Šikana na pracovišti

• Re: Re: Šikana na rekvalifikaci Ari 23.03.2014 13:14:43

Aby někdo křičel na dospělého, to se snad nedělá ne? Vše se dá řešit v klidu a promluvit si o požadavcích obou zúčastněných stran. To je prostě vyšší dívčí...

• ŠIKULKA 18.02.2015 10:40:53

Dobrý den,chtěla bych znát váš názor na mou situaci v práci.
          Pracuji v ženském kolektivu.Sama jsem spíše individualista,ale snažím se se všemi vycházet po dobrém a spolupracovat.Má šéfová mi však při každém hodnocení mé práce připomíná,že jsem v kolektivu neoblíbená,málo komunikativní...:,,Také jí osobně asi nemám moc ráda"...Je pravda,že jsem si k ní neutvořila důvěrný vztah jako k jiným kolegyním.Pokaždé na tuto otázku proč?...odpovídám,že ji beru prostě jako autoritu čili svou vedoucí.
          Začíná mě těmito dotazy ničit.Nejsem totiž tzv.stále se usmívací typ....bohužel.
          V kolektivu se cítím jinak dobře,práce se mi líbí,až na tu vedoucí.Četla jsem,že je běžné propuštění zaměstnance i z důvodu,že je svému zaměstnavateli nesympatický.Tím více mě to mrzí,když mi v závěru hodnocení vedoucí sdělí,že jinak je se mnou spokojená,že pracuji dobře.
          Děkuji za vaše rady :)

• ŠIKANA NA FACEBOOKU miunka 24.09.2013 10:30:54

DOBRÝ DEN CHCI SE OPTAT CCA PŘE 3MĚSÍCI JSEM DOSTALA OD JEDNÉ PANÍ NĚJAKÉ VYBAVENÍ DO BYTU I SE SEDAČKOU KTERÁ SE MY TAM ALE NEVEŠLA CHTĚLA JSEM JÍ PRODAT NA FB ZA 1500,- A TÍM TO ZAČLO NA FB SE OBJEVOVALO ŽEJSEM PODVODNICE A ŽE DAROVANÉ VĚCI PRODÁVÁM A PODOBNĚ ABY SI LIDI NAMĚ DÁVALI POZOR JENŽE TO ZAČALO KOMENTOVAT PLNO LIDÍ ZAČALO TO CCA PŘED TÝDNEM A ZAČALI MY CHODIT VYHRUŽNÉ ZPRÁVY ŽEMY PODPÁLÍ BARÁK VYŠTRACHALI NAMĚ TELEFONÍ TEL KTERÝ SDÍLÍ PO FB DÁLE Í MÉ FOTKY DÁVAJÍ PO SEX SEZNAMKÁCH ŽEMĚ ZMLATÍ TEĎ SCHÁNÍ MOJI ADRESU MYSLÍM ŽEJÍ SEŽENOU I KDYŽ TO NA FB NEDÁVÁM ANI TEL ANI ADRESU JSEM ZOUFALÁ JELIKOŽ MÁM 2 DĚTI VČERA RÁNO JSEM BYLA NA POLICII A PANÍ CO TOTO VYVOLALA JSEM NAHLÁSILA A JDE TO NA MĚSTO ALE TOJSEM NEČEKALA ŽE TÍM ROZPOUTÁM PEKLO AŽ MĚ CHYTNOU ŽEMĚ ZBYJOU A PODOBNĚ NEJSEM ČLOVĚK COBY SE BÁL ALE TEĎ UŽ JDE O HUBU A NEVÍM CO STÍM :-(

