Alkohol

Příjemný Silvestr a hodně štěstí a zdraví do nového roku

Zdravě.cz
30.12.2011

Je před námi poslední den v roce, na který se spousta lidí těší, především z důvodu velkolepých oslav, kterým se vyrovná málokterá akce v průběhu roku. Ovšem větší oslavy přinášejí také více rizik. Ty silvestrovské a novoroční jsou spojeny především s nebezpečnou pyrotechnikou a velkým množstvím vypitého alkoholu.

Zdá se až neuvěřitelné, jak se každý rok opakují stejné chyby. Stále dokola se píše o rizikách podomácku vyrobené nebo u stánkařů nakoupené pyrotechniky, přesto každý rok dochází k množství úrazů způsobených používáním těchto nekvalitních výrobků nebo špatným zacházením s nimi.

Co může způsobit přehnaně velké množství vypitého alkoholu, ví snad opravdu každý. Přesto se každoročně na Nový rok někteří lidé těžce probírají z otravy způsobené alkoholem, jiní se vystavují riziku umrznutí, nemluvě o těch, kteří v opilosti usedají za volant.

I v mezilidských vztazích může alkohol na přelomu roku způsobit velké problémy. Lidé mají tendenci na konci roku řešit různé problémy a křivdy napácháné během celého roku, aby do toho nového vstoupili takzvaně s čistým štítem. Pokusy o řešení dlouhodobých problémů pod vlivem alkoholu však většinou nevyjdou, naopak mohou přivodit další roztržky a pokazit silvestrovské a novoroční oslavy.

Redakce Zdravě.cz přeje všem svým čtenářkám a čtenářům příjemné a klidné prožití Silvestra, šťastný vstup do nového roku a v roce 2012 hodně zdraví a lásky.

Autor: Zdravě.cz

Šťastné a veselé Vánoce
Kouření a vitamíny

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Zdravý jídelníček dítěte
Výživa dětí

Zdravý jídelníček dítěte

02.01.2012

Zdravému složení stravy a správným stravovacím návykům by měly věnovat velkou pozornost zejména maminky malých dětí, protože tak zásadně ovlivňují jejich pozdější zvyky a vztah k ž ...