Sex a erotika

Objevte tajemství Tantry

Lucie Hlubůčková
12.10.2009

Většina lidí má v této velmi uspěchané době problém mít rád své vlastní "já", hodně z nás neumí využít svoji energii nebo prohloubit city. S tímto problémem nám může pomoci tantra. Objevte tedy její tajemství!

Na začátek je třeba říci, že tantra není učení ani filosofie, ale druh meditace. Má své kořeny ze kterých vychází v dávné historii a v současné době je moderní tantra hitem, hlavně co se týká sexuální problematiky. Hlavním cílem tantry je naučit se ctít sexuální přirozenost člověka, prohlubování intimity a prožívat život v celé své kráse.

Tantra chápe sex jako spojení dvou energií pomocí těla.

  • tantra = symbolické náboženské indické spisy
  • tantrismus = staroindické učení o vysvobození z pozemského bytí

Směry tantry

  1. INDIE - V Indii je hlavní Šivův proud. Tento proud dává důraz na lásku a sexuální prožitky. Šiva je aspektem božskosti. Indové velmi uznávali a ctili ženy a spojení s nimi brali jako duchovní akt.
  2. TIBET - Tibetští mniši z klášterů představovali tantrické rituální tance při jakýchkoli příležitostech a utvářely se pomocí náboženství a historických událostí. Rituály se pořádaly např. také v Nepálu, Číně nebo Mongolsku.

Tantrický sex nejlépe poznáte s partnerem, se kterým žijete. Toto poznávání vyžaduje trpělivost a čas. S partnerem se dělíte společně o své sny, touhy a vaše láska je pro vás božská a posvátná. Pomocí tantry se pár naučí správně nakládat se svou vnitřní energií. Historie tantry praví, že pokud muž ejakuluje, zbaví se své energie. Je důležité zvládnout udržet ji ve svém těle, rozproudit k vnitřním orgánům tím se oddálí ejakulace a tělo se dostane do stavu podobnému transu. Sexuální prožitek je tak velice intenzivní.

V tantrickém sexu se klade důraz na prožívání rozkoše. Oba milenci se učí  ženskému milování. Muž se učí prožívat s dostatkem času a pozornosti. Žena se učí prožívat sexuální akt celým svým tělem.

Podle tantry:

  • ženy dokážou rozprostřít energii do celého těla, proto rozkoš vnímají celým svým tělem.
  • muži ve chvíli vzrušení směřují svou energii do malé pánevní oblasti a tím pádem je jejich energie uvolňována jedním směrem.

Tantrické masáže

Jsou jemné relaxační rituály, jejichž účelem je umístit vnitřní energii i mimo genitálie. Oslavují tělo a omlazují organismus. Naučíte se vnímat různé druhy doteků. Používají se taoistické a klasické metody za doprovodu aromatických vůní a přírodních olejů. Mohou se používat k ošetření, léčení, ale také k otevření mužské a ženské intimity. Masáže absolvují páry nebo jednotlivě muži a ženy. Tantrické masáže se mohou používat i při setkání blízkých přátel. Aplikace tantrických masáží otevírá cestu k tantrickému milování.

  • Při relaxační masáži se uvolňují partie zad, hrudníku, rukou, hýždí, nohou a chodidel.
  • Při intimní masáži se aplikují speciální jemné doteky v intimních partiích. Důležité je aktivně zapojit dýchání.

Sexuální spojení tantriků je posvátné po stránce duševní, citové i tělesné. Traduje se, že pokud někdo absolvuje tantrické masáže nebo vyzkouší kouzlo tantrického sexu, už si sexuální prožitek se svým partnerem neumí představit jinak.

V České republice se nachází spousty takto specializovaných center, kde si určitě vyberete ze široké nabídky. Pokud jste něco takového zažili, podělte se se čtenáři.

 

Vyzkoušeli jste tajemství tantrického sexu? Co si myslíte o tantrických masážích?

Autor: Lucie Hlubůčková

Afrodiziaka aneb Jak si zvýšit libido
Vraťte se do dětských let a připomeňte si skok přes švihadlo

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.