• Re: ŠIKANA NA FACEBOOKU Sandra 09.12.2013 22:37:11

Ahoj miunko,
      zkus se na chvíli zastavit a přemýšlet...Představ si ve svých myšlenkách že máš bílý čistý papír jako sníh,ale přesto přenádherný protože na něj nikdo nemůžeMUSÍŠ SE NA TO VELICE S****ŘEDIT, ZKUS SI PŘITOM SÁHNOUT NA SPÁNKY TAM KDE CÍTÍŠ TEP!!! PŘEČTI SI TOHO KLIDNĚ 3X DOKOLA-V TOMHLE TVÝM STAVU JE TO VELICE DULEŽITÉ,POKUD SE CÍTÍŠ BEZNADĚJNĚ A NECHCEŠ JÍT K ODBORNÍKOVI-TOTO JE POUZE ALTERNATIVNÍ METODA LÉČBY.Zkus si představit zábradlí kolem tohoto papíru
      Nikdo Ti neublíží, pokud nebudeš chtít.Prostě jim to nedovolíš!!!
      Ted vážně a reálně,neboj se a zkus si uvědomitže žít ve strachu nemácenu,bouchni si do zdi...dejsi facku a řekni si sama prosebe(třeba v duchu) nebo inahlas, jestli chceš býtpovažována lidmi zablázna,jestli chceš býtblázen, nebo jestli se jenomtak chováš:-) Bud vytrvalá,myslím že se ti za prvémstí tvoje vlastní myšlenkya zároven se bojíš sama osebe že tě bud někdošikanoval V DĚTSTVÍ,nebošikanuje právě ted-pokudano,obrat se prosím na linkudůvěry..jestli to tak není,můžeš mi napsat na email apopovídáme si.Nikdo Tineublíží,když nebudešchtít,ale musíš si sáhnoutaž na uplné dno, což užsis sáhla... dát sifacku,zvednout se konečně!!a začít s tím něcodělat:-) Zkus se nějakzabavit,to velmipomáhá...cvičení,zapřemýšlej co tě baví auskutečni to.Pamatuj sidrahá muinko,když užztratíš smysl života,mášpocit beznaděje,bojíš sesama o sebe i oostatní,neovládáš se..jeto tvuj varovnysignal!!!Nenech se ovlivnitsvětem.Svět je přeci tak,,krátký,, a tak krásný,,Rodina tě má určitě rádaa tvé děti těpotřebují.Bud silná,ty tozvládneš! A začni žítživot volný asvobodný,věřím ženechceš být na doživotízavřená v mozkovém vězení:-) Kdykoliv napiš,rádaporadím,pomůžu.cokoliv. Sláskou a porozuměním sesnažím být,pa S.

• Re: Re: ŠIKANA NA FACEBOOKU Jana 27.02.2014 19:46:09

Dobrý den,
        líbí se mi Vaše odpověd na téma šikana. Našla jsem si novou práci a jsou tam lidé, kteří do mě rýpou a snaží se mě vykolejit. Připadají mi jako pubertáci. Schválně mě provokují ale já jsem v klidu a to je rozčiluješ ještě více.
        Poradíte?
        Děkuji

• Šikana na pracovišti fortuna 21.10.2010 11:43:26

Mou matku v práci její šéfová neustále komanduje, kolegyně mojí mámy se shodují na tom, že už to hraničí se šikanou. Poraďte někdo šikovnou a účinnou obranu (kromě možnosti odejít). Obě jsou stejně staré (přes 60 let), moje máma je naprosto nekonfliktní typ. Šéfová ji nebuzeruje za chyby, žádné totiž nedělá. Prostě jen tak, nebo také za kvalitnější práci, než je běžné, možná v tom bude ten háček, ale nejsem si jistá, protože těch nesmyslných důvodů má spousta.

Andrea

• Re: Šikana na pracovišti lahcim 14.12.2010 20:35:59

Mnohdy záleží na subjektivním pohledu k situaci. vyrůstal jsem v hokejovém prostředí, kde je tento typ "buzerace" úplně běžný způsob, jak si trenér léčí své komplexy. Také by možná pomohl teambuilding.

