zdroj: pixabay.com
Duševní zdraví a psychologie

Mít se rád - klíč ke spokojenému životu

Alžběta Halamová
07.06.2019

Mít se rád. Lehko se to říká a hůř následuje. Všichni vnitřně víme, že bychom se měli mít rádi, ale jak na to? Proč je to tak důležité? Jak přístup k sobě samým může změnit od základu život?

Když to jde těžce, nejste to vy / Když to jde jednoduše, jste to vy

Pokud odhalíte, co máte rádi a přestanete přemýšlet o tom, co si ostatní myslí, najdete lásku k sobě samým.

Dělejte věci, které vám přirozeně jdou

Aktivity, co vás baví a naplňují. Mluvte o tom, co máte rádi, protože nikdy nevíte, kdo zrovna poslouchá, kdo může mít stejný zájem. Proč se věnovat věcem, které máte rádi? Je to jednoduché. Když začnete dělat víc věcí, které máte rádi, začnete si víc cenit života a času. Objevíte nové možnosti. Svět se stane pestřejším, zábavnějším, lepším a přesně takovým se stanete i vy. Nebo nejdřív se tím stanete vy a pak svět?

Stýkejte se s lidmi, kteří jsou inspirativní

S lidmi, kteří již pokročili dál. Sledujte odborníky. Čtěte jejich příběhy. Poznejte je osobně. Budete možná překvapeni, jakými nástrahami si museli projít, aby se dostali na vysněné místo. Úspěšní lidé mají za sebou většinou těžkou cestu, ale kdyby byla lehká, nedostali by se tam, kde jsou nyní. Od přírody jsme líné bytosti, což je dle mého názoru, skvělé, protože když na sobě pracujeme, máme ze sebe lepší pocit a dokážeme úžasné věci.

Jezte jídlo, které máte rádi

Neexistuje jeden určitý typ jídla, který můžeme označit za nezdravý. Nezdravé jídlo neexistuje. Existuje pouze v našich hlavách. Pokud jíte přiměřene, obměňujete jídlo a jíte ve chvíli, kdy chcete, jídlo bude věrným přítelem. Přítelem, který dodá energii a sílu. Jídlo je naše výživa. To, co nás tvoří a pomáhá být ve správné formě a mít se rád.

Jídlo je energie matky Země, pojďme si ho užít

Věnujte si čas

Čas je to nejcennější, co máme. Nemůžeme si ho koupit a už vůbec ne prodloužit. O to víc je vhodné podstatnou část času věnovat sobě. Proč? Abychom zjistili, co máme rádi a co nám přináší radost. Investujte čas do sebe.  Poznejte, co máte rádi a budete se mít rádi. Všechno je jeden spojený kruh, ve kterém všechno souvisí se vším.

Udělejte si čas na vlastní umění. Umění představuje tvoření. I taková tvorba jídla může být uměním. Zpěv, tanec, malování, to vše je uměním, které povznáší duši. Činí lidské bytosti šťastnými a spokojenými. Když člověk tvoří, jde to z jeho nitra, z jeho podstaty, a proto to povzbuzuje pocit mít se rád.

Salsa je víc než tanec: Přesvědčte se na vlastní kroky

Proč je tak důležité mít se rád?

Když se máte rádi, přitahujete do života věci, lidi a situace, které vám přirozeně sedí a dělají dobře. Ostatní tomu nemusí rozumět a ani nemůžou, protože každý je jedinečný. Každý má rád něco jiného, jinak vnímá, preferuje jiné aktivity, věci i lidi. O to krásnější je poznávat lidi, kteří společně v určité činnosti navzájem souzní. A o tom to je. Přijít na to, co máte rádi, jít si za tím a obohacovat se.

Přeju vám mnoho sil, štěstí a odvahy. Proč? Protože odvážným štěstí přeje.

Buďte odvážní. Mějte se rádi.

Foto: Pixabay.com

Autor: Alžběta Halamová

Zhubněte díky vlastnímu tuku. Přepněte se do ketózy
Pět kroků sebeobrany proti klíšťatům

Další články

Salsa je víc než tanec: Přesvědčte se na vlastní kroky
Zdravý život

Salsa je víc než tanec: Přesvědčte se na vlastní kroky

Znáte salsu jen jako omáčku? Tak to o hodně přicházíte. Salsa je nádherný živý tanec, u kterého zažijete čistou radost pouze se znalostí základního kroku! Chcete poznat nové přátel ...