Deprese - Duševní zdraví a psychologie

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
 • Lucrezia
  14.06.2011 22:58
  Lucrezia
  Deprese

  Po několika životních událostech jsem upadla do deprese. Ty se mi daří s pomocí psychoterapie a medikace zvládat. Ale střídavě upadám do depresivních kratších epizod stále. Mám v tu dobuvysoké nutkání se zabít, přestože mám rodinu a děti.

  Každý neúspěch mě sráží níž a níž. Vyhodili mě z práce, zemřeli mi blízcí p*****, včechno nějak po sobě. Ztratila jsem sebeúctu, a zoufale jsem se ji snažila nabrat aspoň studiem mnoha kurzů. Teď jsem se hlásila na VŠ, neuspěla jsem, a jsem zase na dně. Neschopná, špatná, b**á, k ničemu.

  Jsem už dospělá ženská, a vím, co to je radovat se ze života. Ale už to nedokážu. Bohužel.

Reakce

  • Anonymní příspěvek
   12.04.2013 09:07
   Anonymní příspěvek
   Re: Deprese

   Ahoj,
   nemám zkušenost se skutečnou depresí, ale myslím si, že by sis neměla dávat žádné velké a vysoké cíle.
   Nedávo jsem slyšela, že člověk je šťastný tak, jak se rozhodne být šťastný!
   Myslím, že je to velká pravda. I já mám sklony k tomu, být stále nespokojená,
   ale pak si řákám proč? Vždycky je spousta věcí které se nepovedou, na které člověk nedosáhne a to i člověk zdravý, bohatý a skvělý.
   Tak že, raduj se z maličkostí, z toho že si se ráno probudila a můžeš vstát z postele a uvařit si kávu, že venku začínají zpívat ptáci, že prší a příroda pije, aby mohla vykvést, že vysvitne slunce...vnímej to a zhluboka dýchej. Každé ráno se na sebe do zrcadla usměj, a řekni sama sobě: ahoj, jsi krásná zdravá!!!
   Nepatlej se v tom co bylo a co se nepovedlo, zapomeň to, nemůžeš s tím nic udělat.
   Hodně štěstí :-)

  • Lucrezia
   22.06.2011 17:20
   Lucrezia
   Re: Deprese

   Nechápu, proč slovo p.ř.í.b.u.z.n.í je zakázané, to je nějaký automat, co tu vychytává slova mající společné písmena s nějakými pejorativy?
   To pak ale člověk fakt neví co chtěl dotyčný říci...:(

   • Anonymní příspěvek
    25.12.2011 10:39
    Anonymní příspěvek
    Re: Re: Deprese

    Každý máme nějaké ty osobní problémy, které nás svým způsobem trápí, nemůžeme kvuli nim spát, protože usilovne hledáme řešení, jak z toho ven. Mohla bych povídat, co všechno jsem zazila, ale nebudu. To bylo, ustála jsem to, posílilo mě to. Z chyb se člověk učí. Životní zkoušky nás posouvají dál a co je hlavní dělají nás lepším člověkem. Udělej si na pár dní volno, relaxuj, odpočívej. Najdi si něco, co by tě zajímalo (kniha, nějaký koníček, vzdělávej se, pracuj na sobě, zvedej si sebevedomí).

    Věštba Álpaby, radíme a pomáháme, najdes nás na internetu

 • Anonymní příspěvek
  08.12.2017 11:03
  Anonymní příspěvek

  Ahoj, máte někdo zkušenost s léčbou rychle se měnících nálad a nespavosti přírodní cestou?

