Šikana na pracovišti

Autor Příspěvěk
Honza
03.05.2013 12:59:11

Furt je vse spatne

14.12.2010 20:35:59
lahcim napsal:

Re: Šikana na pracovišti

Mnohdy záleží na subjektivním pohledu k situaci. vyrůstal jsem v hokejovém prostředí, kde je tento typ "buzerace" úplně běžný způsob, jak si trenér léčí své komplexy. Také by možná pomohl teambuilding.
Hojte delam u krav nahanece.mam hodne prace a docela male penize .stiham akorat sem flexi.... (napr. Tet sem mnel sluzbu (uklid mezi smnenou )delal sem o hodinu dele coz mi nikdo nezaplati.ale prace se musi udelat .a tet mi vzala premie za to ze sem neomyl umivadlo.za sefem co je nad ni nema cenu chodit.tak aspon 2 spolu pracovnice v poho ale 2 a 1 ne chodej donaset blbosti
Sabina
06.03.2013 00:48:12

Re: šikana

20.04.2012 14:53:20
lenka napsal:

šikana

Musíte umět prodat svou práci i slovně. Slušnou a sebevědomou formou, jako to dělají kariéristi. Cokoliv uděláte, tak o tom mluvte.
Chvalte se. Zdůraznujte, že už máte tento úkol hotový a včas. A dva dny před termínem.
Říkejte to nahlas před šéfovou a ostatními. Zajděte za ní do kanceláře každý den a referujte jí o tom, co jste udělala a že jste před termínem. Dělejte to takhle nějakou dobu i když Vám řekne, že Vám věří, že to máte splněno. A uvidíte, že Vám dá časem pokoj. Protože pochopí, že Vás kritizuje neprávem, že Vy máte svou práci splněnou a navíc se bráníte. Takže si na Vás nebude tolik dovolovat. A taky jí to začle lízt na nervy, takže si řekne, že Vám radši dá pokoj.

Zkuste to, určitě to bude fungovat.
Hodně štěstí přeje Lenka
Myslím si, že na podlézání musí mít člověk povahu. Někdo to umí, má to v krvi a jiný ne. A ta šéfka to pozná. Kdo to neumí, neuspěje. Také záleží na povaze vedoucí. Nemohu moc souhlasit s tím, že snaha se cení. Dělala jsem za ostatní kolegyně v bývalé práci a ostatní kecaly a já snažila se, jak to šlo. Vedoucí to neviděla, protože nechtěla. A že ostatní méně dělaj taky neviděla. Nevím,co proti. mě měla, snad jen to, že jsem byla s angínou nemocná. Ona nebyla 20 let nemocná. Ač jsem se snažila, nezalíbila jsem se jí. Vyhrožovala výpovědí a diskutovat nechtěla. Dokonce jsem pro ní byla nemakačenko a komunistka. Odchod byl pro mě vysvobozením. Souhlasím s paní, jak tady psala, že proti blbosti nezmůžete nic. Navíc jde v práci o kolektiv, do kterého buď zapadnete nebo ne.
Sabina
06.03.2013 00:24:38

Re: šikana

20.04.2012 14:59:14
lenka napsal:

šikana

Nakonec Vám ještě dá prémie, protože jí dojde, jak skvělého má pracovníka.
Tohle Vám nemůže uškodit, jen pomoct. Jednak budete mít aliby před ostatními.
Vzdyt Vy přece pracujete dobře a přesně a včas máte práci splněnou.
Taky stoupnete u ostatních, že už její chování nebudete přehlížet. Takže stoupne Vaše autorita.
Šéfová následně nebude moci říkat, že Vy pracujete špatně, nebo hůře než ostatní kolegyně. Naopak, bude vidět, jak Vám na práci záleží, že se snažíte, snaha se také cení. Když Vás šéfová pochválí, tak jí poděkujte a řekněte, že si jí vážíte a ceníte.
Trošku kariéristický přístup, snad Vám nebude proti srsti. Můžete to brát s lehkou nadsázkou.

