zdroj: shutterstock.com
Nehty

Jak pečovat o nehty

Kamila Menšíková
17.10.2008

Představte si situaci, kdy se seznamujete s velmi dobře oblečenou paní, slečnou či dámou, její vlasy i make-up jsou bez chyby, ale ve chvíli, kdy vám podává ruku, uhodí vás do očí její nehty. Neupravené, okousané, s částečně odloupaným lakem nebo v nejhorším případě vidíte pod jejími drápy špínu.

Potom už je jedno, jestli má kabelku od předního světového návrháře za několik desítek tisíc. Celkový dojem bude už jen mizerný.

Také si myslíte, že nehty jsou korunou vašich rukou? A že pravá dáma se pozná právě podle pěstěných drápků? Přinášíme vám pár tipů, jak je zkrášlit a jak o ně celkově pečovat. Během pár minut a za pár Korun dokážete s nehty vykouzlit zázraky!

Doplňky pro zdravé nehty

Vitaminy - jejich nedostatek má za následek lámavost, štěpení, mdlé a tenké nehty. Doporučujeme jíst ryby, obilné klíčky, játra, vejce nebo například slunečnicová semínka.

Vápník - lámavosti nehtů se vyvarujete díky konzumaci zeleniny, sezamových semen nebo mléčných výrobků.

Železo - člověka, jehož spotřeba železa je nízká, poznáte snadno. Má bledé, křehké, hrbolaté nehty. Jezte proto brokolici, špenát, oříšky, ovesné vločky nebo játra.

Kousání nehtů

Máte problém s tímto zlozvykem už od dětství a zbavit se ho je pro vás nadlidským úkolem? Nalepte si umělé nehty! Brzy zjistíte, že chuťově vás rozhodně neuspokojí. Nebo si vyzkoušejte v drogerii zakoupit zvláštní roztok, kterým nehty potřete, jeho chuť je víc než odporná.

Jak o nehty pečovat v zimě?

V posledním ročním období si naše nehty zaslouží speciální péči. Rozmazlujte je, vrátí vám to! Naše ruce bývají často hrubé, suché a bolavé. Po každém umytí na ně naneste zvláčňující krém. Chraňte své ruce slušivými rukavicemi. Nemučte je vystavováním ostrému ničivému větru. Vsaďte na masáž, zdravá barva rukou i nehtů se brzy vrátí.

Ošetření okolí nehtů

Zastrkávejte ji vždy pouze gumovým kopýtkem nebo tyčinkou, jejíž konec je obalen vatou. K jejímu změkčení skvěle poslouží speciální krémy, ale také dětský či mandlový olej.

Umělé nehty

Nejste spokojené s vlastními nehty? Nebo jen chcete vyzkoušet něco extravagantnějšího na večírek, ples nebo rande? Vsaďte na umělé drápky! Jestliže jsou velmi pečlivě nasazeny, většina lidí je nerozpozná od skutečných. Možná vás také překvapí, jak vaše vlastní drápky po odstranění těch umělých vyrostly, je pravděpodobné, že vás i přejde chuť na nové a zamilujete se do vašich vlastních.

Tipy a rady na závěr...

  • každý den masírujte a hydratujte kůži v okolí nehtu
  • zkracujte nehty nejlépe po koupeli, když jsou měkčí
  • kůžičku nikdy nestříhejte! Pouze zastrkávejte směrem k lůžku!
  • nehty stříháme na rukou do obloučku
  • minimálně jednou za týden si najděte čas na zkrácení nehtů
  • používejte odlakovač bez acetonu, je šetrnější
  • při vykonávání domácích prací si vždy nasaďte rukavice
  • nezapomeňte na ně ani na zahrádce

Trápí vás skvrny stáří nebo ty od kouření? Snadná pomoc! Namáčejte ruce jednou za týden do roztoku oleje a citrónové šťávy.

Dbejte na pravidelnou manikúru a hydrataci, po pár týdnech poznáte, že se vám investovaná trpělivost vyplatila!

Autor: Kamila Menšíková

Chlamydie - skrytý nepřítel
Co způsobuje alergii

Další články

Zvládněte podzimní deprese
Deprese

Zvládněte podzimní deprese

16.10.2008

Pod pojmem podzimní deprese se u většiny procent z nás jedná spíše o špatnou náladu než o depresi samotnou. Pravý pojem deprese patří stavu vážnějšího charakteru, kdy je zapotřebí ...

Den bílé hole
Oční vady

Den bílé hole

14.10.2008

15. říjen je znám jako Den bílé hole, tedy čas, kdy se již tradičně koná po celé republice veřejná sbírka a lidé mají možnost zakoupit si od dobrovolníků v bíločerných tričkách sym ...

Co obnáší umělé oplodnění?
Umělé oplodnění

Co obnáší umělé oplodnění?

09.10.2008

Zplození dítěte je dnes stále složitější. Mnoho párů se snaží počít své dítě přirozenou cestou, ale v mnoha případech se to nedaří. Místo aby bylo oplodnění považováno za samozřejm ...

Alergie na zvířata
Alergie

Alergie na zvířata

09.10.2008

Alergeny z kůže, slin nebo moči domácích zvířat způsobují alergickou rekci. Ta může vyústit až v astma, atopickou dermatitidu nebo kopřivku. Nejčastěji vyvolávají alergii kočky a p ...

Prevence zubního kazu
Zubní kaz

Prevence zubního kazu

03.10.2008

Přinášíme vám rozhovor s budoucí zubní lékařkou, nynější studentkou 5. ročníku stomatologie na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, o prevenci zubního kazu a ústní hyg ...