zdroj: pixabay.com
Relaxace a wellness

Věříte na mytí vlasů bez šamponu?

Veronika Tůmová
02.09.2017

Už jste slyšeli o metodě "No Poo"? Možná že ne, ale určitě jste už slyšeli o lidech, kteří propagují mytí vlasů bez šamponu. "No Poo" neboli zkráceně "No Shampoo", znamená jednoduše - žádný šampon.

Než začnete něco takového razantně odsuzovat, nemyslete si, že tato metoda nabádá lidi k nemytí. Vůbec ne! Jde pouze o alternativní způsob mytí vlasů - bez použití chemikálií a komerčních produktů běžně doporučovaných médii.

Metoda No Poo v praxi

Hlavní myšlenkou metody je zbavit vlasy zatížení v podobě chemie, kterou v běžných šamponech obvykle naleznete, a dát tak pokožce a vlasům příležitost a čas, aby se vrátily zpět do své přirozené podoby. Vrcholem NoPoo metody je omývat si vlasy pouze čistou vodou a nedávat na ně vůbec žádné kosmetické přípravky, tedy šampony, masky, kondicionéry, laky apod. Tuto metodu vyzkoušely a na sociálních sítích i jinde ji hojně propagují mnohé celebrity i slavné blogerky.

Mytí vlasů bez šamponu začíná zkouškou vytrvalosti

Tento nový přístup k péči o vlasy a vlasovou pokožku vychází z toho, že běžné šampony odmašťují vlasy i pokožku příliš drasticky a intenzivně, tedy zbaví vlas i toho, co jej chrání, čímž způsobují zvýšenou tvorbu kožního mazu. Tak vzniká neustále se opakující začarovaný kruh stále častějšího mytí, po němž se vlasy rychleji mastí. Přechodem na No poo údajně mnohé ženy zásadně prodloužily intervaly mezi mytím vlasů a po nějaké době pozorovaly jejich lepší vlastnosti. Radikální přechod na No poo, jak už zmíněno, znamená, že si vlasy myjete pouze teplou vodou. Vaši víru v sílu této metody a také trpělivost však vyzkouší tzv. mastné období, které nastane a trvá až do doby, kdy se tvorba kožního mazu opět přirozeně sníží a vlasy začnou vypadat dobře, zdravě a čistě.

Mytí vlasů moukou? Jde to!

Pokud nevěříte v úplné umytí vlasů jen vodou, existuje spousta jiných možností. Oblíbené je mytí žitnou mouku, ale vyzkoušet můžete i jedlou sodu nebo poněkud dražší marocký jíl. Zapamatujte si ale, nikdy nepoužívat celozrnnou mouku, tu už byste z hlavy nedostali! Musí to být žitná hladká mouka. A jak na to? Jednoduše!

Postup mytí vlasů pomocí mouky

  • Rozmíchejte 1-2 polévkové lžíce mouky ve vlažné vodě tak, aby se vytvořila kašička.
  • Přidejte pár kapek oleje, to proto, že mouka trochu vysušuje. Když nepřidáte olej, může se stát, že budou vaše vlasy přesušené.
  • Naneste směs ke kořínkům vlasů a dobře vmasírujte.
  • Vlasy pořádně opláchněte vlažnou až studenou vodou. Teplá voda podporuje tvorbu mazu. Pozor, abyste mouku z vlasů opravdu dobře vymyli. Vlasy nakonec ještě dobře opláchněte.
  • Aby vlasy krásně voněly, přidejte do mouky třeba ještě trochu růžového nebo levandulového oleje.

Zdroj: www.spojujenasjoga.cz, hobby.instory.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

6 mýtů o kocovině
Kraniosakrální terapie - technika navracející zdraví

Další články

6 mýtů o kocovině
Nemoci a léčba

6 mýtů o kocovině

31.08.2017

S létem si užíváme i období nejrůznějších oslav, svateb a festivalů, ke kterým neodmyslitelně patří konzumace alkoholu. Ta však může mít dost neblahé následky, kterými jsme si už u ...

Letadlem na dovolenou
Zdravý život

Letadlem na dovolenou

30.08.2017

Letíte na dovolenou? Letíte poprvé? Máte strach? Není důvod. Letecké tragédie jsou sice přímo děsivé, ale je třeba si uvědomit, že v autě máte víc než 60x větší šanci, že havarujet ...

Sexualita po čtyřicítce
Duševní zdraví a psychologie

Sexualita po čtyřicítce

24.08.2017

Častější únava, rodinný stereotyp, stres v práci, a tak to jde pořád dokola. Máte pocit, že během pouhých pár let prošel váš sexuální vztah nenávratnou změnou k horšímu? Existuje ř ...