Oblečení a boty

Vyzkoušejte skákací boty!

Michaela Holá
05.05.2009

Pokud vás láká skákání všeho druhu, či jen hledáte nějakou změnu, můžete sáhnout po skákacích botách. Chůze, běh či jiné triky, které na nich lze provádět se postupně stávají velkým hitem a boty si získávají víc a víc nadšenců. Co je tedy na nich tak úžasného?

Skákací boty jsou vysoké asi čtyřicet centimetrů a jsou nabízeny v různých váhových kategoriích. Není tedy podmínkou, aby je užívali výhradně dospělí, ale mohou se na nich pobavit též děti. Jejich upevnění na nohy není nikterak obtížné. Jde v podstatě o jakýsi postroj na boty, který si velmi rychle dokážete nasadit i sundat. Nemusíte mít na to zvláštní obuv a skákací boty na ně vždy lehce připevníte.

A po připevnění můžete rovnou vyzkoušet první kroky. Zprvu je lepší nechat se jistit či se přidržovat něčeho ve svém okolí. Pokud budete prvně zkoušet skákací boty v přítomnosti instruktora, obvykle vám též zapůjčí chrániče a vysvětlí základní techniku pohybu. Netrvá však dlouho a začnete sami chodit. Pak už není daleko ke skákání, a pokud máte chuť, můžete časem zkusit i různé náročnější triky. Pomocí skákacích bot se můžete pořádně vyblbnout, fantazii se prostě meze nekladou. Ani se tomu nechce věřit, ale s botami můžete vyskočit až do výšky dvou metrů a vaše kroky mohou dosáhnout až do dálky tří metrů. Pokud se vám zalíbí běh, můžete si jej vychutnat v rychlosti okolo 40 km/h.

Podstatnou částí bot je speciální pružina, která reaguje dle toho, jakou silou a jakým směrem na ní sami působíte. Její funkce se dá připodobnit trampolíně. Využívá tedy vaši hmotnost a tlak, který se dále přenáší do vašeho následného odrazu. Pohybovat se tedy můžete nahoru i dolů, ale klidně taky dopředu či dozadu. Na skákacích botách můžete chodit či běhat, záleží prostě jen na vás. A o své zdraví rozhodně nemusíte mít obavy, tato pružina byla vyvinuta ve spolupráci se sportovními lékaři, fyzioterapeuty a také profesionálními skokany.

Velkou výhodou je i skutečnost, že při chůzi či běhu zde procvičujete veškeré svalstvo bezezbytku. Nejznatelnější působení je v oblasti boků, zadečku a břicha. Samozřejmě zkrátka nepřijdou ani dolní končetiny. Zároveň ve snaze udržet rovnováhu, si zpevníte zádové svalstvo. Hubnutí zde je možné tedy prakticky samo a to navíc velmi zábavným způsobem, ke kterému se nebudete muset nutit, ale budete se na něj těšit.

Skákací boty jsou tedy velmi snadné a není třeba učit se něco převratně nového. Těžiště a rovnováha zůstává stejná jako při chůzi, je tedy nutné jen si zprvu navyknout chování pružiny, která vás bude odrážet takovým směrem, jaký jí určíte. Skákat navíc můžete kdykoliv se vám zachce, jedinou podmínkou je suchý povrch. Vhodné je vzít si na sebe pohodlné sportovní oblečení a samozřejmě se také zařídit dle vašeho momentálního zdravotního stavu. Skákací boty obvykle nejsou doporučovány lidem, kteří mají potíže s klouby, bolesti nohou či zad nebo jsou jinak těžce nemocní. Pokud vás článek nalákal, zjistěte si, kde je možné ve vašem okolí skákací boty vyzkoušet a již nezbývá než jen vyrazit novým zážitkům vstříc.

Máte se skákacími botami nějaké zkušenosti vy?

Chcete více informací, čtěte zde

http://www.emag.cz/sedmimilove-boty-skoro-jak-z-pohadky/

Podívat se na video můžete zde

http://www.emag.cz/skakaci-boty-jsou-proste-parada/

Autor: Michaela Holá

Astma bronchiále
Šikana u dětí

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Antitusika - Seriál o nemocech a lécích 10. díl
Vyšetření a léky

Antitusika - Seriál o nemocech a lécích 10. díl

09.06.2009

Kašel často bývá jeden z příznaků toho, čemu se lidově říká nemoc z nachlazení. Je to fyziologický reflex, který nám pomáhá odstraňovat nadbytečný sekret z dýchacích cest. V případ ...