Babské rady Lékařské diagnózy Éčka Lékařský slovník

Vyhledat v babských radách


Výsledky vyhledávání

Problém: Zelený čaj proti padání vlasů

Rada: Použijte po umytí vlasů zelený čaj. Několikrát s ním vlasy důkladně polejte. Je možné si také dělat koupel ve vaničce se zeleným čajem.

Problém: Zelený čaj proti rakovině

Rada: Zelený čaj - zdravé množství: 3 až 6 šálků denně. Obsahuje polyfenoly, které zpomalují růst nádoru. Brání také vzniku zubního kazu.

Problém: Zelený čaj proti zánětům

Rada: Zelený čaj působí protizánětlivým účinkem víc než pravý černý čaj, má mnohem více účinných látek...vhodný nejen na pití ale i kloktání

Problém: Zelený čaj proti zubnímu kazu

Rada: Před zubními kazy chrání pravidelné pití zeleného čaje. Rozhodující je nejspíš obsah tříslovin v čaji. Některé výzkumy tvrdí, že zelený čaj chrání zuby lépe než pravidelné čištění.

Problém: Zelený čaj při redukčních dietách

Rada: své uplatnění najde při redukčních dietách. pomáhá chránit před jistými druhy rakoviny

Problém: Zelí na kašel

Rada: Zelí a čerstvá zelná šťáva je v lidovém léčitelství mnoha zemí uznávaným lékem na nejrůznější zdravotní potíže. Ruští bylináři radili při onemocnění dýchacích orgánů smíchat čerstvou zelnou šťávu s medem v poměru 4 : 1. Podává se vícekrát denně po dvou polévkových lžících.

Problém: Zelí na křečové žíly

Rada: Naběhlé křečové žíly zklidníme zábalem z kyselého zelí. Zelí zabalíme do plátna, obklad přiložíme na bolavé místo a necháme asi hodinu působit. Opakujeme 5x. Nesmí být na nohou otevřená rána nebo oděrka.

Problém: Zelná šťáva s medem na suchý kašel

Rada: Smíchejte zelnou šťávu s medem, má podporu vykšlávání

Problém: Zeměžluč hořká na anemii

Rada: posilňujicí prostředek při těžkých onem, chronicé atrofické gastritidě, anemie, proti hlistům

Problém: Zeměžluč hořká na podporu trávení

Rada: zvyšuje chuť k jídlu podporuje trávení, peristaltiku, vylučovací činnnost trávicího ústrojí

Problém: Zeměžluč na jaterní onemocnění

Rada: pijte zeměžluč, na jaře salát z mladých listů pampelišky (smetanky lékařské)

Problém: Zeměžluč na nedostatečnou sekreci žaludečních žláz

Rada: 1 čajovou lžičku sušené kvetoucí natě zeměžluči lékařské nechte ve 1/4 l studené vody 6-10 hodin louhovat. Pijte 1 hrnek ohřátého čaje před obědem.

Problém: Zeměžluč na zklidnění žlučníku

Rada: 2 čajové lžičky zeměžluče zalijeme teplou vodou 1/2l. Necháme odležet a ohřejeme, ale nevaříme. Vypijeme během dne.

Problém: Zesvětlení vlasů

Rada: Kdo by neznal prastarou babskou radu, jak zesvětlit vlasy. Přelévejte je nálevem z heřmánku. Do plátěného sáčku dejte asi lžíci heřmánku a sáček uzavřete. Pak ho ponořte do půllitru vody a zhruba dvacet minut povařte. Vlasy oplachujte důkladně a po každém umytí. Zesvětlí a na rozdíl od použití chemických zesvětlovačů nebudou poškozené Kromě toho získají lesk a heřmánek prospěje i vlasové pokožce.

Problém: Zevní hemoroidy

Rada: Zevní hemoroidy utiší mast z měsíčku zahradního. Jejím základem je kromě měsíčku nesolené vepřové sádlo. To důkladně promíchejte s bylinkou a postižená místa pravidelně potírejte. Mast výborně proniká do tkání.

Problém: Zinek na afty

Rada: Hojení napomáhá zinek. Při prvních známkách onemocnění vzít tabletku s obsahem zinku 25 mg.

Problém: Zlatobýl na zánět ledvin a močového měchýře

Rada: Při zánětu ledin nebo močového měchýře zalijte 1-2 čajové lžičky sušené kvetoucí natě zlatobýlu obecného čtvrt litrem vody, přiveďte k varu a 2 minuty louhujte. Pijte 3 šálky denně. Čaj pomáhá i při bolestivém močení.

Problém: Zlatobýl při onemocnění ledvin

Rada: Zlatobyl obecný- odvodňuje, doporučuje se při chorobách ledvin a močových cest

Problém: Zničené vlasy po trvalé

Rada: Na zničené vlasy po trvalé nebo odbarvené vlasy platí majonéza. Skvělých účinků dosáhnete, když si ji připravíte doma ze žloutků a oleje. Vlasy navlhčete, naneste majonézu a hlavu zabalte do igelitu. Po půlhodince důkladně spláchněte, umyjte šampónem a ošetřete balzámem.

Problém: Zpevňující maska ze šlehačky a medu

Rada: 2 lžíce ušlehané šlehačky, ne ve spreji, a 2lžíce tek. medu Smíchat a 25 min. působit
Celkem záznamů 2458