Opalování

Ochrana dětí před sluncem

Olga Jastrabová
09.06.2011

Byť ještě nejsou prázdniny, venku jsou krásné letní dni, které svádí k opalování, výletům s dětmi nebo jen k dovádění na sluníčku. Nesmíme však zapomenout kromě pravidelného pitného režimu také na to, že dětská pokožka je velmi citlivá, a proto bychom jí měli před pobytem na slunci věnovat zvýšenou pozornost.

Dětská pokožka je velmi citlivá a mnohem náchylnější k rychlému spálení od sluníčka než pokožka dospělého. Pokožka dítěte totiž přijme mnohem více UV záření, jelikož nemá plně vyvinutý systém tvorby melaninu – pigmentového barviva – oproti dospělému člověku.

Opakované spálení kůže v dětském věku může být nejvážnějším spouštěčem pozdějších závažných kožních onemocnění.

Sluneční paprsky jsou nejnebezpečnější pro ty nejmenší. Novorozeňata a kojenci by se vůbec neměli dostat na přímé slunce. Ani stín neposkytuje stoprocentní ochranu před slunečním zářením, takže pokud není miminko v kočárku či na dece oblečené, je nutné ho namazat krémem a hlavičku zakrýt kloboučkem nebo čepičkou.

Opalovací krém vyvinutý speciálně pro děti by měl být součástí výbavy každé maminky, stejně jako pokrývka hlavy a dostatek tekutin. Opalovací přípravky by měli rodiče vybírat dle výše ochranného faktoru, pro malé děti je ideální faktor číslo 50.

Proto vyvinul GARNIER nové RESISTO, nekompromisní ochranu pro děti pro pobyt na slunci, která má posílenou účinnost s novým Mexoplex filtračním systémem a je 2x vodě odolnější, 2x odolnější proti písku. GARNIER nabízí spolehlivou ochranu pro děti - mléko s faktorem 50+ a spreje s faktorem 30 a 50.

detske.jpg

Dětská ochrana na slunci je odolnější než kdy předtím. Přináší více klidu rodičům a více zábavy dětem u vody i ve vodě.

Výhody opalovacích přípravků pro děti

  • Inovace: posílená ochrana proti UVA a UVB záření díky novému patentovanému fotostabilnímu filtračnímu systému Mexoplex®.
  • Poskytuje účinnou ochranu citlivé dětské pokožky proti spálení a dlouhodobému poškození kůže.
  • Jeho hydratační složení je hypoalergenní, bez parabenů a bez parfemace.
  • Obohacený o rostlinný vosk, je odolný vůči písku a 2krát vodě odolnější.
  • Testováno pod pediatrickou kontrolou

Protože je pokožka malých dětí velice citlivá, je lepší zpočátku natřít množství krému na malé místo na těle a vyčkat, jestli se neobjeví alergická reakce.

Přejeme vám krásně strávené teplé dny bez spálení od sluníčka.

Autor: Olga Jastrabová

S létem začíná i sezóna obtížného hmyzu
Zdravý pobyt na slunci

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Fibromyalgie
Onemocnění kloubů a končetin

Fibromyalgie

Fibromyalgie je stav charakterizovaný bolestmi svalů, šlach a kloubů celého těla, zejména však podél páteře. Tělo je také citlivé na dotek, zejména v tzv. spouštěcích bodech (trigg ...

Porod doma – ano, nebo ne?
Porod

Porod doma – ano, nebo ne?

18.06.2011

Stávají se porody doma trendem poslední doby? Kdo propaguje tento způsob přivádění dětí na svět a kdo je naopak proti? Porod doma má jistě své výhody, ale rozhodně i řadu nevýhod, ...