zdroj: shutterstock.com
Fitness a kulturistika

Co je CEOBoxing?

Michaela Holá
30.10.2008

Možná při vyslechnutí tohoto názvu máte již s daným sportem spojenu určitou asociaci, možná je pro vás uvedený pojem zatím zcela cizí. Samotný název CEOBoxing je odvozen od slov Chief Executive Officer (v překladu generální ředitel) a popisuje kondiční, velmi individuálně volený fitnessový program pro muže i ženy.

Název odpovídá skutečnosti, že tréninky jsou ve velkém počtu navštěvovány právě vrcholovými manažery. Ti se vyznačují svou zaneprázdněností a přitom neutuchající potřebou zbavit se stresu a napětí a udržet se v dobré kondici, aniž by riskovali případná zranění. Nicméně účast není příslušností ke zmíněné skupině osob podmíněna a na trénink se klidně můžete vypravit i vy.

Čím se tento program vyznačuje? Vyvinul jej bývalý profesionální boxer Delroy D. Scarlett a je zde využíváno techniky boxu, kickboxu a thajského boxu. Cvičení je nabízeno v jakékoliv denní době a probíhá v češtině i v angličtině. Systém zohledňuje právě potřeby manažerů a vedoucích pracovníků firem. Mezi výsledky této činnosti lze uvést:

  • zvýšení sebedůvěry
  • zlepšení ve vlastní sebeobraně
  • získání větší síly
  • zlepšení laterálního pohybu
  • zlepšení koordinace zraku a rukou
  • posílení kloubů
  • zvýšení odolnosti skeletu
  • celkové vytříbení mysli
  • zlepšení rychlosti při rozhodování

Trénink obvykle trvá 45 - 90 minut dle požadavků a časových možností zájemce. Ten má možnost utvářet si program sám a intenzita cvičení je tedy podmíněna jen jeho rozhodnutím. Lekce začíná zahřátím v různých formách, jako jsou např. běh či švihadlo. Následuje stretching, aby nedošlo ke zranění. Hlavní složkou jsou cviky kombinující posilování, kardiorespirační vytrvalost a celkovou fyzickou zdatnost.

CEOBoxing propaguje disciplínu a strategické uvažování, jeho podstatou není násilí a bolest, ale zábava a získání trvalých výsledků. Za hodinu zaplatíte zhruba od 600 Kč výše v závislosti na senioritě trenéra a místě konání tréninku. Trenér za vámi může i dojet, což se samozřejmě na ceně odrazí také. Mimo již řečeného nabízí CEOBoxing též možnost rozšiřování sociálních kontaktů, setkávání se s přáteli či obchodními partnery.

Autor: Michaela Holá

Co zabíjí 50 % populace ?
Umělá sladidla

Další články

Osteoporóza
Osteoporóza

Osteoporóza

06.02.2009

Jedná se o onemocnění charakterizované úbytkem kostní tkáně vedoucí k tomu, že kost je křehčí a mnohem náchylnější k různým zlomeninám.

Problém pocení
Pocení

Problém pocení

28.11.2008

Také máte pocit, že se potíte více než ostatní? Raději příliš nezvedáte ruce, aby snad někdo náhodou neviděl vaše propocené skvrny na triku v podpaží? Děsíte se předepsaného obleče ...

Co způsobuje alergii
Alergie

Co způsobuje alergii

10.11.2008

Alergen je látka, která vyvolá alergickou reakci. S alergeny se denně setkáváme. Alergická reakce může být různého charakteru a intenzity.

Jak zabránit otékání nohou
Otoky

Jak zabránit otékání nohou

10.11.2008

Otékání nohou představuje velice nepříjemný problém a může vyústit až do takového stádia, že se nevejdete do vlastních kalhot. Tomuto problému není mnohdy těžké předcházet. Jde jen ...

Jak být fit po porodu
Porod

Jak být fit po porodu

24.10.2008

Jistě není pochyb o tom, že právě porod je okamžikem, který zcela změní váš dosavadní zažitý rytmus a obrátí svět doslova „vzhůru nohama“.