Redukční dieta - strana 1

Redukční dieta je dieta zaměřená na snížení (redukci) tělesné váhy.

Redukční dieta je krátkodobá nebo i dlouhodobější dieta založená na nízkoenergetickém příjmu potravy, jejímž cílem je snížení, tedy redukce tělesné hmotnosti. Požadované výsledky redukční diety se mohou dostavit celkem rychle, ale po jejím ukončení se může nadbytečná váha stejně rychle vrátit. Využívá se například při léčbě nadváhy a obezity, samozřejmě za lékařského dozoru. Uchylují se k ní však například i mladé dívky, které nadváhou rozhodně netrpí.

Pravidla redukční diety

Mezi zásadní pravidla redukční diety patří vhodný, vyvážený a rozmanitý jídelníček, strava v zásadě nízkoenergetická, která však nevynechává nic z důležitých prvků potravy, dostatek přiměřeného pohybu, který je nutně spjatý s každým seriozním záměrem zdravě zhubnout. Nezbytná je také pevná vůle a vyvážená psychika, tedy vědomí, jak a čím se snažíme sami sobě prospět, jaká jsou naše očekávání a přináší-li nám tato činnost vnitřní rovnováhu, radost a pocit uspokojení.

Dukanova dieta
Redukční dieta

Dukanova dieta

Jednou z nejnovějších „zaručených“ diet, které se v Čechách objevily v poslední době, je Dukanova dieta. Jejím autorem je francouzský lékař Pierre Dukan. Ve Francii se tato metoda ...

Celkem článků 2