Tanec

Twerk - nový fenomén na taneční scéně

Michaela Chylková
21.03.2014

Twerking aneb zavrťte pořádně svým zadkem! Takto jednoduše by se dal popsat nový taneční styl, který ovládl už i česká taneční studia. Provokativní, drzý a hlavně pořádně sexy! Tanec, kterým dostanete každého muže!

Twerking - zavrťte zadkem jako Miley Cyrus

Jistě znáte vystoupení odvážné Miley Cyrus, která si ani při vystoupení u příležitosti udělování cen MTV nebere servítky. Její tehdejší vystoupení se silným sexuálním podtextem vyvolalo pozdvižení u kritiků i široké veřejnosti. A ano, právě Miley Cyrus předvádí při svém tancování twerk a dokáže svůj zadeček pekelně rozhýbat. Miley twerking umí a teď se tento styl tance chce učit celý svět!

Sexuálně provokativní tanec twerk

Twerk je tancem minimálně 20 let starým, vyšel ze scény v New Orleans a má základ zřejmě z hip hopu. Tanec s africkými kořeny byl, ostatně jako mnoho jiných nových tanečních stylů, zpočátku zamítnut. Z pohledu mnoha lidí byl považován za tanec ponižující ženy, která se pohyby twerkingu stavěla do pozice mužské kořisti. V současné době je twerk již právem zařazen do slovníku Oxford Dictionary Online a představován jako sexuálně provokativní tanec.

Jak se tančí twerk

Nový taneční styl se svou provokativní pověstí dorazil už i do Čech. Twerking je součástí tanečního stylu Dancehall a tančí ho především ženy. Už i v našich tanečních studiích se otevírají lekce a workshopy, kde vás twerk naučí, vždyť pravidelná fyzická aktivita má svá pozitiva. A jak vlastně takový twerking vypadá? Základem je tělo v podřepu a pohyb boky nahoru a dolů za současného poskakování, čímž se roztřesou hýždě.

Na kanálu YouTube mají instruktoři twerkingu stovky tisíc zájemců o zveřejněná videa s tancem twerk a podrobné návody "jak na to" shlédlo již přes 13 milionů diváků. A taková popularita tanečního stylu rozhodně stojí minimálně za zkoušku alespoň jedné lekce, nemyslíte?

Foto: Sxc.hu

Autor: Michaela Chylková

Co všechno umí zázvor?
Jaké tuky nám prospívají?

Další články

Dornova metoda pomůže vašim kloubům
Masáže

Dornova metoda pomůže vašim kloubům

02.03.2014

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které jsou klouby a obratle přesně a bezpečně uváděny do svých původních a správných poloh.

Bylinné čaje pro zahřátí
Bylinky

Bylinné čaje pro zahřátí

24.02.2014

Máte rádi bylinkové čaje? Pak jistě oceníte jejich sílu právě teď, v období zimy. Mrazy nás sice letos nesužují a zima je až podezřele mírná. Pořádné plískanice a teploty pod nulou ...

Bolest hlavy a co s ní
Bolest hlavy

Bolest hlavy a co s ní

21.02.2014

Kdo by se ve svém životě nesetkal s bolestí hlavy? Ano, každý z nás to zná, i když třeba každý v jiné podobě. Zejména náhle vzniknuvší bolest hlavy by měla být vždy důvodem, proč n ...