  • Anonymní příspěvek
   11.12.2017 14:18
   Anonymní příspěvek
   Re:

   No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

   • Anonymní příspěvek
    06.01.2018 05:11
    Anonymní příspěvek
    Re: Re:

    Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám výkyvy nálad.K tomu užívám ještě Pyridoxin(B6) a Persen Forte.Je to poměrně nákladné,ale stojí to za to.Moje známá kupuje Axiolan.Nejsem si jist zda jsem uvedl správný název.V něm je prý od každé látky něco a je nepoměrně levnější.Držím palce ať se daří,protože tyhle stavy jsou příšerné.Jirka

   • Anonymní příspěvek
    15.12.2017 14:42
    Anonymní příspěvek
    Re: Re:

    Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Anonymní příspěvek
  21.04.2017 21:32
  Anonymní příspěvek
  Relaxace a Meditace

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ?
  Mrknete na me videa na youtube a podporte me odberem , like a nebo komentem pod videem dekuji vsem kdo tak ucini !! :-)
  https://www.youtube.com/user/Romanroman63?sub_confirmation=1

  • Anonymní příspěvek
   16.11.2017 17:10
   Anonymní příspěvek
   Re: Relaxace a Meditace

   Máme nedostatek vitamínu D!!!!!!!!!Mě to pomohlo!!!!!!!!

 • Anonymní příspěvek
  06.08.2016 20:32
  Anonymní příspěvek
  Vyhoreni manželství?

  Manželství trvá 20 let. Děti odrostle, nezletile. V 2.roce manželství stěhování do Tramtarie, tchyně furt za zadkem, chovám se slusně, ale trápím se. Moje kamarádky jsou krávy, tak zadne nemam. V 9.roce jsem bouchla do stolu a vzala kramle. Omluva, reseni, stěhování, nový domov. Jdu do práce po MD. Všichni chlapi mě chtějí sbalit. Určitě se zamiluju a utecu. Nové kolegyně jsou krávy, tak se s nimi nestykam nebo stykam tajne, nebo pod dozorem manžela. Moje rodina je taky spatna. Chtějí nás zaměstnávat. Neumí se k nám chovat. Pod tlakem 'skutecnosti', že po me jdou všichni kolegové, platonicky s jedním ulitnu. Byl to omyl, má jinou a vzal zpátečku. Úmrtí v rodině. Nenastava pochopeni, nýbrž další výčitky. Tchyně se k nám na čas nastěhovala. Chová se ke svému synovi jako k partnerovi. Odstrihli mě. Prý má na to větší právo než já. Jsem dost na dně. Je to depka, psych. dom. násilí, vymyslim si? Rozejít se? Zastrelit se? Surfuju, hledám odpovědi, nenacházím. . . .

 • Petra Zlat.
  18.11.2015 15:17
  Petra Zlat.
  Je tu pomoc..

  Velice dobře pomáhá lečit deprese a různé psychické potíže právě Hlubinná Abreaktvní Psychoterapie. Dám vám sem všem rovnou příběh ze sezení.

  http://www.regresniterapiepraha.cz/pribehy-z-praxe/patologicka-uzkost/

  Je ale důležité zpracovávat všechny pocity. Protože pojem deprese obsahuje spousta pojmů.:-)

 • Anonymní příspěvek
  16.11.2015 04:22
  Anonymní příspěvek
  ZDRAVIM

  Nevim presne ,cim zacit, je to poprve co pisu do online poradny . pozoruji na sobe delsi dobu ruzne zmeny emocii a nalady. pokazde sem si to umela oduvodnit a pomyslela si VZDYT TO JE LIDSKE ,POLITOVAT SE ,VYBRECET RICT SI ZE SE NESNASIM A RICT SI ZE SEM NESCHOPNA A ZE VSE JE MA CHYBA . pamatuji ze jako mala sem mela poruchu osobnosti a dalsi diagnozi...no nebrala sem to vazne a leky ktere sem mela brat sem jednoduse vysadila . nejakou dobu sem to ovladala ale posledni dobou sou me stavy silnejsi a intenzivnejsi ....pocit samoty,uzkost,strach,neduvera okoli i sebe,agrese ,sebelitost,spominky... pokazde to pride jinym spusobem ... nekolikrat sem podstoupila lecbu ,psychologi ale pokazde sem odchazela nastvana jakto ze na otazku kterou polozi terapeut umim odpovedet ale na mou otazku pokazde mlci a zmeni tema ... radeji sem tuhle variantu tedy radeji vynechala a snazim se najit jiny spusob ktery by me dokazal dostat do tech nejtmavejsich casti meho ja a opatrne mi pomohl pochopit a vyresit problem ktery sem v sobe potlacila ....a vyrovnala se s minulosti a naucila se zit pritomnosti . dekuji