Hodně štěstí přeje Lenka
Pracuju v obchodě přes deset let a chválení se tam moc nenosilo. Byla jsem na několika místech. Kor v dnešní době, kdy je nezaměstnanost. Kolegyně šikovné nejsou chválené a méně šikovné jsou kritizované. Ale chvála žádná. Nevím, jakou má slečna nebo paní Lenka praxi - je jen studentka a tudíž praxi žádnou nemá. Nebo má štěstí, že je v práci, kde jí chválí. Je jednoduché radit, ale praxe je trošku jiná. Záleží na tom, jaký je vedoucí.
Sabina
05.03.2013 23:38:04

Reaguji na příspěvek Lenky, která píše o pochvale od vedoucí. Pracuju v obchodě na pokladně v hypermarketu a pochválená jsem zatím ještě nebyla. Jsem tam rok. Zato kritizovaná jsem od jedné vedoucí stále. Myslím, že přehání. Když jí něco vadí, vytkne to a k tomu si přidá ještě několik připomínek navíc, které se mě konkrétně ani netýkají. Ale i tak je nepříjemné slyšet, že stejně tesťák uděláme b**ě. Nevím, co na to říct, jestli být radši zticha nebo se bránit. Ještě říkala, že kvůli mě dostane vynadáno od ředitele. A dělala drama z toho, že jsem si čuchla k mandarince. Ještě, že se tam vedoucí střídají. Jenom s ní bych pracovat nemohla. Ale ani ostatní vedoucí nepochválí. To se ještě dělá?
daughterofthesea
16.02.2013 10:21:37

mobbing

Dobrý den,hledala jsem články, jak se bránit situaci, do které jsem se dostala, ale stále si nevím rady. Pracuji jako lékařka na malém pracovišti. Od začátku, co jsem nastoupila mě bývalá nadřízená dávala pouze úkoly týkající se dokumentace a ve spolupráci s dalším lékařem mi znemožňovali účast na poradách a cose týče nějakého zapracování - to se vůbec nekonalo. Oba dva následně podali výpověď a šíří o mně po celém městě pomluvy, přebírají naše pacienty a škodí i takto nadále. Onen kolega neustále dochází i v pracovní době na oddělení, kde provádí distribuci vajec mezi sestry, vejce se skladují i mezi léky a o tomto ví i vyšší vedení. Nová vedoucí tyto návštěvy dovolila, tudíž personál je stále nabádán proti mě. Situace se uklidní, ten člověk se tam objeví a zas se se mnou nikdo nebaví, sestry na mě vrhají nenávistné pohledy a na druhou stranu všichni dělají jakoby nic. Jen já jsem ta špatná, co byla proti těm vejcím. Mám kontaktovat přednostu oddělení? On o těch neshodách věděl, více méně stál při mě, ale teď tyto návštěvy dovolil také - kvůli sestrám, aby byl klid. Začínám mít psychické i fyzické problémy, ale na této práci jsem existenčně závislá, dokonce jsme se kvůli tomu přestěhovali a jinou práci zde nenajdu. Svěřené úkoly vždy plním perfektně, nepamatuji se, že bych udělala něco špatně.
Ivana
24.01.2013 19:29:07

Re: nevím co dělat

20.04.2012 15:21:02
lenka napsal:

nevím co dělat

Řekněte otevřeně kolegyni, která Vás sleduje, že Vám to vadí, aby toho nechala.
Ze nepotřebujete, aby Vás někdo sledoval. Poradíte si sama. Nebo at si hledí své práce.
Nebo třeba říct: Já nemám čas druhé lidi sledovat, to mohou dělat jen lidi, kteří
nemají co na práci. A říct to před ostatními kolegyněmi. At se ta špehounka trochu zastydí.
Lidem většinou záleží na tom, co si o nich ostatní myslí a chtějí být součástí kolektivu, hlavně na pracovišti. Zapojit do toho trochu ostatní kolegyně nebude na škodu. Vyčkat na ten správný okamžik, dodat si odvahu a se sebejistotou tohle prohodit.Nenapadat ji, jen neutrálně do větru říct jakoby anonymně, a přitom důrazně a sebevědomě: Já nemám čas někoho sledovat, to dělají jen lidi, co nemají co na práci a nudí se. Hlavně se nebát. Nejlepší obranou je útok.

