zdroj: Shutterstock.com
Partnerské vztahy

Mezinárodní den žen: Tipy na dárky pro zdraví, krásu i relaxaci

Veronika Tůmová
06.03.2022

Mezinárodní den žen se opět blíží a vy jako obvykle tápete při výběru dárku? Co by to mělo být letos, aby nezůstalo u bonboniéry a láhve vína? Je to přece den, kdy by se ženám měla vyjádřit nejen láska a úcta, ale především uznání za všechnu tu starostlivost, práci a obětavost, se kterou opatrují své nejbližší.

Neotřelých tipů na dárky, které jistě potěší a příjemně překvapí, můžeme nabídnout celou řadu. Kytice by sice měla být samozřejmostí a šperk rozhodně neurazí, ale zkuste to tentokrát vzít z jiného konce a myslet trochu více na jejich zdraví, stejně jako na velký význam odpočinku, na který tak často prostě nemají čas.

Jedlé dárky pro zdravější mlsání

Čokoláda je sice klasika a při troše nervového vypětí na ni ženy obvykle nedají dopustit, jako dárek jde však už o trochu obehranou záležitost. Při snaze o udržení štíhlé linie je čokoládový dárek navíc zbytečným pokušením, vždyť mlsat se dá i zdravě a bez obav z přibírání! Zkuste tentokrát třeba krásné dárkové balení oříškové směsi se sušeným ovocem, které dodá energii, vitalitu, a přitom spolehlivě zabere, když vás honí mlsná. Podobnou volbou mohou být celofánové kornouty s mandlemi v hořké čokoládě, ale třeba také sypané čajové směsi. Určitě nešlápnete vedle ani s dárkovým balením pečených čajů nebo prémiových bio džemů či marmelád, doporučit můžeme například kombinaci rakytníku a hrušky.

Domácí pečený čaj: Zahřeje a provoní zimní večery

Bio kosmetické balíčky pro luxusní péči o tělo a pleť

Novodobým trendem je touha po návratu k přírodním produktům, čistá přírodní kosmetika je tak dokonalou volbou, kterou každá žena jistě ráda vyzkouší. Co třeba dárková sada kosmetických produktů s vůní prvotřídního včelího medu a vosku? Například mýdlo s propolisem, mateří kašičkou a medem zregeneruje pleť a dodá jí hebkost, dokonalou relaxaci pak navodí světlo a vůně svíček ze včelího vosku. Dárkové balíčky mohou dále obsahovat přírodní vlasovou kosmetiku, koupelové soli a oleje, tělová mléka, krémy na ruce apod.

Inspirace na dárky ze světa přírodní kosmetiky

Vonné svíčky a oleje pro každodenní relaxaci

Svíčka s dokonale relaxační vůní levandule, kvetoucí jarní louky nebo luxusního kořeněného parfému – na výběr máte skutečně nepřeberné množství vůní a světlo svíčky, to prostě nezklame, pokud jde o dokonalou romantiku. Na vonnou svíčku tak letos rozhodně nezapomeňte, ženy jejich světlo i vůni milují. Hodí se do pokoje, ale třeba i do koupelny. Nejen večeře, ale i společná koupel se spoustou voňavé pěny a sklenkou sektu dostává ve světle svíček úplně jiný nádech a atmosféru.

Dárkové a zážitkové poukazy wellness, sauny, masáže či sportovní aktivity

Darovat zážitek – to je heslo moderní doby. Pokud tedy chcete letošní MDŽ odbýt karafiátem a krabičkou rumových pralinek, možná to bude stačit, ale možná se žádné velké nadšení konat nebude. Proč to tedy riskovat a nevsadit rovnou na jistotu? Darujte poukaz na kosmetické ošetření, ke kadeřnici nebo na pořádnou relaxační masáž, která vaší drahé polovičce vlije do žil novou energii a chuť do života. Darujte pár hodin pro ozdravnou očistu těla v sauně spolu s vyhřátými vířivkami, lekce jógy v solné jeskyni a pro ty, kterým prospěje nová aktivita a víc pohybu, pak darujte kurz běžeckého lyžování, jízdu na paddleboardu, permanentku do fitness studia apod.


Mezinárodní den žen připadající každoročně na 8. března je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice jde od roku 2004 o významný den. Ať už tedy vyberete z nabídky dárků cokoliv, oslavte MDŽ jako svátek, který si všechny ženy zaslouží. Bez ostychu a bez předsudků, které o něm občas kolují.

Zdroje: www.darujpoukaz.cz, www.pleva.cz

Autor: Veronika Tůmová

Hypermobilita aneb jste pružní až příliš? Není to výhra.
Co je hysteroskopie a kdy a proč se provádí?

Další články