Bio - strana 1

Biovýrobky jsou organické, ekologické produkty, jejichž výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Bio je certifikované označení produktů z ekologického zemědělství bez jakéhokoli použití chemických postřiků, pesticidů, hnojiv a jiných geneticky upravovaných látek. Podstatou bioproduktů je to, že jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí a k neobnovitelným zdrojům energie.

Biopotraviny

Biopotravina je produkt ekologického zemědělství a pravidelně prochází kontrolami ministerstva zemědělství. Biopotraviny jsou vhodné zejména pro alergiky a jinou intoleranci potravin.

Biokosmetika

Stejně jako biopotraviny je přírodní kosmetika vyrobena bez škodlivých látek a parfemace. Je vhodná zejména pro atopiky, alergiky, miminka. Důležitou složkou přírodní kosmetiky, jsou kvalitní přírodní oleje, vitamíny, antioxidanty a jiné zdraví prospěšné složky.

Biotextilie

Oblečení, ložní prádlo aj. jsou vyrobeny z biobavlny, bambusového vlákna nebo biohedvábí  a barveno je ve většině případů biobylinami dle starých ayurvédských postupů. Textil je měkčí, kvalitnější, trvanlivější a samozřejmě vhodný pro alergiky, protože je nedráždivý.

Koupí bio neboli přírodních produktů spotřebitelé šetří naše životní prostředí. Přírodní produkty však nejsou levnou záležitostí, a tak ne každý sáhne po bioproduktu.

Celkem článků 0