Depilace a epilace - strana 1

Depilace a epilace jsou způsoby odstraňování ochlupení. Víte jaký druh depilace je nejšetrnější a jaký nejúčinnějíš?

Při depilaci se odstraňují chloupky pouze z povrchu pokožky, bez kořínků.

Depilační metody

Holení žiletkami

Holení je nejběžnější metoda odstranění chloupků. Je rychlá a jednoduchá, nemá však výrazný efekt. Oholená místa vydrží hladká velmi krátce, jeden až tři dny. Navíc může docházet k podráždění kůže, zarůstání chloupků, případně nepříjemnému pořezání.

Depilační gely a krémy

Tento způsob je taky poměrně jednoduchý, trvá o trochu déle než holení, protože depilační gel nebo krém se musí po aplikaci nechat nějakou dobu působit. Poté se použije přiložená stěrka, kterou se s krémem odstraní i chloupky. Tento typ depilace stačí opakovat po sedmi až deseti dnech.

Depilace strojkem

Depilační stojek funguje na podobném principu jako žiletka, manipulace s ním je však jednodušší a není tu nebezpečí pořezání.

Epilace

Epilace je způsob odstranění chloupku i s kořínkem. Má proto větší efekt než depilace, protože chloupky začnou znovu růst až po několika týdnech, zároveň je ale mnohem bolestivější a také časově náročnější.

Epilace se provádí epilačním strojkem, nebo různými "voskovými" metodami. Nejběžnější jsou voskové pásky, které se přilepí na chloupky a rychlým trhnutím proti směru růstu chloupků se odstraní.

Stále častěji lidé využívají také laserovou epilaci. Ta je totiž nejúčinnější, avšak vyžaduje opakové zákroky, než se dosáhne požadovaného efektu, proto je velmi nákladná.

Depilace laserem
Depilace a epilace

Depilace laserem

11.05.2011

Laserové odstranění nežádoucího ochlupení, tedy laserová depilace, je trvalou a nebolestivou metodou, jak se zbavit nevzhledných chloupků bez nutnosti neustálého a málo efektivního ...

Celkem článků 4