Sjögrenův syndrom/conj.sicca.,subjsicca úst,pozit.ANA-SS-B/ - Nemoci a léčba

Připravujeme pro Vás znovuotevření diskusí. Již brzy se budete moci znovu zapojit do odpovědí nebo se na něco zeptat.
 • Míša
  17.04.2012 16:19
  Míša
  Sjögrenův syndrom/conj.sicca.,subjsicca úst,pozit.ANA-SS-B/

  Dobrý den,mám nespecifikované systémové onemocnění.V roce 2006 mi diagnostikovali Sjögrenův syndrom,nemám slzy,sliny mám podle testu salivace na spodní hranici a vysychá mi kůže.Hledám nějakého specialistu na toto onemocnění.Jsem z Brněnska. Navíc mám nesnesitelné bolesti hlavy.Děkuji.

Reakce

  • Anonymní příspěvek
   23.03.2015 17:12
   Anonymní příspěvek
   Re: Sjögrenův syndrom/conj.sicca.,subjsicca úst,pozit.ANA-SS-B/

   Dobrý den,
   jsem studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde studuji na Zdravotně sociální fakultě. Provádím výzkum, který se zabývá problematikou Sicca syndromu a Sjogrenova syndromu. Tento výzkum bude součástí mé bakalářské práce. Chtěla bych Vás tímto požádat, zda byste obětoval/a pár minut Vašeho drahocenného času a pomohl/a mi k získání informací ohledně Vaší nemoci. Chtěla bych se dozvědět, jak vy snášíte toto onemocnění a jaká jsou jeho úskalí. Zde je k dispozici můj email: sarka.strzinkova@seznam.cz , na který mě můžeme kontaktovat. Vše je naprosto anonymní a dobrovolné. Předem moc děkuji za pomoc.

   • Anonymní příspěvek
    26.03.2015 10:08
    Anonymní příspěvek
    Re: Re: Sjögrenův syndrom/conj.sicca.,subjsicca úst,pozit.ANA-SS-B/

    Potýkám se se stejným problémem, prosím, pokud jste sehnala specialistu na Sj.syndrom nebo můžete pomoci radou, budu Vám velmi vděčná. S díky Jana.

 • Anonymní příspěvek
  27.02.2018 08:57
  Anonymní příspěvek
  Není následku bez příčiny.

  Bez vyřešení skutečné příčiny Sjögrenova syndromu nepřináší aplikace kortikoidů ani jiné léky trvalé výsledky. Příčinou vzniku této nemoci jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce těla, které napadají a poškozují naše vlastní tkáně. Konkrétně u Sjögrenova syndromu to vede k poškození žláz, které produkují slzy a sliny, což způsobuje suché oči a ústa a může to ovlivnit ledviny i plíce. Používám testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si astma sami trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

 • Anonymní příspěvek
  05.02.2017 02:05
  Anonymní příspěvek
  Sjogrenuv syndrom

  Dobry den, potykam se take s vysychanim sliznic v dutinach nosnich, v ustech a vicka se mi primo lepi na oci. Mam i zazivaci problemy ,,, slinivka. <br/>
  Dale mi zjistili, ze stitna zlaza stale tvori protilatky, ale nevedeli proti cemu. Moje pokozka je hodne vysusena. Poradte mi, kam se mam obratit ... Na jake oddeleni a jak probihaji testy na SS. Moc dekuji