Popáleniny

Opařila jsem své dítě

Anonymní
11.09.2010

Honzík slavil své 3. narozeniny. Pozvali jsme přátele s dětmi, aby si to děti pořádně užily. Byli u nás 4 kluci ve stejném věku a dvě holčičky o rok mladší, takže si dovedete představit ten blázinec.

Děti lítaly sem a tam, chtěly být u všeho, všechno vidět, všechno ochutnat. Proto jsme pití a jídlo dávali dál od dětí, aby se náhodou někdo nepolil, nebo aby se něco nerozbilo.


Když už byly děti trošku klidnější a hrály si v pokojíčku, udělali jsme si kafe, abychom si ho v klidu vypili. Když jsem rozlívala vodu do hrníčků, Honzík za mnou potichoučku přišel a vybafl na mě. Já se šíleně lekla a jak jsem se prudce otočila, polila jsem ho vodou z konvice.


Okamžitě jsem propadla panice a nevěděla jsem, co mám dělat. Honzík plakal jak blázen a já ječela. Všichni okamžitě přiběhli za námi. Naštěstí měl Honzík politou jen ruku, i když hodně, ale nebyl to obličej, nebo něco jiného. Odnesla to jenom ruka.

 

V první chvíli jsme mu ruku dali pod ledovou vodu a pak potřeli máslem. Mezitím už byla na cestě záchranka. Honzík pořád plakal, ruka mu začala rudnout a dělat se puchýře. Já se klepala a neustále si to vyčítala. Odvezli nás do nemocnice, kde jsem byla s Honzíkem. Ručičku měl zavázanou a dvakrát denně mu dělali převazy. U toho vždycky hodně plakal. Doktor nám řekl, že popálenina je veliká, takže bude muset na plastiku, ale že u malých dětí se to hojí rychle a ani tolik bolest nevnímají.

 

Já si neustále vyčítala, co jsem svému dítěti způsobila a jakou bolest musí prožívat. Kdyby to jen šlo, všechnu bolest bych vzala na sebe. Honzík byl statečný, dokonce si tam pana doktora oblíbil a říkal mu strejdo. Další den malého čekala operace. Bála jsem se narkózy, vždyť byl ještě tak malý, ale zvládl to perfektně. Když se probudil, hned mě chtěl mít u sebe. Ruka se hojila rychle. Po 14 dnech jsme šli domů.

 

Dostali jsme mastičku, kterou se to muselo potírat, a každý den jsme stále chodili na převazy. Syn se tam těšil, protože vždycky za statečnost dostal nějakou dobrůtku. Domů za ním chodili kamarádi a Honzík si připadal jak hrdina, když všem ukazoval zavázanou ručičku a vyprávěl o nemocnici. Po třech měsících už ruka vypadala pěkně. Zůstaly tam jizvičky, ale na první pohled to nebylo vůbec vidět. Už ho to ani nebolelo na dotek a já si trošku ulevila, i když výčitky jsem měla stále. Bylo mi ho moc líto, ale on to zvládal perfektně. Zase začal chodit do školky, kde ho všichni vítali a mohl zase vyprávět, jak byl v nemocnici a byl rád, že je středem pozornosti.

 

Já jsem si vždycky říkala, že nechápu, jak někdo může polít svoje dítě, ale je to vážně mžik a stane se neštěstí. Vím, že si to budu vyčítat pořád, ale díky bohu, že to dopadlo takhle. Už jsou to dva roky, co se to stalo, a vždycky když něco vařím a přijde Honzík, chvěje se mi ruka, ale už si dávám hodně velký pozor.

 

Autor: Anonymní

Stop přejídání!
Jak se žije s celiakií?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Autosedačky pro batolata a větší děti
Péče o dítě

Autosedačky pro batolata a větší děti

Vybrat autosedačku není vůbec lehký úkol a navíc ho nelze v žádném případě podcenit. Co nejpevněji připoutaná autosedačka v automobilu je jediná účinná ochrana cestujících dětí v p ...