zdroj: pixabay.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

5 tipů na vánoční dárky pro zdraví

Veronika Tůmová
04.12.2019

Vánoce jsou tu už za necelý měsíc, a pokud jste s nákupem dárků ještě nezačali, je opravdu nejvyšší čas. Možná jste si i letos předsevzali, že nebudete kupovat zbytečnosti, na které po celý další rok jen sedá prach. Proto přinášíme pár tipů na dárky, které nejen potěší, ale přinesou vašim nejbližším i trochu toho zdraví, krásy a pohody navíc!

Dárky týkající se zdraví, péče o pleť, kosmetických ošetření a podobně skutečně nemohou patřit mezi ty méně vhodné, ať už má být obdarovaným muž nebo žena. Místo obvyklých ponožek či stále stejného parfému tak zkuste letos nadělit pod stromeček třeba účinnou pomoc při bolestech svalů a kloubů, ošetření pleti, sadu tinktur a olejů pro krásné vlasy či podnět k novému životnímu stylu v podobě předplacených lekcí jógy!

Přírodní doplňky stravy v dárkovém balení

Vánoce jsou ideální příležitostí, kdy svým blízkým ukázat, že vám na jejich zdraví a kondici záleží. V zimě je náš organismus navíc denně vystavován zvýšenému náporu. Časté přechody z tepla do zimy dávají zabrat naší imunitě, na každém kroku jsme vystaveni zvýšenému riziku lehce přenosných viróz. Ve snaze o prevenci a posílení imunity bychom tak neměli zapomínat na sílu přírody, například díky zdraví prospěšným účinkům zelených potravin, k nimž patří vysoce výživné a zdraví prospěšné obilné trávy, zelené mikrořasy a sinice. Pomáhají odbourávat z těla toxické látky, zlepšují regenerační schopnosti, navozují celkovou očistu těla apod. K nejvyhledávanějším patří v současnosti mladý ječmen a řasa Chlorella.

Masážní přístroje k úlevě od bolesti a napětí

Na trhu a k dostání i v lékárnách jsou masážní přístroje pro domácí využití, nejčastěji na principu vysílání elektrických impulzů do nervových vláken, čímž dochází k uvolnění endorfinů - látek přirozeně potlačujících pocity bolesti. Tyto masážní přístroje jsou vhodné pro jakoukoli akutní i chronickou bolest a přinesou příjemnou úlevu v domácích podmínkách. Mohou být také součástí fyzioterapie.

Odšťavňovač pro zdravou výživu celé rodiny

Odšťavňovač se může stát skvělým pomocníkem na vaší cestě za zdravějším životním stylem, tedy v našem případě pomocníkem těch, které chcete obdarovat zdravějším pohledem na vlastní způsob života a především stravování. Správný a kvalitní odšťavňovač dokáže hravě odšťavnit malé a měkké plody i bobuloviny, české sezonní ovoce i jeho exotické druhy. Stejně hravě si poradí s řepou, mrkví, okurkou, paprikou nebo rajčaty a dokáže vylisovat také bylinky a listovou zeleninu. Cesta ke zdravým snídaním či svačinám pro štíhlou linii v podobě ovocných a zeleninových šťáv bez přidané chemie tak bude daleko jednodušší než kdy dřív.

Po zimě do kondice? Jedině s čerstvým ovocem

Gelová hydratace pro krásu rukou a nohou

Zdravé a upravené ruce jsou vizitkou každého z nás, i nohy, které nás všude donesou, však zasluhují péči. Jsou často unavené a otlačené, proto i jim musíme věnovat pravidelnou a důslednou péči, která navíc dokáže přinést skutečnou úlevu. Dárek v podobě hydratačních gelových rukavic či ponožek s přírodními oleji, které stačí aplikovat několikrát týdně, určitě potěší. Vnitřní strana rukavic je potažena gelem obsahujícím různé oleje, včetně avokádového a olivového. Ty pak zvláčňují a hydratují suché ruce a pomáhají hojit a změkčovat popraskanou kůži či mozoly. Zlepšení je dobře patrné již po prvním týdnu. Hydratační rukavice či ponožky je nejlepší nasadit před spaním a celou noc tak nechat svou pokožku působením tepla absorbovat tyto čisté přírodní oleje. Od věci nemusí být ani dárkový poukaz na manikúru či pedikúru.

Dárky pro fitness nadšence

Pokud máte doma vyloženého fitness nadšence, pak právě fitness vánoční balíček bude tou správnou volbou. Komplexní a produktově pestrý fitness dárkový set obsahuje výrobky, nad kterými vy sami nemusíte přemýšlet a který pravý milovník fitness určitě ocení. Najde v něm vyvážené spojení výživových doplňků a fitness příslušenství, může obsahovat i cvičební pomůcky, sportovní tašku, stylový shaker s oblíbeným superhrdinou apod. Chcete-li drobnější a přitom trendy dárek pro známého, skvěle se bude hodit oblíbený fitness náramek, fitness diář s tipy na cvičení a vyváženou stravu, či například dárkový poukaz k využití wellness dle vlastního výběru.

Zdroj: zdravi-hubnuti.cz, gw-int.net, gymbeam.cz, zdravibezchemie.cz, doporučujeme.denik.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Mozek: Jeho akutní poranění a nemoci
Advent trochu jinak aneb zkuste to letos bez stresu

Další články