Zdravě - soutěže a novinky

Soutěž o 3 knihy „Zdravá výživa pro každý den“ - výherci

Zdravě.cz
15.06.2009

Od pondělí 15.6.2009 do neděle 21.6.2009 jsme pro vás připravili soutěž o 3 knihy „Zdravá výživa pro každý den“.

Od dubna letošního roku je v prodeji praktická kniha „Zdravá výživa pro každý den", jejímiž autory jsou členové Fóra zdravé výživy (FZV). Každý se díky ní může sám přesvědčit, jestli jsou jeho znalosti v souladu s doporučením, zda jsou různé informace kolující po internetu nebo mezi známými pravdivé a jak skutečně ozdravit jídelníček sobě, svým dětem i partnerovi.

„Při psaní bylo naším cílem zejména vyvrátit nepodložené mýty o výživě, které se  bohužel stále dokola v naší společnosti objevují. V knize najdete  nejen přehled nejzávažnějších rizik a chyb, jichž se ve stravování dopouštíme, ale také praktické informace, např. o redukční dietě nebo správném stravování specifických skupin, jako jsou děti, sportovci a senioři. Kniha je základem pro ozdravění životního stylu, který je - ač to zní stále dokola - nejlepší prevencí civilizačních onemocnění," uvedl předseda FZV prof. Ing. Rudolf Poledne, CSc.

Členové Fóra zdravé výživy se v poslední době zabývali v rámci svých širokých aktivit i recenzemi několika desítek knih o výživě a zdravém životním stylu dostupných v našich knihkupectvích. „Výsledkem recenze děl jiných je kniha vlastní. Je přizpůsobená českým poměrům, převádí doporučení odborníků do praktické roviny tak, aby byla pro čtenáře srozumitelná a hlavně v běžném životě použitelná," vysvětluje MUDr. Jan Piťha, CSc., místopředseda FZV a preventivní kardiolog z IKEM.

Kniha je rozdělena do osmi kapitol. První z nich hodnotí vývoj stravovacích doporučení za poslední desítky let a vyvrací názor řady laiků, pacientů i lékařů, že se doporučení v oblasti výživy neustále mění. Další kapitoly se věnují významu živin a potravin ve výživě člověka, nejčastějším chybám ve stravování, výživě specifických skupin, jako jsou děti, senioři a sportovci, prevenci srdečně-cévních onemocnění pomocí správné životosprávy a vzájemnému působení potravin a léků. Knihu uzavírají  nejčastější mýty v oblasti stravování a jejich uvedení na pravou míru.

* Ceny do soutěže:

3 knihy „Zdravá výživa pro každý den"

Soutěž ukončena

Výherci:

Petra Tomašovičová

Marek Kochman

Ivana Savková

Podmínky soutěže

1. Vyhlašovatelem je Miton CZ, s.r.o. zastoupená portálem Zdravě.cz
2. Termín trvání soutěže je od 15.6.2009 do 21.6.2009
3. Každý účastník má právo se zúčastnit soutěže pouze jednou
4. Ze soutěže jsou vyloučeni všichni zaměstnanci společnosti Miton CZ, s.r.o. a jejich rodinní příslušníci.
5. Výherce bude vybrán na základě správných odpovědí do 7 dnů po ukončení soutěže.

Autor: Zdravě.cz

Když vás přepadne hlad…
Kuřákem už před narozením

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Jak vybrat autosedačku pro kojence?
Péče o dítě

Jak vybrat autosedačku pro kojence?

Autosedačka je jediná věc, která může dítě ochránit při dopravní nehodě. Výběr autosedačky bychom neměli v žádném případě podceňovat. V dnešním článku se zaměříme na autosedačky pr ...