Bylinky

5 fantastických vlastností máty peprné, o kterých možná nevíte

Komerční prezentace
10.09.2017

Zcela jedinečnou vůni máty poznávají i malé děti. Aby také ne. Její blahodárné účinky na lidský organismus znali už dávní Arabové a mátový čaj patří k nejoblíbenějším vůbec. Máta peprná však nejen voní a chutná, nýbrž i léčí. Objevte její tajemství!

Zklidňuje zažívací trakt

Máte žaludek jako na vodě, nebo vás trápí žaludeční bolesti? Svěřte se do péče máty peprné. Dokáže zastavit zvracení, uvolňuje křeče, navrací chuť k jídlu, ulevuje od bolesti při žlučníkových kamenech, zkvalitňuje proces vylučování trávicích šťáv a zmírňuje nadýmání. Tato léčivá bylina vám tedy bude skvělým společníkem, jak při střevní chřipce, tak na cestách, pokud trpíte nevolnostmi.

Uvolňuje dýchací cesty

Své nezastupitelné místo si máta peprná našla také v obdobích chřipek a nachlazení. Díky své svěžesti uvolňuje dýchací cesty při rýmě, její inhalace se pak doporučuje také osobám s astmatem.

Účinná proti bakteriím v ústní dutině

Mysleli jste si, že se máta tak často používá jako přísada při výrobě kosmetiky pro ústní hygienu jen pro svou vůni? Pak jste se spletli! Další vlastností, jež činí z máty unikátní bylinu, jsou její antibakteriální účinky. Pokud tedy potřebuje rychlou pomoc pro svůj chrup, utrhněte si několik lístků máty a požvýkejte je. Přepadla vás náhlá bolest zubů či dásní? Připravte si z máty kloktadlo! Pomůže vám.

obrazek-2.jpg

Pečuje o podrážděnou pokožku

Máte alergickou reakci, podrážděnou pokožku od slunce nebo kožní zánět? Dopřejte si mátový obklad. Voňavá bylina podráždění zmírní a v případě alergie omezuje nadměrnou produkci histaminu, jenž způsobuje svědění.

Bojuje s akné jako lev

Pokud se trápíte s nevzhledně zanícenou pletí a válčíte s akné, naložte se do máty! Její antibakteriální, antiseptické a antioxidační účinky projevy zmírní. Bylina napomáhá snížit nadprodukci kožního mazu a zmatnit pokožku. Nemáte čas na přípravu mátové šťávy? Pořiďte si mátový olejíček a nanášejte jej dvakrát denně na postižené místo.

Toho, co o této bylině ještě nevíte, existuje však mnohem víc. Nevěříte? Pak nezbývá než vás přesvědčit. Přečtěte si článek, jak blahodárná je máta peprná pro zdraví!

Autor: Komerční prezentace

11 důvodů, proč na konci léta nepřehlížet hrušky!
Bolesti svalového aparátu při zaměstnání a terapie rázovou vlnou

Další články

Mnohočetný myelom
Rakovina kostí

Mnohočetný myelom

05.09.2018

Mnohočetný myelom (Kahlerova nemoc) je maligní nádorové onemocnění plazmatických buněk (typ bílých krvinek), které se ve své abnormální formě shlukují v kostech, kde díky nim vznik ...

Osteochondróza a spondylóza - můžeme si za ně sami?
Nemoci a léčba

Osteochondróza a spondylóza - můžeme si za ně sami?

22.08.2018

Bolesti zad jsou velmi častým projevem celkového ochabnutí svalstva v důsledku nedostatku pohybu, dlouhodobého sezení či dlouho trvající, neměnné pozice zad. Přispívá k nim i ochab ...