Sex a erotika

Sex a erotika jsou přirozenou součástí lidského života.

Sex má v lidském životě svou důležitou roli. Kvalita sexuálního života a s ním související erotika by tedy neměla být nikterak podceňována. Pravidelný sex se v mnoha ohledech pozitivně odráží na lidském zdraví. V partnerském životě sex podpoří správné fungování vztahu a dokáže odbourat stres. Obecně lze říci, že páry, které si rozumí po stránce sexuálního života, jsou ve svém spolužití celkově spokojenější.

Aktivně provozovaný sex posiluje srdce, zpevňuje břišní, zádové a hýžďové svaly. Jako při jiných sportech, i při tomto pohybu dochází k vyplavení endorfinů do krevního řečiště a k následnému zlepšení nálady. U žen sex posiluje svaly oblasti pánevního dna. U mužů častá ejakulace svědčí prostatě a snižuje riziko vzniku rakoviny. Důležitá je i skutečnost, že spokojenost se sexuálním životem zvyšuje sebedůvěru.

Sexuální chování člověka může ovlivnit mnoho faktorů. Mění se společně s věkem, zdravotním stavem, celkovou životní spokojeností i stresem. V neposlední řadě je třeba říci, že každý má jiné sexuální preference a sex v jeho žebříčku zaujímá odlišně důležitou pozici.

Líbáním ke zdraví
Sex a erotika

Líbáním ke zdraví

20.10.2009

Polibek je spojován s touhou, vášní a láskou. Nejen, že jde o činnost příjemnou, ale zároveň lze pomocí něj prospět vlastnímu zdraví. Pokud si chcete tedy zlepšit zdraví, nemusíte ...

Celkem článků 11