zdroj: pixabay.com
Partnerské vztahy

Čas - ten nejcennější dar, který máme

Alžběta Halamová
25.06.2019

Ztrácíte se v čase a pořád nestíháte? Jste z toho podráždění a někdy nevíte, co dřív? Začněte změnu čtením následujícího článku. Najdeme společně odpovědi, jak uspořádat čas a mít se dobře.

Proč si dopřát čas pro sebe?

Dopřát si čas pro sebe. Znáte to, ještě udělám tohle, a pak si věnuju chvíli. Neodkládejte čas pro sebe na potom. Potom nemusí přijít. Vsadím se, že pak do toho zase něco skočí. Když si věnujete čas, cítíte se lépe, vyrovnaně, spokojeně. Cítí to i okolí. Atmosféra je příjemná a uvolněná. A co takhle fungovat normálně? Co když se zaměříme na sebe jako na nejdůležitější článek v našem životě a rozhodneme se, že vše ostatní počká? Můžete namítnout, že máte rodinu, což je jiné. Ano, souhlasím, máte zodpovědnost za dalšího člověka, avšak stále jste to vy, a vždycky vy sami, od koho se vše odvíjí. Jste těmi, kteří musí fungovat. Abyste mohli fungovat, musíte být silní, abyste byli silní, musíte mít dostatek času na své potřeby. Jádro každého člověka je tím hnacím motorem, který je správně nastavený, naprogramovaný, promazaný, dostává pravidelnou péči.

Klíčová slova - čas a uvědomění

Abyste měli funkční vztahy, buďte funkční. Naslouchejte svému nitru a rozlišujte lidi, se kterými se posouváte, se kterými stagnujete. Abyste žili v pěkném prostředí, buďte vlídní a pěkní sami k sobě. Věnujte čas pohybu a správnému stravovacímu režimu. Mít práci, která je obohacující a zábavná. Buďte si jistí tím, co chcete. Abyste studovali zajímavé a přínosné obory, zaměřte se na odvětví, která jsou zajímavá. Věřím, že chápete, kam tím směřuji. Na uvědomění všech těchto věcí potřebujete čas. Čas, který věnujete sami sobě.

Příroda pomůže

Jak uchopit čas pro sebe, záleží na každém člověku. Zajděte si sami do přírody. Někdy stačí krátká procházka, jindy víkendový pobyt. Když se procházíme v přírodě sami, můžeme se lehko na přírodu napojit a skrz ní se napojit na sebe, na své vlastní nitro. Vnímáme lépe myšlenky, potřeby a vize. Ujasňují se cíle, plány a rozhodnutí se stávají jasnějšími. Když se ztišíme, vnímáme to. Občas to přichází jako mlhavá představa, avšak stále je to posun, ze kterého můžeme následně čerpat. Můžeme naše ideje rozvíjet a posouvat se.

Uspořádejte si potřeby

Jakmile si věnujete čas, uspořádáte potřeby a priority, vše se samo poskládá. Vesmír se spojí a pomůže, když vyšleme přání. Dejte si pozor na to, co si přejete a co naopak nechcete. Vesmír je vtipálek a nerozlišuje, zda to, co vysíláte chcete, nebo ne. Vesmír jen cítí silnou vibraci k určité věci a tu nám jednoduše dodá.

Čas a pozornost

Dávejte pozornost okolí. Když dáváte pozornost okolí, dáváte pozornost sobě. Všechno se vrací zpět k nám. Když si vážíme ostatních, vážíme si sami sebe. Věnujte se nejen rodině, ale také širší rodině. Širší rodina jsou lidé, se kterými se setkáváme denně v práci, v paneláku, na sídlišti, na hřišti, v obchodě. Tito lidé utváří naše prostředí. Pokud je naše prostředí nehezké, něčím špatným nasáté, má to vliv na nás. Věnujte čas a pozornost lidem, které chcete mít na blízku, lidem, kteří povznášejí, jsou krásní a upřímní.

Buďte vědomí a vnímejte potřeby své i okolí. Čas je nejcennější komodita, kterou máme. Přeju mnoho krásných a povznášejících okamžiků.

Zdravá mysl určuje náš život, nejsou to geny

Foto: Pixabay.com

Autor: Alžběta Halamová

Rybník nebo bazén? Už jste slyšeli o biotopových koupalištích?
Oblíbená ovocná piva - mohou skutečně škodit našemu zdraví?

Další články

Mít se rád - klíč ke spokojenému životu
Duševní zdraví a psychologie

Mít se rád - klíč ke spokojenému životu

Mít se rád. Lehko se to říká a hůř následuje. Všichni vnitřně víme, že bychom se měli mít rádi, ale jak na to? Proč je to tak důležité? Jak přístup k sobě samým může změnit od zákl ...