Sex a erotika

Jak vzbudit vášeň pomocí večeře?

Michaela Holá
28.10.2009

Při vyslovení slova „afrodiziakum“ vás možná jako první napadnou přípravky na léčbu poruch erekce. Upoutávky na ně nás běžně oslovují v médiích a prodej právě tohoto zboží se stává velmi úspěšným. Následující text se však bude věnovat afrodiziakům, která můžete využít i sami ve vaší domácnosti. Stačí vědět, co je třeba přidat do večeře partnera pro správné nažhavení jeho erotické touhy.

Co to jsou afrodiziaka?

Afrodiziaka mají za úkol sloužit k tomu, aby vzbudila patřičnou sexuální touhu a vzrušení. U mužů často zvyšují potenci. Svůj název dostala podle antické bohyně lásky Afrodity. Jelikož obtíže spojené se sexualitou provází lidstvo od nepaměti, zmínky o užití afrodiziak lze nalézt již ve starém Egyptě. Zde se užívali např. různé ještěrčí ocásky či ostny mořských ježků. V současné době jsme stále více oslovováni spíše farmaceutickými preparáty.

Mezi afrodiziaky vede koření

Zvyšování vášně prostřednictvím různých pokrmů je známo již po staletí. Pokud by vás zajímalo, v čem že spočívá tajemství těchto látek, je to zejména tím, že zesilují prokrvení organizmu. Jako základní metodu lze uvést to, že pokud připravuje jídlo s cílem svést svého milého nebo milou, nešetřete kořením (výborně se hodí vanilka, skořice, hřebíček, rozmarýn, zázvor či šalvěj) a dávejte přednost spíše lehčím pokrmům.

Další afrodiziaka v jídle

Následující potraviny, které pouvzbují sexuální apetit, lze použít při přípravě večeře, ovocného dezertu či při pohoštění:

 • Banán: Afrodizující látkou v tomto ovoci je bufotenin.
 • Celer: Již ve starém Egyptě byl používán jako přírodní afrodiziakum. Obsahuje látku podobnou feromonům, která vyvolává v člověku pocit štěstí.
 • Čokoláda: Oblíbeností je čokoláda doslova proslulá, a tak vám její konzumace bude jistě sama o sobě velmi příjemná. Podporuje prožívání pocitu lásky, blízkosti a intimity, což je způsobeno obsahem endorfinů.
 • Fíky: Již svým tvarem vzbuzují smyslné představy. Tyto plody byly údajně velmi oblíbené u egyptské Kleopatry.
 • Chřest: Obsahuje draslík, fosfor, vápník a vitamín E a nabízí milencům dostatek potřebné energie.
 • Jablko: Jedná se o symbol smyslnosti. Bylo to právě jablko, které použila Eva, aby svedla Adama. Od té doby jej známe jako „zakázané ovoce". Často se mluví též o granátovém jablku, které je vyobrazené na mnoha obrazech s Afroditou.
 • Jahody: Bývají označovány za zdroj vášně, mají vášnivou červenou barvu, krásnou vůni a vynikající chuť. Na sexuální výkonnost má vliv především zinek, který je obsažen v semínkách plodu.
 • Med: Býval již dřív velmi oblíbeným a např. medovina kdysi bývala hlavním nápojem novomanželů po svatbě.
 • Zázvor: Jedná o často používané koření zejména v asijské kuchyni. Podporuje trávení a odbourávání tuků, aktivuje srdečně-cévní systém, pomáhá při žaludečních a zažívacích potížích a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Nejčastěji se používá jako koření na vařená jídla a pečivo, dělá se z něho zázvorové pivo a limonáda či zázvorový čaj.
 • Mořské plody: Jako afrodiziakum bývají využívány ústřice a krevety. O ústřicích se dokonce říká, že jsou královnami mezi afrodiziaky. Krevety lze použít do salátů, nebo grilované jako předkrm či hlavní jídlo.
 • Víno, alkohol: Alkohol lze vnímat jako afrodiziakum - samozřejmě v menších dávkách. Má euforizující účinky a odstraňuje zábrany. Ve větších dávkách se však může stát jeho efekt zcela opačným a žádná vášnivá noc se uskutečnit nemusí.
vášeň2.jpg

Snad vás tedy předchozí typy nalákaly a v nejbližší době využijete uvedených potravin pro povzbuzení touhy. Jistě stojí za to dát si práci s vymýšlením večeře, pokud víte, že následně může přinést velmi žhavé chvilky.

Máte již s uvedenými afrodiziaky nějakou zkušenost? Věříte jejich účinkům?

Autor: Michaela Holá

Babyboxy v naší republice
Využití konopného oleje

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.