Pleť

Boj proti vráskám

Zdravě.cz
17.05.2011

Vrásky se pro každou ženu stávají stále větším a větším problémem s přibývajícími léty. Pojďme si však říci něco o tom, jak vrásky vznikají a jak s nimi lze v současné době „bojovat“ tak, aby se každá z nás stala opět mladší a atraktivnější a zvýšila si své sebevědomí.

Vznik vrásek a jejich tvorba v kritickém období

Po 40. roce se projevy stárnutí pleti projevují zřetelněji. Mezi 40. a 50. rokem se snižuje efektivita obměny kožních buněk a zároveň dochází k úbytku doplňování vitamínu A v epidermis (nejsvrchnější vrstva kůže).

řez mladou pletí řez zralou pletí
rez-mladou-pleti.jpg rez-zralou-pleti.jpg
  • S věkem se vlákna usazují v dermis (spodnější vrstva v kůži, jež obsahuje buňky, které mají chránit naše tělo a hlídají koncentraci iontů a vody) a způsobují zhoršení obnovy tkáně.
  • Od věku 40 let se vrásky stávají výraznějšími a dále se prohlubují.

V epidermis (nejvrchnější vrstva kůže) se snižuje míra obnovy buněk. Pleť se stává sušší a poukazuje na hormonální nerovnováhu (před menopauzou).

V dermis (spodnější vrstva v kůži, jež obsahuje buňky, které mají chránit naše tělo a hlídají koncentraci iontů a vody) jsou kožní buňky méně aktivní a pleť ztrácí pružnost. Dochází ke snížení tvorby kolagenu, elastinu a proteoglykanů. Garnier vyvinul novou generaci přírodního Pro-Retinolu, který soustavně uvolňuje retinol přímo do vrásky. Pro-Retinol je molekula, která vzniká esterifikací retinolu a kyseliny linolové. Tento nový Pro-Retinol působí dvěma způsoby:

  • Retinol postupně proniká do samotného centra každé vrásky. Retinol je aktivní přísada, známá pro své schopnosti v boji proti vráskám a stárnutí.
  • Kyselina linolová vyživuje a posiluje přirozenou obrannou schopnost kůže. Jde o omega-6 esenciální mastnou kyselinu, která dodává pokožce pružnost. Získává se převážně ze světlice barvířské, rostliny původem z východní Asie, která produkuje světlicový olej. Ten je známý pro své blahodárné účinky na pokožku. Zmíněná kyselina linolová chrání kůži proti dehydrataci a podporuje vlastnost pleti zadržovat vodu. Tím napomáhá obranyschopnosti před vnějšími negativními vlivy. Jinými slovy podporuje to, co dermatologové nazývají funkcí kožní bariéry. Když je pleť dobře hydratovaná, lépe se brání dopadům procesu stárnutí.

Přírodní Pro-Retinol tak působí v souladu s pletí a Garnier jako první dokázal získat tuto látku ryze z přírodních zdrojů. Nová generace retinolu se uvolňuje postupně a soustavně přímo do vrásky. Eliminuje tím viditelné vrásky hluboko pod povrchem a současně na povrchu pleť zřetelně vyhlazuje. Lépe tak bojuje s dopady stárnutí, zejména s vráskami a posiluje funkci kožní bariéry.

Měření vrásek

ronald-bazin.jpg Roland Bazin, mezinárodní vědecký ředitel pro aplikovaný vědecký výzkum a vývoj pleťové péče, vyvinul první topografický atlas stárnutí evropské pleti a šablonu vrásek očního vějířku.

V současnosti se tak aplikuje inovativní přístup „tří cest“ k diagnostice vrásek:

1. Klinický posudek provedený dermatologem a s pomocí patentované technologie ATLAS, která rozpozná partie, kde jsou vrásky nejvíce patrné: vějířky okolo očí, vrásky nad lícními kostmi a nosolabiální rýhy (rýha mezi nosem a ústy).

2. „Inventura“ počtu vrásek ve vějířku v okolí očí využívající objektivní analýzu obrazových otisků těchto vrásek.

3. NOVINKA: používáme speciálně vyvinuté šablony k měření vrásek očního vějířku a i ženy samy tak dokážou snáze odhadnout účinnost přípravku, který používají.

Pokud vás už tedy nudí každodenní slogany, které vám slibují zázračné omládnutí, můžete si sama vyzkoušet přípravek Garnier Ultralift, který jako jediná péče nabízí účinek, jenž si sama můžete změřit pomocí jednoduché šablony, která byla pro tyto účely vytvořena. Kompletní škálu vrásek si stáhněte zde.

vrasky.jpg

Garnier UltraLift s vylepšeným složením

Ultra Lift má vědecky ověřenou dvojitou účinnost: boj proti vráskám & pevnost a obsahuje přírodní Pro-retinol.

Již po první aplikaci je pleť hladší a pevnější.

Po 15 dnech jsou i ty nejvýraznější vrásky viditelně zmenšené.

Po 28 dnech pleť vypadá celkově mladší. Navíc po 28 dnech omládne vaše pleť o 1 stupeň na šabloně očního vějířku.

 

Zpevňující denní krém proti vráskám, pro všechny typy pleti.

3600010018322_Ultralift denni n+s_C1427202.jpg
UltraLift SPF 15Zpevňující krém proti vráskám s ochranným faktorem proti UVA/UVB záření. skin ultralift zpevnujici.jpg
Noční krém pro intenzivní péči během vašeho spánku. Po probuzení je pokožka obličeje a krku odpočatá a viditelně hladší. Pleť je pružnější. Vrásky jsou s každým dalším dnem používání vyplněné, pleť je zpevněná a její struktura obnovená. ultralift-nocni-krem.jpg
Zpevňující oční krém doporučujeme pro přesnou pomoc v problematických partiích kolem očí. 3600540015372_Ultralift ocni_C0077101.jpg

Chcete vyzkoušet krém Garnier UltraLift zdarma? Přihlaste se do testovací skupiny

Autor: Zdravě.cz

Co jsou NoKidding kluby
Otestujte zdarma krém Garnier UltraLift

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Anxiózní porucha osobnosti
Duševní poruchy

Anxiózní porucha osobnosti

24.06.2011

V jednom z minulých článků jsme psali o poruchách osobnosti. Dnes se podrobněji zmíníme o jedné z těchto duševních chorob, anxiózní poruše osobnosti.

Porod doma – ano, nebo ne?
Porod

Porod doma – ano, nebo ne?

18.06.2011

Stávají se porody doma trendem poslední doby? Kdo propaguje tento způsob přivádění dětí na svět a kdo je naopak proti? Porod doma má jistě své výhody, ale rozhodně i řadu nevýhod, ...