• Furt je vse spatne Honza 03.05.2013 12:59:11

Hojte delam u krav nahanece.mam hodne prace a docela male penize .stiham akorat sem flexi.... (napr. Tet sem mnel sluzbu (uklid mezi smnenou )delal sem o hodinu dele coz mi nikdo nezaplati.ale prace se musi udelat .a tet mi vzala premie za to ze sem neomyl umivadlo.za sefem co je nad ni nema cenu chodit.tak aspon 2 spolu pracovnice v poho ale 2 a 1 ne chodej donaset blbosti

• Re: Furt je vse spatne Sandra 09.12.2013 22:42:54

´Radím okamžitou výpověd,ale chce to hodně odvahy pokud ji máš.Myslím si že to zvládneš,když si to sám uvědomuješ že je to špatné co ti dělají.Zkus jim říct svůj názor na danou situaci co tě tíží a když nenajdeš porozumění začni s tim něco dělat ale IHNED!JINAK TĚ TO OKAMŽITĚ ZRUJNUJE,POMALU ALE JISTĚ.VĚŘ MI ,několikrát jsem si to sama zažila.Kdyby jsi chtěl radu,napiš mi na email :-)Kdykoliv budeš chtít.pa S.

• Re: Šikana na pracovišti kulimirka 26.12.2010 23:38:19

na to je jediný odchod nebo říct nadřízenému!!

• Šikana na pracovišti lenka 20.04.2012 14:30:52

Možnost č. 1: Pohrozit: At maminka zajde za ní a v soukromí jí řekne, že to považuje za šikanu. Slušne a v klidu.
        A že očekává, že toho okamžitě nechá, jinak si bude stěžovat výš.

Nebo druhá možnost: Jít na to lidsky: zajít za ní do kanceláře, že s ní potřebuje probrat jejich pracovní vztah. Ze by od ní jako od nadřízené očekávala profesionálnější přístup, kterého by si vážila. Vždyt spolu vždy vycházely dobře a neví, proč v poslední době si ji bere na mušku.

Možnost č. 3: S ironií a asertivitou: Když nadřízená vchází od dveří směrem k ní, tak se usmát, frajersky se opřít o roh stolu a s úsměvem a trochu drze prohodit: A jéjé, už je to tady. Určitě zase jdete za mnou. Zase nějaký problém jako vždycky. A prohodit: Učený z nebe nespadl. Nebo : Kdo nic nedelá, ten nic nepokazí.

Možnost č. 4: Malá léčka: vymyslet si, že si maminka koupila nové auto, nebo
        něco sedačku do obýváku, nebo něco podobného. Říct to před ostatními kolegyněmi.
        A nějakou dobu o tom mluvit, jak jí dobře slouží, jak je s ní spokojená.
        A když jí ta její šéfová přijde zase sprdnout, tak ji nechat, nic neříkat, jen si to vyslechnout.
        A když odejde, tak před ostatními kolegyněmi prohodit: Všimly jste si, jak se v poslední době do mě naváží? A několikrát to takhle udělat. A podruhé zase prohodit: To ale není možné, co jí na mě vadí, co proti mě pořád má?
        A třeba po týdnu říct: Ona mi normálně závidí to moje nové auto. (novou sedačku, vnouče, to že jsem zhubla, že má nový účes.... cokoliv, co by jí mohla šéfová a ostatní kolegyně také závidět). A čekat. Určitě se to k té šéfové donese. A ona toho nechá, protože jí bude záležet na tom, aby jí neklesla autorita na pracovišti a nebude chtít být za tu závistlivou. A taky proč by měla někomu něco závidět, vždyt ona je přece dokonalá,....
        To si určitě bude o sobě říkat.

Chce to vyzkoušet všechny možnosti, a některá určitě zabere.I nadřízení jsou totiž jen lidi.
        Přeji hodně štěstí. Lenka

• Sabina 05.03.2013 23:38:04

Reaguji na příspěvek Lenky, která píše o pochvale od vedoucí. Pracuju v obchodě na pokladně v hypermarketu a pochválená jsem zatím ještě nebyla. Jsem tam rok. Zato kritizovaná jsem od jedné vedoucí stále. Myslím, že přehání. Když jí něco vadí, vytkne to a k tomu si přidá ještě několik připomínek navíc, které se mě konkrétně ani netýkají. Ale i tak je nepříjemné slyšet, že stejně tesťák uděláme b**ě. Nevím, co na to říct, jestli být radši zticha nebo se bránit. Ještě říkala, že kvůli mě dostane vynadáno od ředitele. A dělala drama z toho, že jsem si čuchla k mandarince. Ještě, že se tam vedoucí střídají. Jenom s ní bych pracovat nemohla. Ale ani ostatní vedoucí nepochválí. To se ještě dělá?