Tak at to vyjde. Hodně štěstí přeje Lenka
Zdravím vás. Proti blbosti neuděláte vůbec, ale vůbec nic.Vím o čem mluvím. Měla jsem práci, která mě bavila a líbilo se mi tam. Byly jsme tam dvě, plus manželka majitele.Ovšem než přišla nová kolegyně! Okamžitě se změnilo ovzduší, dělala vše pro to aby se zalíbila. Výměnit směnu byl problém, beze studu a velmi okatě podlézala. Záhy byla jinak odměňována atd atd. Pět let jsem to vydržela ,pak jsem se ozvala.A co myslíte? Protože to jinak nešlo dostala jsem výpověď plus odstupné a hotovo. 12 let jsem tam pracovala, bez jediného problému, kolegyně 5 let.Myslíte že to bylo fér? Jestli můžete odejděte, protože si ničíte svoje zdraví, stres, bolest žaludku, hlavy atd. Já jsem sama, tak jsem prodala byt 3+1, koupila v jiném městě 1+1. Práci zatím nemám, ale hledám. Je to 7 měsíců, co jsem pryč a jsem strašně ráda, že jsem to udělala. Ten tlak byl moc vysilující. Tak hodně štěstí a držím palce.
Lenka
22.11.2012 12:05:20

Šikana na pracovišti

Prosím o vyplněníkrátkého dotazníku k mébakalářce na téma"Průzkum forem násilí na pracovišti" Všemmockrát děkuji předem. http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/
Lenka
20.11.2012 15:52:55

Šikana na pracovišti

Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc vyplněním mého dotazníku, který je anonymní a výsledky použiji jako podklad k mé bakalářské práci na téma „Formy násilí na pracovišti“. Čas strávený nad dotazníkem je max. 3. minuty. Předem Vám všem velice děkuji.

http://pruzkum-forem-nasili-na-prac.vyplnto.cz/
jagi
18.09.2012 00:23:35

Re: Šikana na rekvalifikaci

10.03.2011 17:42:12
Stanislav napsal:

Šikana na rekvalifikaci

Dobrý den chtel bych se zeptat chodim na rekvalifikaci administrativi kam me pridelil pracovni urad.Vubec nedelam administrativu a delam za barem furt na me kricijou ze jsem neschopnej a ze jsem jak dement kdyz jim to vysvetluji furt na me krici vedouci toho baru ze jsem neschopnej.Muzou jsi to vubec dovolit kdyz jsem tam pridelenej pres urad prace?Predem dekuji za radu.

Standa
mno, tvůj pravopis jim dává celkem za pravdu...
jagi
18.09.2012 00:20:31

Re: Možná prášky, stres, nebo jen od vás chce práci

20.12.2011 19:30:04
Eva napsal:

Možná prášky, stres, nebo jen od vás chce práci

Šikana na pracovišti dost častý pojem. Zažila jsem si svoje. Nutně nemusí nadřízené být pod vlivem prášků. Je to též člověk mající své problémy a starosti, to se může projevit. Dost možná chce jen, aby jste odvedla svoji práci. Těžko říct. Chci Vám nabídnout služby naší poradny, nově rubrika online poradna, základní výklad zdarma, nabízím,ale nenutím vás. www.alpany.blog.cz
Jdi už s tou svou reklamou ho háje!!!:-P
Lucka
10.07.2012 18:09:43

šikana

Ahoj pracuju uz přes 2 roky jako prodavačka na pokladně nikdo nikdy proti me nic nemel,až najednou nastoupila nova manazerka a už ma proti me problemy.Začala me osocovat z toho ze kradu,uráži me ze se tvarim na obchode jako mumie a neusmivam se stale na zakazniky.prace me prestaval bavit do prace chodim s nervama co me zas rekne..Sak sme lidi tak by sme sa tak k sobe meli chovat ...
lenka
20.04.2012 15:21:02

nevím co dělat

18.04.2012 12:08:49
asterie napsal:

