zdroj: pixabay.com
Nehty

Připravte své nohy na léto - zbavte se nevzhledných plísní a rozpraskaných pat!

Veronika Tůmová
20.05.2017

Počasí už přeje nejen krátkým rukávům, ale třeba i šortkám a nožkám naboso. Máte už připravené nové letní sandály? Výborně, ale co vaše nohy? Jsou dostatečně ošetřené a připravené ukazovat se světu v otevřených botách?

Zima nepůsobí na chodidla a ani nehty na nohou příznivě. V uzavřené obuvi a teplých ponožkách se noha potí, vlhkost pak podporuje vznik nepříjemných mykóz a plísní. Mráz zase pokožku vysušuje a při nedostatečné péči může způsobit bolestivé a nehezké prasklinky, které časem vedou k olupování kůže. Než sundáte ponožky či punčochy a vyrazíte v otevřených botách jen tak naboso, dopřejte svým nohám nutnou kosmetickou péči. I ony si ji zaslouží!

Vypulírujte si nožky do letních sandálků pomocí pemzy

K odstranění zrohovatělé a mozolovité kůže na chodidlech, na patách a pod palci, se hodí kvalitní pemza s rozdílnou hrubostí na obou stranách. Tu je vhodné použít vždy po koupeli, kdy je kůže měkčí a poddajnější. Oboustranná a na každé straně odlišná hrubost pemzy pomůže šetrně a bezbolestně obrousit a zjemnit kůži všude tam, kde by měla být.

Dopřejte svým nohám kvalitní krém a tinkturu na nehty

Kůže chodidel je po zimě výrazně vysušená, proto bude také vhodné aplikovat výživný krém, který změkčí a účinně hydratuje zrohovatělou kůži. Kvůli neprodyšné obuvi a teplým ponožkám, které nosíme několik dlouhých měsíců, se v zimě mohou nohy také často a nadměrně potit. To je pak příčinou plísňových onemocnění nehtů a pokožky. Zbavit se jich můžete snadno a účinně, a to s pomocí speciální tinktury na nehty a kůži na nohou.

Jak docílit zdravých a hezkých nehtů na nohou?

Nehty na nohou je třeba pečlivě a především správně zastřihovat. O vhodnosti či nevhodnosti nůžek na nehty na nohou se stále vedou obšírné diskuze, odborníci se však jednoznačně přiklání k používání kleštiček, které zabrání bolestivému zastřihnutí nehtu. Jak jsme již psali v jednom z předchozích článků, nehty na nohou je třeba zastřihovat rovně, nikoliv do kulata, aby nedocházelo k zarůstání nehtu.

Domácí pedikúra by měla zahrnovat příjemnou teplou koupel, šetrné zatlačení přerůstající kůže nehtového lůžka a odstranění nečistot za nehty malým, jemným kartáčkem. Nehty pak můžete ještě šetrně zapilovat, aby jejich povrch byl hladký, rovný a vyhlazený, než sáhnete po barevném laku na nehty, k dokončení této okrašlovací procedury.

Zdroj: glasscare.cz, profi-pedikura.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Biorezonance pro naše zdraví
Barevná typologie - jak zvýraznit své přednosti?

Další články

Jak vyzrát při hubnutí nad jo-jo efektem?
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Jak vyzrát při hubnutí nad jo-jo efektem?

07.05.2017

Jistě to znáte - podařilo se vám po velkém úsilí shodit pár kilogramů a do pár týdnů se vám vrátily zpátky. Poradíme vám, jak se tomu neblahému efektu rychlého shazování přebytečný ...