• mobbing daughterofthesea 16.02.2013 10:21:37

Dobrý den,hledala jsem články, jak se bránit situaci, do které jsem se dostala, ale stále si nevím rady. Pracuji jako lékařka na malém pracovišti. Od začátku, co jsem nastoupila mě bývalá nadřízená dávala pouze úkoly týkající se dokumentace a ve spolupráci s dalším lékařem mi znemožňovali účast na poradách a cose týče nějakého zapracování - to se vůbec nekonalo. Oba dva následně podali výpověď a šíří o mně po celém městě pomluvy, přebírají naše pacienty a škodí i takto nadále. Onen kolega neustále dochází i v pracovní době na oddělení, kde provádí distribuci vajec mezi sestry, vejce se skladují i mezi léky a o tomto ví i vyšší vedení. Nová vedoucí tyto návštěvy dovolila, tudíž personál je stále nabádán proti mě. Situace se uklidní, ten člověk se tam objeví a zas se se mnou nikdo nebaví, sestry na mě vrhají nenávistné pohledy a na druhou stranu všichni dělají jakoby nic. Jen já jsem ta špatná, co byla proti těm vejcím. Mám kontaktovat přednostu oddělení? On o těch neshodách věděl, více méně stál při mě, ale teď tyto návštěvy dovolil také - kvůli sestrám, aby byl klid. Začínám mít psychické i fyzické problémy, ale na této práci jsem existenčně závislá, dokonce jsme se kvůli tomu přestěhovali a jinou práci zde nenajdu. Svěřené úkoly vždy plním perfektně, nepamatuji se, že bych udělala něco špatně.

• nevím co dělat mili 10.04.2012 11:18:23

má šéfová mě v práci sleduje kam se hnu kdy a co dělám a nejen ona ale i jedna kolegyně,která mě sleduje za kasou co tam mám a nemám a co zákazníkům říkám či neříkám,jestli jim prohlížím tašky a dívám se do vozíků a co druzí neudělaj tak za to dostávám já, nejen že mě za zády pomlouvaj že nedělám svou práci a přitom ju dělám,ale našla jsem aj pár sfalšovaných svých podpisů :-(

• Re: nevím co dělat asterie 18.04.2012 12:08:49

Tak to prožívám také.Byla jsem štastná,když jsem po mateřský našla konečně práci.Ze začátku bylo vše o.k,nastoupily jsme dvě ,se mnou ještě neúspěšná ale sině nevychovaná a sebevědomá maturantka. Rychle jsem se zapracovala a byla spokojená,jenže poslední měsíce jsem najednou považována za totálního idiota,nebot spolupracovnice která se mnou nastoupila na mě začala svádět veškeré svoje špatné zakázky (bohužel děláme spolu a nemám možnost ji kontrolovat) a ostatní jsou na její straně,nejspíš je baví dělat někomu ze života peklo.Jakmile je něco špatně hned běží za mnou s rámusem,že je to moje vina a i když se za chvíli prokáže,že to tak není,už se o tom nemluví,nebo se to otočí ve velkou legraci,mjako že se stal omyl a Lenička to prostě jen trochu popletla.Bohužel,většinou to probíhá tak,že rámus na mojí neschopnost se dělá před šéfem a zbytek jen mimo jeho dohled.Jít s stěžovat není kam,jak mi bylo naznačeno,můžu vypadnout,nebot na mé místo čeká sestra jedné "spolupracovnice!.jsem už z toho psychicky vyřízená a uvažuji o ukončení prac.poměru,ale a druhou stranu nemám jnou práci a finance nutně potřebujeme.

