Sex a erotika

Tantrický sex

Magdalena Šalamounová
23.06.2012

Sex jako takový je pro každého velmi důležitou součástí života. Poslední dobou se však více začalo mluvit o tzv. tantrickém sexu, který je za hranicí sexu klasického. Tantrický sex slibuje spojení psychické i fyzické stránky a také nabízí alternativu ženám i mužům, kteří v tom „normálním“ sexu nezažili to, co mohou objevit v tantrickém.

Milování při tantrickém sexu je dlouhé, vzrušení je stupňovité a orgasmus žen i mužů daleko intenzivnější. Vše spočívá hlavně v umění ovládat své vzrušení a naprosto se propojit s partnerem. A to jak tělesně, tak duševně.

Co to je tantrický sex

Podle staré indické tradice je tantrický sex dar od nejmocnějšího hinduistického boha Šivy. Jde především o prohloubení vědomí a dosažení naprostého sjednocení se sexuálním partnerem po citové, tělesné i duchovní stránce.

Partnerské vztahy se tantrickým milováním prohlubují a utvrzují. Chvíle před dosažením úplného vyvrcholení se protahují co nejdéle, o to větší požitek přichází při konečné fázi.

Možnosti tantrického sexu

K tantrickému sexu patří kromě jiného několik technik zvládnutí chtíče. Zde jsou některé příklady:

Milenci sedí naproti sobě a dívají se jeden druhému do očí, navazují silný oční kontakt, kterým se svádějí. Poté přichází dýchání zhluboka. Nádech se provádí nosem a výdech ústy. Poté se začínají dotýkat jeden druhého.

Na vše je třeba si nechat čas, podle Tantry je nutno vzrušení stupňovat velice pozvolna. Muži by se měli soustředit na co nejdelší oddálení ejakulace, čím déle se jim to povede, tím více miniorgasmů zažijí.

Pokud byste chtěli vyzkoušet časově i psychicky náročnější variantu, pak si vyhraďte pět dní. V prvním dni je povolen pouze oční kontakt. Druhý den líbání, třetí den dotyky, čtvrtý den dotyky i na intimních partiích a nakonec pátý den sex.

Tyto vyjmenované stupně můžete zkusit i během jednoho dne či noci, případně v ještě kratších intervalech.

Pokud vás tantrický sex zaujal, můžete vyzkoušet různé tantrické masáže, které se provádějí pro jednotlivce i pro páry. Dokonce i lesbičky a bisexuální páry si přijdou na své.

Pořádají se také různé kurzy tantrických technik a existuje mnoho publikací zabývajících se touto technikou. Jisté je, že to určitě stojí za to zkusit. Může vás to posunout někam, kde jste ještě nebyli.

Autor: Magdalena Šalamounová

Klimakterium – nová životní etapa
Zápach nohou

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Homeopatie
Homeopatika

Homeopatie

31.07.2012

Alternativní léčba je stále ještě hodně opomíjena. Přitom homeopatická léčba pomáhá tam, kde konzervativní terapie selhává.

Předcházejte dětským úrazům
Úrazy

Předcházejte dětským úrazům

30.06.2012

Když jsou děti malé, chtějí všechno kolem sebe poznávat. Nejdříve se plazí, potom se stavějí a dělají první krůčky. S tím vším přichází i riziko pádů, škrábanců, modřin, zlomenin a ...

Aerobní a anaerobní cvičení
Aerobní cvičení

Aerobní a anaerobní cvičení

25.06.2012

Mezi jednotlivými druhy cvičení je velký rozdíl. Některé se zaměřují na budování kondice a posílení srdce, těm říkáme anaerobní, protože jsou velmi silové a vzniká při nich takzvan ...

Makulární degenerace
Oči

Makulární degenerace

21.06.2012

Oči nejsou jenom krásnou ozdobou obličeje. Stejně tak neslouží jenom jako opora pro víčka a řasy. Oči jsou především dokonalým orgánem zraku.

Jak se zbavit vší
Vši

Jak se zbavit vší

11.06.2012

Téměř každý rodič dítěte, které navštěvuje mateřskou nebo základní školu, se někdy setká s upozorněním, že se ve třídě vyskytly vši. Následuje domácí prohlídka vlasů a preventivní ...

Umělé nehty
Nehty

Umělé nehty

08.06.2012

Mít stále hezky upravené ruce je snem každé ženy. A není to sen nesplnitelný. Nejrůznějších nehtových studií máme kolem sebe víc než dost, stačí si jen vybrat. Ceny se drží na přib ...