zdroj: Shutterstock.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Systém asistovaného hubnutí: Je tato metoda schopna zajistit úspěch ve ztrátě nadbytečných kil?

Veronika Tůmová
16.02.2021

Možná trpíte nadváhou nebo jen pár kily navíc, možná máte za sebou nejrůznější diety a pokusy o trvalé zhubnutí, ale bezúspěšně. Možná až moc dobře víte, co je to jo-jo efekt, protože s ním máte i víc než jednu zkušenost. Možná máte i zdravotní problémy, kterých by vás zbavila právě lepší životospráva i kondice. Právě vám by tak možná pomohla metoda tzv. asistovaného hubnutí.

Systém asistovaného hubnutí slibuje pravidelné každodenní úbytky na váze, bez jojo efektu a bez větší námahy. Je ale nutné mít na vědomí, že každý jsme jiný a stejně tak se liší i naše zažívání a spalování tuků. Jídlo, které někomu pomůže, může pro jiného znamenat zdravotní problém, podle odborníků tak zkrátka neexistují stravovací doporučení, která by se dala uplatnit pro každého stejně.

Co slibuje metoda asistovaného hubnutí a jak vlastně funguje?

Prvním krokem je konzultace, kde zjistíte, co k lepšímu zdraví a štíhlejší postavě potřebuje právě vaše tělo. Celý program je pod kontrolou diplomovaných nutričních terapeutů, se kterými můžete prodiskutovat veškeré vaše dosavadní problémy s hubnutím. Odborníci vám také pomohou ověřit, jak rychle vaše tělo spaluje tuky, jaká je vaše celková kondice, jaký je metabolický věk vašich orgánů a jaké živiny vám chybí. Pomohou vám sestavit ideální jídelníček a nastavit tak pro vás životosprávu na míru. Nejde o držení diety v pravém slova smyslu, kdy se budete muset vzdát celé řady svých oblíbených potravin. Jde o ucelený, komplexní systém zdravého stravování a správné výživy. Systém asistovaného hubnutí slibuje praktické rady a efektivní postup, jak dosáhnout trvalého snížení váhy ve všech problémových partiích. První konzultace, jako první krok k vašemu lepšímu zdraví i kondici, obvykle znamená cca hodinový pohovor s výživovým poradcem, zjištění podrobných informací o fyzické kondici, posouzení dosavadního jídelníčku, první návrhy jeho úprav a dalšího cíleného postupu.

Vnitřní tuk jako neviditelný zabiják

Kolik energie vlastně naše tělo potřebuje pro své běžné každodenní fungování? Většina lidí, kteří bojují s nadváhou, dodává tělu daleko více energie, než tělo dokáže upotřebit. Z úrovně tzv. bazálního metabolismu lze však jednoduše zjistit, kolik energie organismus běžně spálí, tedy za normálního stavu, to znamená bez sportu či vyšší pohybové zátěže. Jednou z nutných informací je pak množství tzv. útrobního tuku v těle, který se postupně ukládá mezi orgány, obaluje je, zhoršuje tak jejich funkci a prokazatelně zkracuje náš život. Na první pohled přitom nemusí být patrný, protože tento problém se může týkat i lidí štíhlých.

5 nejčastějších mýtů při redukci tělesných tuků 

Dostatek vody v těle, podíl svalů a tuků či metabolický věk

Toto všechno se dá v rámci systému asistovaného hubnutí změřit. Nedostatečná hydratace toho v těle ovlivňuje víc, než by se mohlo zdát. Ovlivňuje naši energii, psychiku i celkový zdravotní stav a v neposlední řadě brání hubnutí, dostatečná hydratace mimo jiné pomáhá tělu zbavit se škodlivin. Změří se také podíl svalů a tuků v těle a toto odborné měření odhalí, jak na tom jste nejen s kondicí, ale i s celkovou imunitou. Metabolický věk vám pak také ukáže, na kolik let se cítí vaše tělo i jednotlivé orgány, a jak sami sobě pomoci, aby se jejich zdraví upevnilo.

Pitný režim je důležitý i v zime: Proč? 

Autor: Veronika Tůmová

Nespavost a stres: Jak spolu souvisejí a jak si pomoci?
Jednotka intenzivní péče: Historie a současnost v době covidové

Další články

Rozhovor s Dominikem Kodrasem: „Doplňky stravy jsme nejprve míchali ´na koleni´, díky pozitivním ohlasům jsme přešli na vlastní výrobu“
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Rozhovor s Dominikem Kodrasem: „Doplňky stravy jsme nejprve míchali ´na koleni´, díky pozitivním ohlasům jsme přešli na vlastní výrobu“

08.02.2021

Se zakladatelem doplňků stravy SPORT CODE jsme si povídali nejen o tom, jaké to je začít od píky vyrábět vlastní a kvali ...