  • Petra Zlat.
   18.11.2015 15:24
   Petra Zlat.
   Re: ZDRAVIM

   Na váš komentář přímo musím odpovědět. Ano to je problém klasické psychiatrie. Vůbec nepracují s traumatem, který způsobuje váš stav. Dají na to nějaká antidepresiva a tím to v podstatě končí. Starají se nějak o tělo ale tu duši vlastně popírají. Proto nás terapeuty nemají tak rády. Dobře jste napsal, že je potřeba se vypořádat s minulostí. A to je právě to, co regresní terapie, ale zdůraznuji bez hypnózy právě dělá. Je hodně směrů regresí, ale jen jeden má dokonale propracovanej postup léčby a tím je HLUBINNÁ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE. Zabývám se jí. Už v jednom příspěvku nahoře jsem poslala odkaz, koukněte na to. :-)

   • Anonymní příspěvek
    16.11.2017 17:14
    Anonymní příspěvek
    Re: Re: ZDRAVIM

    Chybí vitamín D , doktoři chtějí jen body!!!!!!!!!!!!!!!

 • Alex.Hykaru
  19.03.2015 08:30
  Alex.Hykaru
  Stres a deprese

  Stres a deprese z způsobena policiji

  Dnes 15.3.2015 Policie se ke mně chovala jak zločinci napadli mě vrhli se na mě a z poti na rukou mě od táhli do auta drželi mě za mříží několik hodin v putech !!!!!

  Alex Hykaru

  12 min · 

  Dnes v neděli 15.3.2015 jdu 16:00 ví nést plastaky láhve na vídeňské ulice .Plastaky ví sipu do kontejnerů a vracím
  se zpět domu z rovna jsou a blížím se přechodu a přiblíží se kemně cizí chapy v civilu že chtějí vidět občánků já na to proč že jsou policie já že jím občanský průkaz ne úkazů že jím nevěřím .Ty muži mě obklíčily kolem do kola ten nevím přesně počet myslím že jich bílo 5 nebo čtyři stáli v kruhu kolem mně a s malí se mně měli země s randů!! Porad chtěli od denně občanský průkaz já na to nevěřím vám že jste policie .Pak se jich ptám proč mám jim ukázat občanský průkaz?? Že se podobam jedni ženě po který pátrají. Já na to jeli mě můžou ukázat ten obrázek tu ženu které se podobam oni že né že mi nic do toho není .Pote jím řeknu že jim nevěří že jsou policie ti mizí civilu a pořad stáli kolem mně do kola obklíčili mně a to mně stresovalo zněklidnovalo chovali se kemě jak zločinci !! Ty muži co mě obklíčili zavolali polici v uniformě a dojeli autě .Polici dojela umiforně a chtěli odemně občanský průkaz já sem jím chtěl to ukázat občanský průkaz ale nemohl bil jsem vystresovani od tech mužů civilu co mě obklíčili do kola a s malí se mě měli země s randů dokonce jeden me urážel do špíny že chytají takové špíny jak sem já!! V tom mě řekly ti uniformě že když ne úkazů občánků že mě odvezou na polici já jsem nechtěl chtěl jsem domu věděl jsem že já nejsem ta osoba co hledají protože jsem nic ne provedl !! Začal jsem se bránit chtěl sem utéct domu !! Ty muži civilu a policie se máme vrhly násilí me dáli ruce do zadu a nasadili máme pouta které bílí utažení te obraně se hraním a jeden muž civilu na mne na táhl rukou moje obrana bílá zuby začal jsem se bránit zuby chtěl jsem ho pořádně kousnout do ruky to může civilu v šíchy se na mě vrhy a násilí mě tahy do auta tlačili mě hlavu dolů špatně se mně díchalo do slova mě dusilí .Autem mě odvezli na polici Rybářská 17 Brno .Odvedli mně zavřeli za mříže v poutech několik hodin .Ruce mě boleli od pout na rukou bílo to dost utáhnout !! Po několika hodinách mě pustili že to ne jsem já ta osoba hledaná ani se ne o mluvily co provedli za vřeli mě s potali jako zločince a jí se jemné taky chovaly tohle je odporný to chování polici !! Že si tohle dovolí když sem nic ne provedl !!