Re: nevím co dělat

Tak to prožívám také.Byla jsem štastná,když jsem po mateřský našla konečně práci.Ze začátku bylo vše o.k,nastoupily jsme dvě ,se mnou ještě neúspěšná ale sině nevychovaná a sebevědomá maturantka. Rychle jsem se zapracovala a byla spokojená,jenže poslední měsíce jsem najednou považována za totálního idiota,nebot spolupracovnice která se mnou nastoupila na mě začala svádět veškeré svoje špatné zakázky (bohužel děláme spolu a nemám možnost ji kontrolovat) a ostatní jsou na její straně,nejspíš je baví dělat někomu ze života peklo.Jakmile je něco špatně hned běží za mnou s rámusem,že je to moje vina a i když se za chvíli prokáže,že to tak není,už se o tom nemluví,nebo se to otočí ve velkou legraci,mjako že se stal omyl a Lenička to prostě jen trochu popletla.Bohužel,většinou to probíhá tak,že rámus na mojí neschopnost se dělá před šéfem a zbytek jen mimo jeho dohled.Jít s stěžovat není kam,jak mi bylo naznačeno,můžu vypadnout,nebot na mé místo čeká sestra jedné "spolupracovnice!.jsem už z toho psychicky vyřízená a uvažuji o ukončení prac.poměru,ale a druhou stranu nemám jnou práci a finance nutně potřebujeme.
Řekněte otevřeně kolegyni, která Vás sleduje, že Vám to vadí, aby toho nechala.
Ze nepotřebujete, aby Vás někdo sledoval. Poradíte si sama. Nebo at si hledí své práce.
Nebo třeba říct: Já nemám čas druhé lidi sledovat, to mohou dělat jen lidi, kteří
nemají co na práci. A říct to před ostatními kolegyněmi. At se ta špehounka trochu zastydí.
Lidem většinou záleží na tom, co si o nich ostatní myslí a chtějí být součástí kolektivu, hlavně na pracovišti. Zapojit do toho trochu ostatní kolegyně nebude na škodu. Vyčkat na ten správný okamžik, dodat si odvahu a se sebejistotou tohle prohodit.Nenapadat ji, jen neutrálně do větru říct jakoby anonymně, a přitom důrazně a sebevědomě: Já nemám čas někoho sledovat, to dělají jen lidi, co nemají co na práci a nudí se. Hlavně se nebát. Nejlepší obranou je útok.

Tak at to vyjde. Hodně štěstí přeje Lenka
lenka
20.04.2012 15:18:24

šikana v restauraci

Pokud na Vás šéf křičí a nadává Vám i před zákazníky restaurace, je to dost neprofesionální. Patrně to bude nějaký blbec.Nebo má skutečně nějaké problémy.
Když to nejde po zlém (ozvat se, ohradit se), tak to třeba půjde po dobrém.
Mám jeden nápad. Bude Vás to stát bonboniéru. Ale za pokus to stojí.
Pokud by se vás 5 kolegyn domluvilo a šly za šéfem společně pěkně ustrojené
s bonboniérou nebo kyticí, a omluvit se mu, že víte, že ho v poslední době štvete,
a že Vás to mrzí, a že se mu omlouváte. Že chcete začít znovu a líp. A to hned od zítřka a
dát mu tu kytici se slovy, že si ho vážíte, a že je perfektní atd.
Určitě mu tím stoupne jeho ego. A začne pak s vámi jednat slušněji. Vypadá to jako pěkné divadýlko, ale někdy je dobré situaci obrátit, nastavit druhému zrcadlo,
trochu skousnout vlastní hrdost. At si uvědomí, co dělá špatně a že to jde taky jinak a slušně. Třeba má doma jen nějaké problémy a vylívá si to na vás.
Třeba to zabere. Prostě po dobrém, omluva, malá pozornost, pohladit lidské ego.

