Zdravě - soutěže a novinky

Teplo v koupelně – rychle a levně

Zdravě.cz
21.12.2009

Koupelna je místnost, ve které trávíme čas nejen každodenní hygienou, ale kde si mnoho z nás také dopřeje chvilku klidu v horké koupeli. Pro dosažení pocitu příjemného tepla pro člověka bez oblečení musíme tento prostor vytopit přibližně na 25 stupňů. Udržovat ale trvale takto relativně vysokou teplotu by bylo velmi neekonomické a právě pro tento účel je příhodné doplnit koupelnu některým z modelů Quartzových topidel s tzv. slunečním efektem.

Princip je jednoduchý - quartzový zářič dosáhne svého maximálního výkonu ihned po zapnutí a ohřívá přímo osoby nebo věci, které jsou v daném prostoru. Vzduch, kterým infračervené záření prostupuje, se ohřívá až druhotně od předmětů které jsou takto osálány. V praxi to znamená, že můžeme koupelnu pouze temperovat a po příchodu do místnosti spouštíme quartzové infračervené topidlo, které vytvoří požadovanou tepelnou pohodu okamžitě. Při topení tak zbytečně neohříváme vzduch a s tím souvisí i snížení spotřeby energie.

Pokud se ale budeme snažit dosáhnout stejného efektu přitopením si prostřednictvím běžného topného tělesa (např. teplovzdušným ventilátorem, koupelnovým žebříkem nebo přímotopy) musíme u těchto s dostatečným časový předstihem zvýšit výkon a čekat, až se ohřeje vzduch v místnosti, který bude poté ohřívat nás. Dalším negativem je skutečnost, že teplejší vzduch se bude držet u stropu, kde ho prakticky nevyužijeme.

Jednoduchým testem bylo potvrzeno, že v místnosti cca. 6m2 modelové Quartzové topidlo Tansun Carnival s příkonem 750W spotřebovalo za průměrnou čtvrthodinku věnovanou hygieně elektrickou energii v ceně 0,75 haléřů (při sazbě 4 koruny za kilowatthodinu).

Dosažení podobné tepelné pohody za stejnou cenu prostřednictvím teplovzdušného ventilátoru, přímotopu nebo již zmiňovaného koupelnového žebříku je prakticky nemožné.

Více informací na www.tansun.cz

Autor: Zdravě.cz

Parkinsonova nemoc
Existuje mužská menopauza?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina
Bylinky

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina

19.10.2010

V současné době stále více lidí vyhledává alternativní způsoby léčby, mezi něž se dá zařadit také užívání bylinek. Velmi významnou léčivou rostlinou je rakytník řešetlákový.

Opařila jsem své dítě
Popáleniny

Opařila jsem své dítě

11.09.2010

Honzík slavil své 3. narozeniny. Pozvali jsme přátele s dětmi, aby si to děti pořádně užily. Byli u nás 4 kluci ve stejném věku a dvě holčičky o rok mladší, takže si dovedete před ...