není síla , která by z něj udělala člověka. Protože je nutné aby šel na léčení, což on nikam nepůjde a nikdo ho k tomu nedonutí !
Jsem v opravdu zoufalé situaci, když pracujete jak máte a bojíte se cio zase bude. Už mám i černé myšlenky. děkuji
Pokud se k Vám někdo takto chová, je skutečně důležité upozornit nadřízeného nebo se poohlédnout po jiném místě. Rozhodně asi nemá cenu zůstávat v současném stavu.
Štorcová
12.01.2011 19:06:13

šikana od šéfa

Můj šéf mě neustále šikanuje v práci a stále mě nezdůvodně vyhazuje a sprostě nadává. Už je to opravdu nesnesitelné !! Přitom žádný důvod nemá, svou práci si dělám bezezbytku a dobře. Hlavním důvodem je, že on je alkoholik a není síla , která by z něj udělala člověka. Protože je nutné aby šel na léčení, což on nikam nepůjde a nikdo ho k tomu nedonutí !
Jsem v opravdu zoufalé situaci, když pracujete jak máte a bojíte se cio zase bude. Už mám i černé myšlenky. děkuji
kulimirka
26.12.2010 23:38:19

Re: Šikana na pracovišti

21.10.2010 11:43:26
fortuna napsal:

Šikana na pracovišti

Mou matku v práci její šéfová neustále komanduje, kolegyně mojí mámy se shodují na tom, že už to hraničí se šikanou. Poraďte někdo šikovnou a účinnou obranu (kromě možnosti odejít). Obě jsou stejně staré (přes 60 let), moje máma je naprosto nekonfliktní typ. Šéfová ji nebuzeruje za chyby, žádné totiž nedělá. Prostě jen tak, nebo také za kvalitnější práci, než je běžné, možná v tom bude ten háček, ale nejsem si jistá, protože těch nesmyslných důvodů má spousta.

Andrea
na to je jediný odchod nebo říct nadřízenému!!
novina
26.12.2010 00:05:45

šikana na pracovišti

Pokud se Vaše matka "neozve", zřejmě ten problém tady bude pořád, dost často to zabere. Pokud si nechá všechno líbit, ten druhý toho využije. To platilo vždycky a dnes je šikana třeba už na 1. stupni ZŠ. Nesmí se nechat od nikoho ponižovat.
lahcim
14.12.2010 20:35:59

Re: Šikana na pracovišti

fortuna napsal:

Šikana na pracovišti

Mou matku v práci její šéfová neustále komanduje, kolegyně mojí mámy se shodují na tom, že už to hraničí se šikanou. Poraďte někdo šikovnou a účinnou obranu (kromě možnosti odejít). Obě jsou stejně staré (přes 60 let), moje máma je naprosto nekonfliktní typ. Šéfová ji nebuzeruje za chyby, žádné totiž nedělá. Prostě jen tak, nebo také za kvalitnější práci, než je běžné, možná v tom bude ten háček, ale nejsem si jistá, protože těch nesmyslných důvodů má spousta.

Andrea
Mnohdy záleží na subjektivním pohledu k situaci. vyrůstal jsem v hokejovém prostředí, kde je tento typ "buzerace" úplně běžný způsob, jak si trenér léčí své komplexy. Také by možná pomohl teambuilding.
fortuna

Šikana na pracovišti

Andrea
Celkem záznamů: 58
|< 123 >> >|

Přidat příspěvek k tématu Šikana na pracovišti

* Povinné pole

Zdravě.cz na Facebooku