zdroj: pixabay.com
Duševní zdraví a psychologie

Zdravá mysl určuje náš život

Alžběta Halamová
18.06.2019

Jak by vypadal váš život, kdybyste zjistili, že máte více moci, než jste si kdy mysleli? Touto větou vítá dr. Bruce Lipton, americký buněčný biolog, pedagog, vědec, zakladatel epigenetiky, na svých webových stránkách. Přemýšleli jste někdy o tom, že život máte zcela ve svých rukou? Že to nejsou geny, které určují život? Zjistěte víc o tom, jak uchopit život a přepsat to, co vám nefunguje. Tuto moc má každý.

V učebnicích biologie najdete informace, že geny jsou dědičné. Geny určují to, jak se chováme, jak žijeme, jak konáme. Tento názor začíná být stále více zpochybňován různými studiemi. Dr. Bruce Lipton říká: “Geny ve skutečnosti neřídí naše chování, ale naopak bývají aktivovány nebo tlumeny vlivy, které přichází zvenčí mimo buňky. Naše víra, ať už pravdivá nebo lživá, pozitivní nebo negativní, ovlivňuje i genovou aktivitu a ve skutečnosti mění náš genetický kód.”

Co si pod tím představit? Geny nejsou spoustěčem, proč se tak nebo onak chováme, ale je to prostředí, kterým se obklopujeme. To, jak se stravujeme, zda žijeme aktivně či pasivně, zda se setkáváme s pozitivně naladěnými lidmi, lidmi, kteří nás posouvají a inspirují, nebo je tomu naopak. Místo, kde žijeme, má přímý vliv na to, jak se cítíme. A to jak se cítíme, prožíváme ve své mysli.

Mysl je tím, co určuje, jak žijeme

Pokud jíme správně, cvičíme, dodržujeme návyky, které nám dělají radost, potkáváme příjemné lidi, děláme práci, co nás baví, věnujeme se tvůrčím činnostem, udržujeme správné vztahy, to přímo ovlivňuje náš život. Působením na svou mysl ji můžeme přegrogramovat každý nový den znovu a znovu.

Jak silné je podvědomí?

Podvědomí je mocný nástroj, který přímo ovlivňuje náš život. Na spoustu situací reagujeme podvědomě, což je někdy vyčerpávající. Nechceme tak reagovat a stejně tak reagujeme. Lidé, kteří chtějí změnu, musí pracovat se svým podvědomím. Je to těžká cesta, jedna z nejtěžších, jelikož se dostáváme k situacím, které jsme uložili hluboko, abychom se k nim jen tak už nedostaly. Jsou to bolestivé vzpomínky. Co s tím?

Probuďme v sobě svou skrytou sílu

Co když sebereme veškerou svou sílu, o které mluví dr. Bruce Lipton, a bolestivé vzpomínky odkryjeme? A potom? Pochopíme je, prožijeme a následně je necháme odejít? Proč to všechno podstupovat? Protože když to všechno pochopíme a zpracujeme, můžeme jít dál a otevře se nám nový prostor pro nové situace, lidi, věci. Život se naplní láskou k sobě, okolí, přírodě, k činnostem, které děláme. Už se nám nebudou opakovat situace, které nám nevyhovují. Protože to byly přesně ty situace, které se k nám pořád vracely, abychom je pochopily a poučily se z nich. Možnosti, jak pracovat s podvědomím, jsou různé, jedna z oblíbených je terapie s odborníkem, skupinová setkání či psaní deníku.

Vnímejme souvislosti

Napojme se na sebe a vnímejme se. Snáz pochopíme, proč se nám dějí různé věci. Pochopíme, že my jsme strůjcem našeho života a mysl je klíčem. Pochopíme, že nic není náhoda, že všechno se děje z nějakého důvodu a vše je propojeno. Můžeme se držet teorie, že jsme takoví a onací, protože geny. Není to ale jen pouhá výmluva pro ty, kteří se sebou nechtějí nic dělat a vzali za své, že geny jsou prostě dědičné, že je to fakt a už se nebudou snažit? Věřím, že čtete tento článek, protože chcete změnu. Věřte si, dokážete to.

My si utváříme myšlenky, které pak tvoří naši mysl. Vždycky jsme to my, kdo je odpovědný za to, jak žijeme, jak se cítíme, s kým se stýkáme. Je to v našich rukou. Přeberme za sebe plnou odpovědnost a chopme se své mocné síly.

Automatická kresba - terapie sílou podvědomí

Foto: Pixabay.com

Autor: Alžběta Halamová

Jak vybírat dětský opalovací krém a další formy sluneční ochrany
Červeným ovocem a zeleninou proti rakovině?

Další články

Erysipel - nebezpečné kožní onemocnění
Růže

Erysipel - nebezpečné kožní onemocnění

30.05.2019

Erysipel, nemoc lidově nazývaná růže, je vážné infekční povrchové onemocnění kůže, které je nejčastěji způsobeno bakteriemi streptokoka či stafylokoka. Tato nepříjemná nemoc je lid ...