Bolest hlavy - strana 1

Bolest hlavy patří mezi nejběžnější bolesti, přesto velice nepříjemné. Víte, co může znamenat a jak se proti ní účinně chránit?

Bolest hlavy postihne několikrát za život každého člověka. Někdo se s tímto problémem vyrovná rychle, ale někomu působí dlouhodobé obtíže.

Bolest hlavy primární

Onemocnění, které vzniká náhle jako reakce na zevní podnět (nedostatek spánku, hluk, změny počasí...). Často však příčiny nejsou známy.

Bolest hlavy sekundární

Je vyvolána známou příčinou. Takové bolesti hlavy se dělí dle lokalizace, intenzity a frekvence bolesti.

Příčinou mohou být nádorová onemocnění mozku, neurologická onemocnění, poranění páteře, postižení mozkových a krčních cév, intrakraniální infekce, systémové infekce.

Migréna

Migréna je nejobtížnější bolest hlavy. Migréna je tepavá bolest, která začíná na jedné polovině hlavy a postupuje na druhou polovinu. Trvá 4 - 72 hodin.

Migrény se častěji opakují u žen v souvislosti s menstruačním cyklem. V těhotenství často úplně vymizí.

Bolest hlavy a co s ní
Bolest hlavy

Bolest hlavy a co s ní

21.02.2014

Kdo by se ve svém životě nesetkal s bolestí hlavy? Ano, každý z nás to zná, i když třeba každý v jiné podobě. Zejména náhle vzniknuvší bolest hlavy by měla být vždy důvodem, proč n ...

Bolesti hlavy a homeopatie
Bolest hlavy

Bolesti hlavy a homeopatie

05.09.2008

Ač to tak může vypadat, bolest hlavy se jistě netýká jen ženské části naší populace a jistě i mnozí pánové tento problém dobře znají. Pokud ve vašem životě nastoupí úporná bolest h ...

Celkem článků 5