  M'agrada

  Comenta-ho

  Comparteix


  

 • Anonymní příspěvek
  18.04.2014 00:06
  Anonymní příspěvek

  Ahok,mám problem s depresemi.kazdy den myslím na sebevraždu a říkám si jaké by to bylo kdybych tady nebyla a komu bych vlastne chybela..poslední dobou si víc a vůči přijdu úplně zbytečná a ztracena,nic me nebaví a nic se mi nechce,jako by pro me vsechno najednou přestalo existovat,někdy si říkám zase tomu moc podávám ale není to tak,tyhle pocity mám opravdu kazdy den a nevím si s tim poct,za psychologem se bojím jít,bude na me koukatvjako na blázna a někam me zavre,nevíte co jiného s tim?

  • pavluska
   28.04.2015 21:30
   pavluska
   Re:

   Ahoj, já jsem asi před rokem také trpěla silnými depresemi, nevěděla jsem, co jsem zač a jestli má vůbec cenu žít dál. Neměla jsem u sebe nikoho, nebo spíše jsem si to myslela. Nakonec mi pomohla moje maminka, která mě dotáhla k homeopatovi. Ano, asi se ti to zdá divné, že to nebyl žádný psycholog. Pomohl mi otevřít oči, uklidnit mě uvnitř a ukázat tu lepší cestu. Pokud chceš, dám ti kontakt.

   • Anonymní příspěvek
    16.11.2017 17:17
    Anonymní příspěvek
    Re: Re:

    VitamínD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

   • Filkas
    20.06.2015 20:17
    Filkas
    Re: Re:

    Pavlusko, mohla by jsi sem hodit kontakt nebo aspoň jméno? Taky potřebuji najít dobrého homeopata, mám celou řadu problémů, které už potřebuji vyřešit :'( Naše doktorka bohužel odešla do důchodu a její náhrada mi nevyhovuje :'(

 • Anonymní příspěvek
  26.02.2014 08:14
  Anonymní příspěvek
  pomoc

  Dobrý den, pokud někdo budete mít zájem, tak rád pomohu ohledně depresí, sám jsem si je prožil a sám jsem se z nich vyléčil bez prášku, zjistil jsem co jsou vlastně příčiny depresí. U každého je to jiné. Ale pokud budete mít zájem napište mi zde a já se Vás pokusím nasměrovat, kde máte problém, z ktereho deprese pramení.
  http://deprese5.webnode.cz/

  • Anonymní příspěvek
   17.07.2014 11:40
   Anonymní příspěvek
   Re: pomoc

   Ahoj byla bych ráda kdybys mi poradil.Pracuji celý život v obchodě a můžu říct,že
   mě ta práce baví ale poslední dobou jenomm buzerace a nesmyslné úkoly a nakone ze 12 pracovníků 6 chybí a dělej si co chceš. To už bylo na mě moc a zůstala jsem z práce doma. Ten pracovní problém jsem schopná zvládnout ale doma jsem sama
   a začali mě deprese se kterými si nevím rady. Nejhorší je to po ránu a když se uklidním leksaurinem tak chvíli úskost přejde a snažím se na to nemyslet ale někdy je to kruté. U odborníka jsem nebyla a chtěla bych se z toho dostat sama. Někdy už přemýšlím, že zas do té práce půjdu nebudu si ničho všimat a alespoň mě ty deprese odezní. Když poradíš budu ráda.

   • Anonymní příspěvek
    15.05.2015 14:15
    Anonymní příspěvek
    Re: Re: pomoc

    Na takovou práci bych se vykašlala, člověk má děšlat to, co ho baví, a ne být buzerován druhými, nedávno jsem taky prodělala změnu povolání.

