Sex a erotika

Líbáním ke zdraví

Michaela Holá
20.10.2009

Polibek je spojován s touhou, vášní a láskou. Nejen, že jde o činnost příjemnou, ale zároveň lze pomocí něj prospět vlastnímu zdraví. Pokud si chcete tedy zlepšit zdraví, nemusíte do sebe nutně vpravovat veškeré dostupné léky. Stačí se uvolnit a soustředit se jen na vašeho partnera.

líbání můžete odvodit mnohé, dá se odhadnout vášnivost vztahu či určit, zda se mezi lidmi jedná o počátek zamilovanosti či již o delší a vážnější známost. Ne všechny páry se líbají po celou dobu soužití stále se stejnou intenzitou. Vášeň může pomalu vyprchat a ačkoliv samotná láska je mnohem pevnější, kontakt rtů se omezí jen na letmé polibky na přivítanou a při loučení. Líbání nám však přináší mnoho pozitiv, o které by bylo škoda se ochudit. Zkuste se tedy někdy vrátit do časů vášnivých polibků, užít si je, mile překvapit partnera a kromě jiného též posílit své zdraví.

Pozitivní vliv líbání

  1. Posílení výkonu plic - při líbání se obvyklý výkon dvacet vdechů za minutu zvýší až na šedesát. Lze tedy hovořit o výborné prevenci různých dýchacích obtíží.
  2. Zlepšení stavu ústní dutiny - díky líbání lze předcházet kazivosti zubů a jiným ústním problémům. Dochází při něm k větší produkci slin, které obsahují látky zabraňující tvorbě zubního kazu a zneutralizuje se kyselý plak na zubech. Opomenout též nelze masáž dásní.
  3. Vliv na duševní pohodu - při líbání se vyplavují endorfiny, které jsou právem nazývány „hormony štěstí". Zajistí vám dobrou náladu a minimalizují působení každodenních stresů.
  4. Posílení obličejových svalů - během líbání je do činnosti uvedena řada obličejových svalů (bývá uváděno, že je jich v akci přes třicet), které jsou touto aktivitou posilovány. Při intenzivním polibku dochází k prokrvení pokožky obličeje, čímž se vyhlazují vrásky.
  5. Spálení kalorií - líbání je velmi příjemnou činností, při níž můžete spálit kalorie získané z přijaté stravy. Pokud se tedy snažíte udržet si štíhlou postavu, zkuste právě líbání zařadit do každodenního tréninku.
  6. Zlepšení funkce krevního oběh - dlouhý polibek dle vědců snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Jelikož hypertenze a vysoká hladina cholesterolu je velmi častým problémem dnešní doby, jistě tento přínos líbání mnozí ocení. Dochází i k rychlejšímu tlukotu srdce, zlepšuje se tedy prokrvení a prokysličení organizmu.
  7. Mírnění bolesti - ano, líbání opravdu dokáže utišit bolest. Ve slinách jsou též přítomny substance, které mohou urychlit hojení ran.

30331590.jpg

Na druhé straně polibek obsahuje značné množství bakterií, díky čemuž je možný přenos nemocí právě prostřednictvím líbání. Díky těmto bakteriím však bývá líbání chápáno i jako jakási forma „očkování". Imunitní systém je tedy takto zároveň mobilizován do stavu pohotovosti a posilován.

Pokud vás předchozí body článku o prospěšnosti líbání přesto nepřesvědčily, možná vás pro něj nadchne závěrečné zjištění vědců. Podle americké studie z devadesátých let totiž vydělávají více peněz ti muži, které jejich partnerka před odchodem do práce na rozloučenou vášnivě políbí. Navíc se tito dožívají vyššího věku a jsou prý i ostražitější při řízení vozidla.

 

Vyzkoušíte tuto příjemnou metodu na posílení zdraví?

Autor: Michaela Holá

Hyperaktivní dítě
Canisterapie - terapie němými léčiteli

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.