zdroj: pixabay.com
Nemoci a léčba

Zimní nemoci a homeopatika - mohou nám pomoci?

Veronika Tůmová
26.02.2018

Homeopatická léčba zaznamenala v naší zemi poměrně pestrý vývoj. Homeopatický lék působí i tam, kde chemie, jak se může zdát, už nemusí stačit. Homeopatika platí i na typické zimní nemoci, které na nás útočí právě v těchto velmi chladných dnech.

Homeopatika pomáhají jak dospělým, tak dětským pacientům. Počasí dobře přispívá k sílící chřipkové epidemii a ordinace se stále plní nemocnými lidmi. Kromě chřipek pacienty sužují také rýmy, úporný kašel a běžná nachlazení. Existují i na tyto potíže účinná homeopatika?

Homeopatika při chřipce a nachlazení

Aconitum napellus 9CH

Lék užitečný po silném prochladnutí.

Rhus toxicodendron 9CH

Tento preparát se hodí tehdy, když dojde k prochlazení či promoknutí zpoceného těla, třeba při sportu.

Nux vomica 9CH

Pomáhá v okamžiku, kdy se nastupující nemoc projeví pocitem zimnice.

Ferrum phosphoricum 9CH

Přípravek se osvědčil při pocitu vnitřní horkosti, která je předzvěstí nastupující chřipky.

Tato homeopatika lze užívat také jako prevenci. Při rýmě lze k příslušnému z výše uvedených léků přidat některý z následujících preparátů na rýmu.

Allium cepa 9CH

Přípravek na vydatnou vodnatou rýmu, která dráždí okolí nosních dírek.

Pulsatilla 9CH

Zabírá na žlutou, hustou rýmu, kde ale sekret není dráždivý. Rýma je dráždivá spíš přes den a v noci ji střídá suchý kašel.

Jak a čím podpořit účinnost homeopatik?

Vitamín C prokazatelně zkracuje délku nachlazení, je to prvek protivirové imunity a silný antioxidant. Zinek je velmi důležitý pro funkci imunitního systému a podporuje také hojení tkání. Extrakt z černého bezu má velký protivirový a protibakteriální účinek. Česnek patří ke známým přírodním antibiotikům. Má přímý ničivý účinek na viry a bakterie. Tymiánový extrakt je dalším tradičním prostředkem, který optimalizuje činnost imunitního systému.

Pro celkovou úlevu se doporučuje také popíjení horké vody s citronem, medem a skořicí. Tento nápoj kromě hydratace zklidňuje podrážděné sliznice hrdla a dýchacích cest a podporuje pocení čili eliminaci toxinů.

Homeopatika po nemoci - pomoc při urychlení ozdravných procesů v těle

Proces rekonvalescence je velmi důležitý a je dobré si v tomto období dopřát odpočinek, dodržovat pitný režim, jíst lehká jídla (nejlépe polévky - masové a zeleninové vývary) a dopřát si dostatek spánku. Prospět vám může také CHINA 9 C - pokud přetrvává únava a fyzická slabost, tedy stavy například po ztrátách tekutin (dehydratace, průjmy, zvracení nebo pocení při horečkách). SULFUR IODATUM 9 C podáváme, pokud stále přetrvává rýma, kašel, mohou být občas zvýšené teploty, bolesti kloubů. Na doplnění chybějící energie a vitaminů je také výborná šťáva z rakytníku.

Zdroj: Ulekare.cz, Svethomeopatie.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Transplantace vlasů
Hurá na hory aneb jak se vyhnout sněžné slepotě

Další články

Transplantace vlasů
Alopecie

Transplantace vlasů

23.02.2018

Při transplantaci vlasů dochází k přenesení vlasových štěpů. Během jedné etapy transplantace vlasů lze přenést zhruba 1600 vlasových štěpů, tedy téměř 5000 vlasů, což již dokáže po ...

Sport a pitný režim
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Sport a pitný režim

12.02.2018

V rámci novoročních předsevzetí jste se možná rozhodli začít pravidelně sportovat. Sport, to je však také pravidelný a svědomitý pitný režim. Každodenní potřeba tekutin zdravého čl ...