 • Anonymní příspěvek
  14.10.2013 13:51
  Anonymní příspěvek

  Dobrý den
  Chtěla bych se s vámi poradit, nevím jak začít. Nejlepší kamarád kterého znám půlku svého života byli jsme i spolu na základce, ale od 7. třídy začal brát drogy - všelijaké. Na základce to jakžtakž šlo měl i problémy s rodinou s přáteli. S tátou se hádal skoro každý den. Ale na střední je to čím dál tím víc horší propadl ve třeťáku kašle na školu. byl to hodný kluk vždycky jsme si říkali všechno, ale ted? jak kdybych ho neznala vůbec ty drogy mu úplně vygumovaly mozek, když mi řekl že má nějakej problém nebo jsem to vycítila sama, že se prostě něco stalo, tak jsem se ho zeptala a on neřeš to, pak mi začal řikat, že myslim sama na sebe, že ho vůbec nechápu pořád jsme se jen hádali a já už nevěděla co dělat byla jsem na ostatní protivná i bezdůvodně..... ani nevím kdy jsem naposledy byla šťastná to už je hodně dlouhá doba .. Jendou jsme se tak pohádali že už se spolu doted nebavíme, a já se nemůžu pořád z toho vzpamatovat brečim klidně půlku dne jsem radši zalezlá někde v pokoji po tmě sama, nemůžu v noci spát a když usnu na chvíli aspoň tak každý sen je o něm nechápu jak je to možný ale bohužel asi ano :( myslím na něj každej den, čekam jestli mi nenapíše .... jak jsem ho ztratila, tak to byl pocit jak kdyby mi někdo utrhl kus sebe ... trvá to už rok a půl..... kamarádka mi řekla at třeba zkusim psychiatra že taky o tom přemýšlí myslíte že ho opravdu potřebuju nebo že se z toho dostanu?

  • Anonymní příspěvek
   06.01.2014 19:48
   Anonymní příspěvek
   Re: Tereza

   Terezko,
   vezmi nohy na ramena a utíkej - k psychologovi nebo k psychiatrovi, protože tohle sama nezvládneš. Tvůj kamarád jede v problému jako hrom a ještě nedozrál k tomu, aby s tím on sám něco dělal, ale Ty pomoc vyhledej, nebo Tě strhne s sebou. A to by byla škoda.

 • Anonymní příspěvek
  12.12.2012 07:37
  Anonymní příspěvek

  Dobry den, manzel(68) se dostal do silne deprese. Duvodem je problem s ukripem nervu v casti krcni patere. Trpi bolestmi jiz 7 mesicu, zatim zadne leky nezabiraji na bolest, nyni se pridala deprese protoze operace bude asi az za 6-8 mesicu. Vedlejsi ucinky leku jsou silne chveni tela a paleni krku a celych zad. Nejhorsi je to rano. nema chut k jidlu ani zajem o nic! Zna nekdo prirodni lecbu deprese? Dekuji, Alena

  • Anonymní příspěvek
   19.07.2013 23:25
   Anonymní příspěvek
   Re: Shoda problemu

   Ahoj Alenko, muj manzel ma stejny problem jako Tvuj. Je az k nevire jak je stejny symptom oba postihl na vic i casova omezeni jsou shodna. Doufam ze v techto dnech Tvuj manzel je na tom jiz lepe. Muj manzel mel operaci v lednu 2013 na C4-5 a C5-6 nyni je po operaci hnedle 8 mesicu a problem se znova ozval na C3-4 a C6-7. Bude to znamenat projit znova opet stejnou cestu. Je to cesta peklem kdo tim neprosel nema ani predstavu co vse znamena, zacarovany kruh! Drzim palce soucastne Tobe protoze znam co take prozivas. Mia

 • Anonymní příspěvek
  20.11.2012 15:56
  Anonymní příspěvek
  Pomoc

  Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc s vyplněním mého dotazníku, který je anonymní a výsledky použiji jako podklad k mé bakalářské práci na téma „Formy násilí na pracovišti“. Čas strávený nad dotazníkem je max. 3. minuty. Předem Vám všem velice děkuji.

  http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/