zdroj: pixabay.com
Alopecie

Transplantace vlasů

Veronika Tůmová
23.02.2018

Při transplantaci vlasů dochází k přenesení vlasových štěpů. Během jedné etapy transplantace vlasů lze přenést zhruba 1600 vlasových štěpů, tedy téměř 5000 vlasů, což již dokáže pokrýt rozsáhlou plochu na hlavě.

Transplantace vlasů se nejčastěji provádí pacientům s androgenní alopecií. Často jde o muže ve věku 20 - 75 let. Transplantace vlasů trvá podle náročnosti výkonu zhruba 2 až 4 hodiny. K transplantaci vlasů se využívá lokální anestezie, po operaci mohou být klientům doporučena analgetika.

Postup při transplantaci vlasů a kdy je možné o ní uvažovat?

Řídnutí vlasů a jejich postupná ztráta je dost běžným jevem zejména u mužů, ale často už také u žen. Dnešní estetická chirurgie nabízí řešení - transplantaci vlasů. A jak tato transplantace probíhá? Na holá místa se nanesou nové vlasové mikroštěpy, které se aplikují do kůže a nadále plní funkci běžných vlasů. Ztráta vlasů je často ovlivněna věkem, hormonálními změnami a dědičnými dispozicemi. Vypadávání vlasů může být však také způsobeno například psychickými traumaty nebo i v důsledku popálenin. Tehdy můžeme transplantaci vlasů považovat za rekonstrukční zákrok.

Co se děje bezprostředně po transplantaci vlasů?

Po ukončení transplantace vlasů se na místo přiloží sterilní elastický obvaz, který chrání sešitou ránu v týlní oblasti a vsazené štěpy, ale také předchází výraznějším otokům. Obvaz se sundává čtvrtý až pátý den po zákroku a pacient si může poprvé zcela bez obav umýt vlasy. V místě štěpů se vytvoří drobné stroupky, které je třeba promazat olejem. Stehy v týlní oblasti po sešití se vyndávají asi po čtrnácti dnech.

Kolik stojí transplantace vlasů?

Cena transplantace vlasů je individuální. Můžete se setkat s různými cenovými nabídkami, cena pak závisí na počtu přenesených vlasových mikroštěpů. Jeden tento mikroštěp obsahuje 1 - 4 vlasy. Cena za přenesení jednoho vlasového mikroštěpu je cca 100 Kč, platí se také paušální poplatek klinice, což závisí na každé z nich. Transplantaci vlasů lze někdy uhradit i formou splátek. Před zákrokem můžete využít poradenství, pro upřesnění ceny a počtu potřebných vlasových štěpů pak obvykle stačí zaslání fotografie porostu vlasů.

Vypadávání vlasů - alopecie

Zdroj: Transplantace-vlasu.eu, Plastika-morava.cz, Interclinic.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Brokolice na talíři - proč je tak zdravá?
Zimní nemoci a homeopatika - mohou nám pomoci?

Související články

Další články

Co je to oxidační stres a proč je jo-jo efekt nebezpečný?
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Co je to oxidační stres a proč je jo-jo efekt nebezpečný?

10.02.2018

Na každém kroku nás obklopují výzvy k pokusům o rychlé zhubnutí, díky kterému získáte zaručeně skvělou postavu, a to nejlépe během pár měsíců či týdnů. Je obvyklým jevem, že začátk ...

Marfanův syndrom
Nemoci a léčba

Marfanův syndrom

05.02.2018

Marfanův syndrom si vysloužil zvláštní přezdívku - nemoc pavoučích prstů. Je to genetická porucha pojivové tkáně, postihuje tak kosti, kůži, vazivo, oční čočky i krevní cévy.