Jak otěhotnět

Lubrikační gely – pomůcka pro početí

Milena Mocková
04.01.2013

Lubrikační gely již neslouží pouze jako erotická pomůcka. Lubrikační gely vám totiž mohou pomoci i na cestě k vytouženému miminku.

Někdo se možná s lubrikačním gelem setkal při erotické předehře, jiní ho použili v rámci antikoncepce. Několikanásobné jištění není nikdy na škodu, a každý gynekolog vám potvrdí, že látky obsažené v lubrikačním gelu fungují jako bariéra před vniknutím spermie do dělohy.

Stejně jako fungují lubrikační gely proti nechtěnému početí, tak si můžete pořídit vaginální lubrikační gel, který ze spermií dostane to nej a vytvoří jim pro cestu k vytouženému cíli i příjemné pracovní prostředí.

Před posledním závodem je dostatečně posilní, aby připravené vajíčko obsadila jenom ta nejsilnější a nejzdravější. Jak je to vůbec možné?

Jak gel podporující početí funguje

Přípravky tohoto typu byly vyvinuty speciálně pro páry, které se snaží o početí. Gel se nestaví spermiím do cesty jako překážka, ale má na ně naopak pozitivní vliv. Zvyšuje totiž jejich pohyblivost a životnost. Je neškodný pro spermie i pro samotný vývoj plodu.

Tento lubrikační gel obsahuje především ionty hořčíku a vápníku, které přirozeně podporují a stimulují plodnost. Spermie na své cestě potřebují vyvážený obsah pH. Jakmile se vychýlí, spermie cestu vzdají již na začátku a k početí nedojde. Pokud jim ale zajistíte vhodné podmínky, spermie se k vajíčku dostane a oplodní ho.

Typy lubrikačních gelů

Klasické lubrikační gely a lubrikanty přítomné v kondomech obsahují látky, které spermie ničí. Pozor ale, nikdy ne spolehlivě, takže používat je jako jedinou metodu antikoncepce by bylo poněkud lehkovážné. Raději je vždy kombinujte s jinými možnostmi ochrany.

V nabídce těchto přípravků najdete jak chladivé varianty, tak i hřejivé, které dokážou intimní partie prokrvit a urychlit dosažení orgasmu. Kromě toho jsou gely i tlumivé, které prodlužují a oddalují vyvrcholení. Nejznámější jsou však ty s nejrůznějšími vůněmi, příchutěmi a podobně.

Lubrikační gely vám sex snadno obohatí, a přitom nejsou nijak finančně náročné. Kromě toho mohou pomoci nejen při hře a rozkoši, ale také ve chvílích, kdy vaše tělo po porodu ještě nefunguje, jak by mělo. A nebo při snaze konečně otěhotnět. Nikdy totiž nevíte, co přesně zajistilo to, že držíte v ruce pozitivní těhotenský test.

Autor: Milena Mocková

Netradiční a zdravé suroviny na vaření
Vápník - nezbytná opora kostí

Další články

Rizika akutní laryngitidy
Laryngitida

Rizika akutní laryngitidy

07.01.2013

Vyděsil vás v noci štěkavý, dráždivý kašel vašeho dítěte, který doprovází teplota? Pak na nic nečekejte a ihned jednejte. Zánět hrtanu neboli laryngitida je nebezpečné onemocnění. ...

Jak přežít Silvestr
Alkohol

Jak přežít Silvestr

Existuje mnoho rad, jak se vyrovnat s účinky nestřídmého pití alkoholu, které hrozí zvláště během silvestrovských oslav. Ty tradiční často nefungují, po některých se vám spíše při ...

Novoroční předsevzetí
Závislost

Novoroční předsevzetí

28.12.2012

Rok 2012 se již brzy stane minulostí. Kromě bujarých oslav k tomuto času patří také chvíle rozjímání – bilancování událostí minulých a plánování věcí příštích – novoroční předsevze ...

Ginkgo biloba a jeho účinky
Bylinky

Ginkgo biloba a jeho účinky

27.12.2012

V poslední době se s tímto názvem setkáváme velmi často, hlavně díky komerční propagaci výrobků s obsahem této “zázračné látky“. Ginkgo biloba – jinan dvoulaločný je prastarý listn ...