Hodně štěstí přeje Lenka
lenka
20.04.2012 14:59:14

šikana

20.04.2012 14:53:20
lenka napsal:

šikana

Musíte umět prodat svou práci i slovně. Slušnou a sebevědomou formou, jako to dělají kariéristi. Cokoliv uděláte, tak o tom mluvte.
Chvalte se. Zdůraznujte, že už máte tento úkol hotový a včas. A dva dny před termínem.
Říkejte to nahlas před šéfovou a ostatními. Zajděte za ní do kanceláře každý den a referujte jí o tom, co jste udělala a že jste před termínem. Dělejte to takhle nějakou dobu i když Vám řekne, že Vám věří, že to máte splněno. A uvidíte, že Vám dá časem pokoj. Protože pochopí, že Vás kritizuje neprávem, že Vy máte svou práci splněnou a navíc se bráníte. Takže si na Vás nebude tolik dovolovat. A taky jí to začle lízt na nervy, takže si řekne, že Vám radši dá pokoj.

Zkuste to, určitě to bude fungovat.
Hodně štěstí přeje Lenka
Nakonec Vám ještě dá prémie, protože jí dojde, jak skvělého má pracovníka.
Tohle Vám nemůže uškodit, jen pomoct. Jednak budete mít aliby před ostatními.
Vzdyt Vy přece pracujete dobře a přesně a včas máte práci splněnou.
Taky stoupnete u ostatních, že už její chování nebudete přehlížet. Takže stoupne Vaše autorita.
Šéfová následně nebude moci říkat, že Vy pracujete špatně, nebo hůře než ostatní kolegyně. Naopak, bude vidět, jak Vám na práci záleží, že se snažíte, snaha se také cení. Když Vás šéfová pochválí, tak jí poděkujte a řekněte, že si jí vážíte a ceníte.
Trošku kariéristický přístup, snad Vám nebude proti srsti. Můžete to brát s lehkou nadsázkou.

Hodně štěstí přeje Lenka
lenka
20.04.2012 14:53:20

šikana

30.06.2011 22:00:06
Martina napsal:

Re: šikana

Ahoj to co se dějě tobě se dějě úpln ě přesně v práci i mě. Vůbec nevím co mám dělat. Jsem samoživitelka a mám strach o práci. Práce mě strašně baví, ale deptají mě tiše ty lidi v ní. Prosím napiš mi jestli ti někdo dobře poradil. Děkuji. Už to vážně nemůžu unést.
Musíte umět prodat svou práci i slovně. Slušnou a sebevědomou formou, jako to dělají kariéristi. Cokoliv uděláte, tak o tom mluvte.
Chvalte se. Zdůraznujte, že už máte tento úkol hotový a včas. A dva dny před termínem.
Říkejte to nahlas před šéfovou a ostatními. Zajděte za ní do kanceláře každý den a referujte jí o tom, co jste udělala a že jste před termínem. Dělejte to takhle nějakou dobu i když Vám řekne, že Vám věří, že to máte splněno. A uvidíte, že Vám dá časem pokoj. Protože pochopí, že Vás kritizuje neprávem, že Vy máte svou práci splněnou a navíc se bráníte. Takže si na Vás nebude tolik dovolovat. A taky jí to začle lízt na nervy, takže si řekne, že Vám radši dá pokoj.

Zkuste to, určitě to bude fungovat.
Hodně štěstí přeje Lenka
lenka
20.04.2012 14:39:37

nevím co dělat

18.04.2012 12:08:49
asterie napsal:

