Alergie

Antialergenní povlečení pro váš zdravý spánek

Komerční prezentace
09.12.2019

Jste alergik a nevíte, jaké povlečení si můžete do své postele pořídit? Je to právě postel, která je největším zdrojem alergenů. Když se ale budete držet následujících rad, vyberete si povlečení, ve kterém se vám bude dobře a klidně spát.

Jste alergik a nevíte, jaké povlečení si můžete do své postele pořídit? Je to právě postel, která je největším zdrojem alergenů. Když se ale budete držet následujících rad, vyberete si povlečení, ve kterém se vám bude dobře a klidně spát.

Co znamená, když někoho trápí alergie?

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na podněty, se kterými se normálně setkáváme. Stojí za ní nesprávná aktivace protilátek ze skupiny imunoglobulinu E vlivem daného alergenu, projevuje se rýmou, kýcháním, slzením očí, kožní vyrážkou, někdy i anafylaktickým šokem.

Největším zdrojem alergenů je postel, ve které se zabydlují roztoči. Polštář, přikrývka i povlečení by mělo být vhodné i pro alergiky. Většinou totiž bývá ošetřené látkou, která roztoče odpuzuje.

Náš tip: Kontaktu s roztoči použitím antialergenního povlečení a lůžkovin nezamezíte. Pořiďte si i protiroztočový povlak na matraci. Účinkuje okamžitě a spolehlivě.

Povlečení pro alergiky nesmí propustit roztočové alergeny

Nestačí vybírat povlečení podle barev a motivů. Zaměřte se hlavně na materiál a povrchovou úpravu. Sice není všemocná a praním se postupně vytrácí, přesto se do ní vyplatí investovat.

Je to právě povlečení a prostěradlo, s nimiž přichází naše pokožka nejvíc do styku. Musí tedy být prodyšné, savé, příjemné na dotek a pro alergika navíc musí nést označení „vhodné i pro alergiky a astmatiky“, mít antibakteriální povrchovou úpravu.

Jaké materiály jsou vhodné pro alergiky?

  • Bavlna – Snese i vysoké teploty praní a žehlení, neškrábe, dýchá a absorbuje pot.
  • Mikrovlákno, které je lehké jako letní vánek. Sice je z polyesteru, žádní roztoči se v něm ale nezabydlí.
  • Bambusové vlákno, které rychle schne a bakteriím ani roztočům se v něm nelíbí.
  • Mikrosaténové povlečení, které se může pochlubit, výbornými termoregulačními schopnostmi. Navíc brání množení nebezpečných mikroorganismů.

Mikrosatān.jpg

Vložit obrázek Mikrosatén

Vybrat správné povlečení nestačí. Je třeba se o něj taky správně starat

I když si koupíte to nejlepší hypoalergenní povlečení, které je aktuálně na trhu, není to zárukou klidného spánku. Musíte se o něj ještě správně starat. Jak?

  • Přečtěte si štítek údržby.
  • Povlečení perte častěji, klidně každé 2 týdny.
  • S pracím prostředkem to nepřehánějte.
  • Prádlo pořádně vymáchejte, nastavte na pračce máchání navíc.
  • Nesušte ho na radiátoru. Pověste ho na čerstvý vzduch.
  • Smí se žehlit? Pak ho vyžehlete na nejvyšší možný stupeň.

Čtěte také: Jaké povlečení se hodí pro alergiky

Tip na závěr: Pozor na povlečení, které nedýchá a špatně odvádí od těla pot. Dojde k zapaření pokožky, nepříjemné vyrážce a alergik se bude drbat. O klidném spánku si pak může nechat leda zdát. Věnujte výběru povlečení pro alergiky dostatečnou pozornost a nezapomeňte ho vhodně udržovat.

Autor: Komerční prezentace

Advent trochu jinak aneb zkuste to letos bez stresu
Zdravější vánoční cukroví pro vás i pro děti

Další články