Cukrovka

Cukrovka - nečekejte, až dojde na Vás!

Odjinud
17.07.2009

Kampaň „Cukrovka - Nečekejte až dojde na Vás!“ právě startuje. Diabetická asociace České republiky zahajuje k 1. 7. 2009 celostátní kampaň, která bude informovat veřejnost o problematice tohoto onemocnění, jeho příčinách i důsledcích i možnostech prevence a léčby.

Diabetes mellitus neboli cukrovka patří celosvětově mezi nejrozšířenější nemoci. V České republice trpí touto chorobou 755 000 lidí a dále se předpokládá 150 000 dosud nediagnostikovaných onemocnění. Jejich počet navíc meziročně výrazně stoupá. Příčinou jsou nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a narůstající míra obezity.
V rámci kampaně byly spuštěny webové stránky www.stopcukrovce.cz, na kterých si může každý prostřednictvím jednoduchého dotazníku otestovat, jak velká jsou jeho individuální rizika onemocnění. Stránky slouží i jako zdroj informací o onemocnění cukrovkou a dalších aktivitách na podporu prevence zdraví Diabetické asociace ČR.
Součástí kampaně v letních měsících je inzerce a redakční podpora v tištěných i elektronických médiích, bannery, rozhlasové spoty a rámečky v dopravních prostředcích na území hl. města Prahy.


Autor: Odjinud

Sušit nebo zamrazovat?
Špatně vidíte? Jezte borůvky!

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.