Tanec

Zumba - spojení tance a cvičení

Zdravě.cz
14.04.2010

Cvičíte rádi, ale chtěli byste nějakou změnu? Vyzkoušejte nový styl cvičení, který kombinuje aerobic s latinsko-americkými tanci. Přichází ZUMBA fitness.Cvičíte rádi, ale chtěli byste nějakou změnu? Vyzkoušejte nový styl cvičení, který kombinuje aerobic s latinsko-americkými tanci. Přichází ZUMBA fitness.

Zumba vznikla na konci devadesátých let v Kolumbii čirou náhodou. Když si choreograf a tanečník Alberto Perez zapomněl přinést na svoji hodinu aerobicu připravené skladby, musel improvizovat a tak pustil svoje oblíbené latinsko-americké skladby. Hodina měla takový úspěch, že se z ní zanedlouho stalo oficiální cvičení – Zumba. Dnes je Zumba rozšířená po celém světě a i u nás jí nabízí stále více sportovních center. Co na ni ale tolik lidí láká?

Jak vypadá hodina Zumby?

Přestože má Zumba základ v aerobicu, cvičení vypadá odlišně. Protože se pohybujete v latinsko-amerických rytmech, nemusíte se držet přesného počítání jako v aerobicu, ale pohyb je mnohem více uvolněný a připomínající více tanec. Nenechte se ale zmást. Pokud vám bude předcvičovat kvalitní lektorka, zapotíte se u Zumby opravdu hodně!

zumba3.jpg

Zumba - samba, cha-cha nebo salsa?

Obrovskou výhodou hodin Zumby je fakt, že můžete pokaždé cvičit na trošku odlišní styl hudby. Může to být cha-cha, salsa, merenque nebo samba. Záleží jen na vás, jakou hodinu, nebo cvičitelku si vyberete. Někdy se přidávají i prvky černošské hudby, takže se rozhodně nebudete nudit.

Co si při Zumbě procvičíte?

Pokud si myslíte, že si na hodině Zumby poklidně zatančíte, budete překvapeni. Pohyby se stále mění a všechny prvky se provádí v rozdílném tempu, takže jde o výbornou aerobní aktivitu, při kterém spálíte přebytečné kalorie a zároveň se budete bavit. Nemusíte se bát stereotypu a navíc zapojíte skoro všechny svaly v těle, především však ruce, nohy, trup, zadek a bříško.

www.fitkastudia.cz

Autor: Zdravě.cz

Tajemství energetických nápojů
Fitball – cvičení na velkém balónu pro uvolnění i posílení

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...