Re: nevím co dělat

Tak to prožívám také.Byla jsem štastná,když jsem po mateřský našla konečně práci.Ze začátku bylo vše o.k,nastoupily jsme dvě ,se mnou ještě neúspěšná ale sině nevychovaná a sebevědomá maturantka. Rychle jsem se zapracovala a byla spokojená,jenže poslední měsíce jsem najednou považována za totálního idiota,nebot spolupracovnice která se mnou nastoupila na mě začala svádět veškeré svoje špatné zakázky (bohužel děláme spolu a nemám možnost ji kontrolovat) a ostatní jsou na její straně,nejspíš je baví dělat někomu ze života peklo.Jakmile je něco špatně hned běží za mnou s rámusem,že je to moje vina a i když se za chvíli prokáže,že to tak není,už se o tom nemluví,nebo se to otočí ve velkou legraci,mjako že se stal omyl a Lenička to prostě jen trochu popletla.Bohužel,většinou to probíhá tak,že rámus na mojí neschopnost se dělá před šéfem a zbytek jen mimo jeho dohled.Jít s stěžovat není kam,jak mi bylo naznačeno,můžu vypadnout,nebot na mé místo čeká sestra jedné "spolupracovnice!.jsem už z toho psychicky vyřízená a uvažuji o ukončení prac.poměru,ale a druhou stranu nemám jnou práci a finance nutně potřebujeme.
Řekněte otevřeně kolegyni, která Vás sleduje, že Vám to vadí, aby toho nechala.
Ze nepotřebujete, aby Vás někdo sledoval. Poradíte si sama. Nebo at si hledí své práce.
Nebo třeba říct: Já nemám čas druhé lidi sledovat, to mohou dělat jen lidi, kteří
nemají co na práci. A říct to před ostatními kolegyněmi. At se ta špehounka trochu zastydí.
Lidem většinou záleží na tom, co si o nich ostatní myslí a chtějí být součástí kolektivu, hlavně na pracovišti. Zapojit do toho trochu ostatní kolegyně nebude na škodu. Vyčkat na ten správný okamžik, dodat si odvahu a se sebejistotou tohle prohodit.Nenapadat ji, jen neutrálně do větru říct jakoby anonymně, a přitom důrazně a sebevědomě: Já nemám čas někoho sledovat, to dělají jen lidi, co nemají co na práci a nudí se. Hlavně se nebát. Nejlepší obranou je útok.

Tak at to vyjde. Hodně štěstí přeje Lenka
lenka
20.04.2012 14:30:52

Šikana na pracovišti

26.12.2010 23:38:19
kulimirka napsal:

Re: Šikana na pracovišti

na to je jediný odchod nebo říct nadřízenému!!
Možnost č. 1: Pohrozit: At maminka zajde za ní a v soukromí jí řekne, že to považuje za šikanu. Slušne a v klidu.
A že očekává, že toho okamžitě nechá, jinak si bude stěžovat výš.

Nebo druhá možnost: Jít na to lidsky: zajít za ní do kanceláře, že s ní potřebuje probrat jejich pracovní vztah. Ze by od ní jako od nadřízené očekávala profesionálnější přístup, kterého by si vážila. Vždyt spolu vždy vycházely dobře a neví, proč v poslední době si ji bere na mušku.


Možnost č. 3: S ironií a asertivitou: Když nadřízená vchází od dveří směrem k ní, tak se usmát, frajersky se opřít o roh stolu a s úsměvem a trochu drze prohodit: A jéjé, už je to tady. Určitě zase jdete za mnou. Zase nějaký problém jako vždycky. A prohodit: Učený z nebe nespadl. Nebo : Kdo nic nedelá, ten nic nepokazí.

Možnost č. 4: Malá léčka: vymyslet si, že si maminka koupila nové auto, nebo
něco sedačku do obýváku, nebo něco podobného. Říct to před ostatními kolegyněmi.
A nějakou dobu o tom mluvit, jak jí dobře slouží, jak je s ní spokojená.
A když jí ta její šéfová přijde zase sprdnout, tak ji nechat, nic neříkat, jen si to vyslechnout.
A když odejde, tak před ostatními kolegyněmi prohodit: Všimly jste si, jak se v poslední době do mě naváží? A několikrát to takhle udělat. A podruhé zase prohodit: To ale není možné, co jí na mě vadí, co proti mě pořád má?
A třeba po týdnu říct: Ona mi normálně závidí to moje nové auto. (novou sedačku, vnouče, to že jsem zhubla, že má nový účes.... cokoliv, co by jí mohla šéfová a ostatní kolegyně také závidět). A čekat. Určitě se to k té šéfové donese. A ona toho nechá, protože jí bude záležet na tom, aby jí neklesla autorita na pracovišti a nebude chtít být za tu závistlivou. A taky proč by měla někomu něco závidět, vždyt ona je přece dokonalá,....
To si určitě bude o sobě říkat.

