zdroj: unsplash.com
Péče o tělo

Jak co nejlépe udržet hydrataci pleti během náročného zimního období

Pavlína Klaudová
19.01.2023

I když zrovna nebojujete s mrazem a chladem, i tak je potřeba dodat pleti patřičnou výživu a udržet její hydrataci. Pomohou vám v tom přírodní kosmetické prostředky. Správně zvolená pleťová péče pomůže chránit před ataky vnějších agresí a vede k zachování krásné, zdravé a pevné pokožky i v zimním období.

Vyberte jemný a účinný peeling s výživnou maskou

Aby byla pokožka dobře hydratovaná, je potřeba ji obrousit dobrým přírodním peelingem, který odstraní odumřelé kožní buňky. Pokožka je pak hladší, jemnější, podpoříte její krevní mikrocirkulaci, která je důležitá pro její správnou obnovu. Peeling navíc uvolní póry, takže pokožka následně může lépe čerpat výživné složky z dalších ošetřujících produktů

•    . V zimě ale sáhněte po jemných peelinzích, abyste ještě více nezatěžovali chladem zkoušenou pokožku. Prospějí nejen vaší pleti, ale také pomohou získat hladší tělo. 
•    Pleťový peeling provádějte jednou týdně. 
•    Pokud máte citlivou pleť, vyberte si enzymatický nebo s AHA kyselinami.
•    Po aplikaci peelingu vyživte pleť dobrou pleťovou maskou, která poskytne vše potřebné k udržení její pevnosti a elasticity. 

Obnovte hydrolipidový film s rostlinnými oleji

Chladné období vede k destabilizaci přirozeného hydrolipidového filmu pokožky. Tento film totiž zadržuje vodu a kožní maz nezbytný pro správnou hydrataci pokožky. Pořiďte si kvalitní rostlinné oleje a másla, která pomohou jej obnovit. Výborný je například arganový olej, avokádový olej, jojobový olej, olej ze sladkých mandlí a také olivový olej. 

Dodají pleti potřebné mastné kyseliny a vitamíny A a E, které vykazují výborné antioxidační schopnosti. Díky nim si vytvoříte správnou ochrannou bariéru pokožky proti účinkům nepříjemného chladu. Je-li vaše pokožka opravdu hodně dehydrovaná, zkuste ji vyživit bambuckým máslem. Sníží pocity červenání a pnutí. Na tělo si vyberte přípravky s obsahem kokosového, olivového, avokádového nebo kokosového oleje, poskytnou mu nekonečnou jemnost a nabudí pokožku potřebnou vitamínovou a minerální injekcí.

Podpořte celkovou hydrataci organismu

Nepodceňujte celkovou hydrataci organismu. Pomocí zachování vyrovnaného pitného režimu uděláte pro pleť v zimě opravdu mnoho. Ať už pitím filtrované vody nebo zeleného, bílého či černého čaje. Nápoje se zahřívacím kořením jako je třeba indický chai pomohou zlepšit mikrocirkulaci v pleti a zároveň odvádění škodlivin, zatěžujících pokožku z těla. Navíc příjemně zahřejí v chladných dnech.

Co ještě udělat pro udržení dobré pleťové hydratace

•    Nezapomínejte na řádné odličování pleti, zbytky make-upu na ní vedou k jejímu zhoršení.
•    Vyhněte se příliš horkým koupelím, které narušují přirozenou rovnováhu pokožky.
•    Hydratujte pleť ráno i večer. Večer aplikujte obecně vydatnější regenerační kúry.
•    Konzumujte potraviny bohaté na mastné kyseliny, stopové prvky a omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Zdroje: www.healthline.com, www.webmd.com

Autor: Pavlína Klaudová

Zázvor pro hřejivé přečkání zimy: Co všechno našemu tělu přináší a kdy může i škodit?
Kdy začít zvažovat očkování proti chřipce a komu je hradí pojišťovna?

Další články