Jak otěhotnět

S přibývajícím počtem párů, které nemohou počít dítě, přibývá díky lékařské vědě možností jak otěhotnět.

V současné době stále přibývá žen, které se marně pokouší otěhotnět, a tím i frustrovaných párů marně čekajících na početí potomka. Nejrůznější formy neplodnosti jsou v dnešní době velmi častým jevem a existuje mnoho specializovaných klinik zabývajících se právě touto problematikou.

Je pochopitelné, že dlouhodobé snažení nepřinášející očekávané výsledky nepůsobí příznivě na psychiku obou partnerů, v některých případech je příčinou trvalých problémů nebo rozvratu vztahu.

Neplodnost není samozřejmě jen ženskou záležitostí, proto se před jakýmkoliv léčebným postupem nejprve provádějí testy obou partnerů. Tím začíná náročné období, kdy oba partneři podstupují nelehkou zkoušku trpělivosti, vytrvalosti a především soudržnosti.

Těžko najdeme zaručenou metodu, jak rychle a spolehlivě otěhotnět, přesto existují určité tipy a triky, které mohou přinést úspěch. Nespoléhejme však na pouhé známé výpočty plodných dnů a hlídání ovulace, základem je dobrý zdravotní stav a správná životospráva obou partnerů, odbourání dlouhodobých zlozvyků, jako je kouření a pití alkoholu a podobně. Neméně důležitá je i psychika. Stres a přílišné psychické vypětí jsou dalšími faktory, které mohou nepříznivě ovlivnit náročný proces při snaze o otěhotnění.

Celkem článků 8