Chce to vyzkoušet všechny možnosti, a některá určitě zabere.I nadřízení jsou totiž jen lidi.
Přeji hodně štěstí. Lenka
asterie
18.04.2012 12:08:49

Re: nevím co dělat

10.04.2012 11:18:23
mili napsal:

nevím co dělat

má šéfová mě v práci sleduje kam se hnu kdy a co dělám a nejen ona ale i jedna kolegyně,která mě sleduje za kasou co tam mám a nemám a co zákazníkům říkám či neříkám,jestli jim prohlížím tašky a dívám se do vozíků a co druzí neudělaj tak za to dostávám já, nejen že mě za zády pomlouvaj že nedělám svou práci a přitom ju dělám,ale našla jsem aj pár sfalšovaných svých podpisů :-(
Tak to prožívám také.Byla jsem štastná,když jsem po mateřský našla konečně práci.Ze začátku bylo vše o.k,nastoupily jsme dvě ,se mnou ještě neúspěšná ale sině nevychovaná a sebevědomá maturantka. Rychle jsem se zapracovala a byla spokojená,jenže poslední měsíce jsem najednou považována za totálního idiota,nebot spolupracovnice která se mnou nastoupila na mě začala svádět veškeré svoje špatné zakázky (bohužel děláme spolu a nemám možnost ji kontrolovat) a ostatní jsou na její straně,nejspíš je baví dělat někomu ze života peklo.Jakmile je něco špatně hned běží za mnou s rámusem,že je to moje vina a i když se za chvíli prokáže,že to tak není,už se o tom nemluví,nebo se to otočí ve velkou legraci,mjako že se stal omyl a Lenička to prostě jen trochu popletla.Bohužel,většinou to probíhá tak,že rámus na mojí neschopnost se dělá před šéfem a zbytek jen mimo jeho dohled.Jít s stěžovat není kam,jak mi bylo naznačeno,můžu vypadnout,nebot na mé místo čeká sestra jedné "spolupracovnice!.jsem už z toho psychicky vyřízená a uvažuji o ukončení prac.poměru,ale a druhou stranu nemám jnou práci a finance nutně potřebujeme.
mili
10.04.2012 11:18:23

nevím co dělat

má šéfová mě v práci sleduje kam se hnu kdy a co dělám a nejen ona ale i jedna kolegyně,která mě sleduje za kasou co tam mám a nemám a co zákazníkům říkám či neříkám,jestli jim prohlížím tašky a dívám se do vozíků a co druzí neudělaj tak za to dostávám já, nejen že mě za zády pomlouvaj že nedělám svou práci a přitom ju dělám,ale našla jsem aj pár sfalšovaných svých podpisů :-(
Sáva
03.04.2012 19:46:12

Re: Re: Re: Re: Franta

30.03.2012 14:20:10
Slušnost napsal:

Re: Re: Re: Franta

šikana na pracovišti
Z vlastní zkušenosti vím jak straštně je to těžké a deprimující,ale nikdo a nic vam v tomto státě plnem korupce nepomůže.
Po prvé jsem se léčíla téměř jeden rok na psychiatrii.Myslela jsem si že nejsem dost dobra pro všechny lidi v této nejmenované fabrice.
Ale pravdou se dneska člověk nemůže branit.
Po pár letech z důvodu,kdy jsem opět byla bez prace,jsem nastoupila znovu na toto kritické místo plné šikany.Ale ani tentokráte jsem neuspěla .Opět ikdyž už ne od té samé osoby,jsem zažívala šikanu na tomto pracovišti znova a znova.Ted jsem doma bez prace.Pořád dokola si říkam,jak je možné,že s tím nikdo nic nedělá.???!
A kde vlastně je ta meze,kdy obyčejný člověk má nejaká práva a kde je ta špetka morální lidské slušnosti???!!!!!!
Držím všem palce ať spory vyhrají
Celkem záznamů: 60

Přidat příspěvek k tématu Šikana na pracovišti

* Povinné pole
Zdravě.cz na Facebooku