• nevím co dělat lenka 20.04.2012 15:21:02

Řekněte otevřeně kolegyni, která Vás sleduje, že Vám to vadí, aby toho nechala.
        Ze nepotřebujete, aby Vás někdo sledoval. Poradíte si sama. Nebo at si hledí své práce.
        Nebo třeba říct: Já nemám čas druhé lidi sledovat, to mohou dělat jen lidi, kteří
        nemají co na práci. A říct to před ostatními kolegyněmi. At se ta špehounka trochu zastydí.
        Lidem většinou záleží na tom, co si o nich ostatní myslí a chtějí být součástí kolektivu, hlavně na pracovišti. Zapojit do toho trochu ostatní kolegyně nebude na škodu. Vyčkat na ten správný okamžik, dodat si odvahu a se sebejistotou tohle prohodit.Nenapadat ji, jen neutrálně do větru říct jakoby anonymně, a přitom důrazně a sebevědomě: Já nemám čas někoho sledovat, to dělají jen lidi, co nemají co na práci a nudí se. Hlavně se nebát. Nejlepší obranou je útok.

Tak at to vyjde. Hodně štěstí přeje Lenka

• Re: nevím co dělat Ivana 24.01.2013 19:29:07

Zdravím vás. Proti blbosti neuděláte vůbec, ale vůbec nic.Vím o čem mluvím. Měla jsem práci, která mě bavila a líbilo se mi tam. Byly jsme tam dvě, plus manželka majitele.Ovšem než přišla nová kolegyně! Okamžitě se změnilo ovzduší, dělala vše pro to aby se zalíbila. Výměnit směnu byl problém, beze studu a velmi okatě podlézala. Záhy byla jinak odměňována atd atd. Pět let jsem to vydržela ,pak jsem se ozvala.A co myslíte? Protože to jinak nešlo dostala jsem výpověď plus odstupné a hotovo. 12 let jsem tam pracovala, bez jediného problému, kolegyně 5 let.Myslíte že to bylo fér? Jestli můžete odejděte, protože si ničíte svoje zdraví, stres, bolest žaludku, hlavy atd. Já jsem sama, tak jsem prodala byt 3+1, koupila v jiném městě 1+1. Práci zatím nemám, ale hledám. Je to 7 měsíců, co jsem pryč a jsem strašně ráda, že jsem to udělala. Ten tlak byl moc vysilující. Tak hodně štěstí a držím palce.

• nevím co dělat lenka 20.04.2012 14:39:37

Řekněte otevřeně kolegyni, která Vás sleduje, že Vám to vadí, aby toho nechala.
        Ze nepotřebujete, aby Vás někdo sledoval. Poradíte si sama. Nebo at si hledí své práce.
        Nebo třeba říct: Já nemám čas druhé lidi sledovat, to mohou dělat jen lidi, kteří
        nemají co na práci. A říct to před ostatními kolegyněmi. At se ta špehounka trochu zastydí.
        Lidem většinou záleží na tom, co si o nich ostatní myslí a chtějí být součástí kolektivu, hlavně na pracovišti. Zapojit do toho trochu ostatní kolegyně nebude na škodu. Vyčkat na ten správný okamžik, dodat si odvahu a se sebejistotou tohle prohodit.Nenapadat ji, jen neutrálně do větru říct jakoby anonymně, a přitom důrazně a sebevědomě: Já nemám čas někoho sledovat, to dělají jen lidi, co nemají co na práci a nudí se. Hlavně se nebát. Nejlepší obranou je útok.

Tak at to vyjde. Hodně štěstí přeje Lenka

• Šikana na pracovišti Lenka 22.11.2012 12:05:20

Prosím o vyplněníkrátkého dotazníku k mébakalářce na téma"Průzkum forem násilí na pracovišti" Všemmockrát děkuji předem. http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/

• Šikana na pracovišti Lenka 20.11.2012 15:52:55

Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc vyplněním mého dotazníku, který je anonymní a výsledky použiji jako podklad k mé bakalářské práci na téma „Formy násilí na pracovišti“. Čas strávený nad dotazníkem je max. 3. minuty. Předem Vám všem velice děkuji.

http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/

zpět
Celkem záznamů: 58

Zdravě.cz na Facebooku